Investice do zemedelske pudy s vlastnim obdelavanim

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Georg1990 13. 9. 2020 20:19

Dobry den,

jsem sw vyvojar, ale uz dlouho premyslim, ze bych do budoucna, az nasetrim dost penez - tak 10 miliony je muj cil - nakoupil zemedelskou pudu mimo mesto a zmenil svoji profesi. Cil je se dostat pryc z mesta, z panelaku, ze sidlist, a z tech hroznych kancelarskych profesi, a proste si zit nekde vice na horach.

Vim ze zemedelska puda pri pronajmu ma vynosnost velice malou, jen nejake 2%. To neni dost pro pasivni prijem ani z tech 10 milionu. Na jakou vynosnost bych se ale mohl dostat, kdybych si tu pudu obdelaval sam? Staci mi velice hruby odhad a nastineni problematiky, jen abych se nejak dostal do obrazu, ja se v zemedelstvi naprosto vubec neorientuju, nanejvys jsem byl na chmelovych brigadach. Jsem vcelku zdatny mechanik a vubec prace rukama mi nedela problem.
Georg1990
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 13. 9. 2020 21:32

Odpověď na tvou otázku netuším, ale dlouhodobě si všímám, že podle statistik ČSÚ jsou zemědělské dotace vyšší než náklady na zaměstnance i než zisk (odděleně, ne obojí sečtené), a daleko vyšší než placené nájemné (i když teď nevidím, kolik % půdy je pronajímáno).

Takže otázka na dlouhodobou výnosnost je převážně (dokonce z >100%) otázka na dlouhodobou budoucnost zemědělských dotací.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod mlsal 13. 9. 2020 21:41

Podpořím názor fc70, viz např. tady.

"... dotace činí kolem 20 až 25 procent celkové zemědělské produkce. Nebýt kolem 37 miliard korun z Evropské unie a dalších 3,8 miliardy z národních dotací, znamenalo by to likvidaci českého zemědělství."
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod saabik 13. 9. 2020 22:32

Všímám si už drahná léta, že chudí čeští zemědělci, kteří prý živoří, parkuji před kravíny nejčastěji techniku s jelenem ve znaku. Zajímavé.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 14. 9. 2020 07:33

Zrovna SW vývojář asi nemusí být v paneláku, může se na vesnici přestěhovat hned a dělat svoji profesi z domova.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 15. 9. 2020 19:46

Georg takze ti je 30, zatim nemas ani prachy, ani know how, ani zazemi (V rodine, zdedeny statek apod.) a chces z panelaku farmarit, resp. mit pasivni prijem? Zapomen :-)

Skupovani zemedelske pudy vyzaduje skill a navic je dnes uz draha, aby se dalo delat to, co jeste pred 5 lety treba (spekulace, skupovani, zcelovani).

Jestli te to fakt zajima, hledej: Martin Cakl (ajtak, co spekuloval, mozna jeste spekuluje a zacal farmarit, najdes toho na yotube dost).

Pripadne: Tomas Kucera (ajtak, co misto hliny kupoval byty, od 22 let zacal s 2 byty, a ted jich muze mit mozna k 70).

-- 15. 9. 2020 20:53 --

mlsal píše:Podpořím názor fc70, viz např. tady.

"... dotace činí kolem 20 až 25 procent celkové zemědělské produkce. Nebýt kolem 37 miliard korun z Evropské unie a dalších 3,8 miliardy z národních dotací, znamenalo by to likvidaci českého zemědělství."


Kdyby se vystoupilo z EU, tak nebudou nez narodni dotace a bariera se vytvori cly, samozrejme se zdrazi potraviny tak na dvojnasobek (na realnou cenu). Kazdopadne vydelavat na zemedelstvi jde pouze ve velkem a JZD tady vykoupili Nemci, pokud se nepletu …

Kazdopadne koupit pole a louky s tim, ze je budu pronajimat a nebudu je sam vyuzivat, je z financniho hlediska spatny plan, kdyz je dotace na plochu, na vypasani atp. a JZD plati malo, proto casto vlastnik nema komu jinemu to pronajmout, tak neni duvod platit moc. Navratnost tam neni, pokud nebudes sam hospodarit, zemedelskou pudu kupovat leda tak kdyz uz nevis kam s penezi (neco jako uchovatel hodnoty s jistym rustem, ale s nejistym horizontem rustu).
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 10. 2020 14:45

Zisk 2 Kč na metr včetně dotaci, na ha je dotace 6k plus ještě na krávy. Takže při nakupce cca 30 Kč je zisk za 15 let.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 19. 10. 2020 09:42

Když jsem je před deseti lety kupoval já, narážel jsem na zvláštní politický zájmy, ale zadařilo se a místo polí jsem radši skoupil nějaký remízy. Dokonce se mi zadařilo tak, že za těch deset let vzrostla tržní cena na osminásobek, aniž bych tam cokoli dělal. Cena roste kvůli dotacím na krajinný prvky...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků