Poradíte mi nějaký spořící produkt?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 28. 8. 2020 12:12

Zdravím Vás

Na svém osobním účtu (vedeném u ČS), si uchovávám jakousi zálohu na „co kdyby“. Mluvíme řekněme o částce 100-200.000 Kč (vždy, když se přiblížím horní hranici, tak se něco kupuje, nebo dovolená a podobně). Dlouho ale uvažuji, zda by pro mne nebyl nějaký produkt, který by byl k uchování takové částky vhodnější. Nejedná se o velkou sumu, takže nemá smysl řešit nějaké investice do čehokoli. Zároveň je ten smysl takový, že se může stát cokoli a já ty peníze budu potřebovat použít.

Koukal jsem se na nějaké osobní účty u konkurence podmínky jsou obdobné. A protože se v tomto moc nevyznám, rád bych si nechal poradit. Nedáte mi tip, jak takovou situaci lze řešit?
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 8. 2020 12:19

Tak nepíšeš čeho vlastně chceš dosáhnout, ale pokud nějaký zhodnocení a zároveň potřebuješ těma penězma disponovat, tak počítej zhodnocení cca 1-2k Kč ročně max. Otazka zní, stojí ti to za to to vůbec řešit?
Já to řeším spíš z psychologického hlediska, peníze které nemám na běžném účtu zpravidla neutratím a tak si na běžném účtu nechávám jen minimum na provoz a všechno ostatní posílám jinam, včetně rychle dostupné rezervy. Tu rychlost případně může suplovat kreditka.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 28. 8. 2020 13:35

Spořicí účet od Artesy? Já tam něco mám, snad mají pořád 1,7%. I když je potřeba výnosy ponížit, protože 10% se neúročí, ale musí být vloženo jako členský vklad.
Ludmila.Stanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2020 13:53

Equa 1 % do 200 tisíc (při 3 platbách kartou), Hello 1 % do 300 tisíc, mBank 1,2 % do 8 x 99 999 při splnění podmínek (drbání se levou rukou za pravým uchem)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Klamerka 28. 8. 2020 14:42

vencaxxx píše:Tak nepíšeš čeho vlastně chceš dosáhnout, ale pokud nějaký zhodnocení a zároveň potřebuješ těma penězma disponovat, tak počítej zhodnocení cca 1-2k Kč ročně max. Otazka zní, stojí ti to za to to vůbec řešit?
Já to řeším spíš z psychologického hlediska, peníze které nemám na běžném účtu zpravidla neutratím a tak si na běžném účtu nechávám jen minimum na provoz a všechno ostatní posílám jinam, včetně rychle dostupné rezervy. Tu rychlost případně může suplovat kreditka.

To je dobrý dotaz, který jsem nerozepisoval.

Koukal jsem, jaké jsou nabídky úrokových sazeb a počítám s tím, že se nebude jednat o závratné sumy. Jen to beru tak, že nyní to mám u ČS a nemám z toho nic, ale kdybych to přesunul a měl z toho třeba zmíněné 1-2k, už jen ten pocit je lepší.

Ale beru to i tak, že se právě proto ptám, protože nevím. Zase řešit, jestli jsem někde udělal nějakou platbu kartou a podobně, to se mi také moc nechce. Takže jen zjišťuji, no
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 28. 8. 2020 15:06

Bez podmínek je nejlepší aktuálně Hello bank a její spořící účet, co psal Patrik, tj 1% do 300 000 Kč. Časem se to samozřejmě může změnit, ale jak bylo psáno aktuálně každý (skoro každý) spořící účet bude lepší, než to mít na BÚ u ČS.

Když se bavíme o ČS a běžném účtu, tak pokud platíte za vedení, tak má nově běžný účet standard bez podmínek a zdarma, takže stojí případně za zvážení...
cz01
Nadšenec