XTB a nákup akcíí na dlouho

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2020 01:48

LYNX vs. XTB: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování https://www.kurzy.cz/zpravy/565224-lynx ... chodovani/
XTB vs. eToro: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování akcií https://www.kurzy.cz/zpravy/566215-xtb- ... ani-akcii/
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 08:05

TnT2 píše:Na Finlordu vyšla na XTB nedávno recenze. Na nákup akumulačních ETF na dlouhodobé držení z té zatím chudé nabídky co mají by mohli být ideální, pokud velikost portfolia nepřekročí 250.000 EUR.

Co je to za hranici ta částka?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod TnT2 30. 11. 2020 10:06

Od ní účtují poplatek za úschovu cenných papírů 0,2 % ročně, minimálně 10 EUR měsíčně.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 17:57

Takze ty akcie nejsou na tvym, ale na nejakym jejich uctu? Mozna s nimi i mohou pakovat a pujcovat je jsko Degiro?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwork 1. 12. 2020 20:05

V jaké měně si mám zvolit u XTB účet?
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 12. 2020 20:14

Můžeš mít celkem 4, v různých měnách. Záleží, co chceš kupovat. Jestli ETF, tak asi EUR, jestli akcie, tak tam by asi bylo nejlepší USD, ale musíš mít jak tam a ven levně ty USD dostat (mělo by jít přes paypal třeba z Revolutu). Navíc první platba musí jít tuším převodem, takže jako ten první bych USD asi nedával.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 12. 2020 20:51

TnT2 píše:Na nákup akumulačních ETF na dlouhodobé držení z té zatím chudé nabídky co mají by mohli být ideální, pokud velikost portfolia nepřekročí 250.000 EUR.

Dokáže to prosím někdo srovnat nabídku XTB pro ETFka z pohledu nákladů s brokery Degiro / Trading 212 ?
219 ETF je chudá nabídka?

tmx643 píše:... ale musíš mít jak tam a ven levně ty USD dostat (mělo by jít přes paypal třeba z Revolutu). Navíc první platba musí jít tuším převodem, takže jako ten první bych USD asi nedával.

K tomu všemu nestačí samotný Revolut?
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 12. 2020 22:43

Dobití kartou je za poplatek a jestli můžeš posílat peníze převodem z Revolutu, to si nejsem jistý, třeba Degiro to neumožňuje (navíc teda převod je spíš o EUR, nikoliv USD).
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TnT2 1. 12. 2020 23:26

peliculiar: Ano. Prý ji budou rozšiřovat, ale nabídka ETF u Degira je teď mnohem širší. T212 je introducing broker k Interactive Brokers, takže nabídka ETF by mohla být široká (IB jich má tisíce), ale po zprávách o pastech ve smluvních podmínkách o nich ani neuvažuji.
U XTB teď lze dosáhnout zcela bezpoplatkového nakupování ETF, u Degira se platí minimálně poplatek za každou použitou burzu.

První platba na XTB musí přijít z účtu zadaného při registraci.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 12. 2020 11:56

TnT2 píše:Prý ji budou rozšiřovat, ale nabídka ETF u Degira je teď mnohem širší.

OK, to respektuju. Mě 219 ETF titulů přijde dost, můj favorit mezi nimi je a víc mě zajímat nemusí. :-)

TnT2 píše:T212 je introducing broker k Interactive Brokers, takže nabídka ETF by mohla být široká (IB jich má tisíce), ale po zprávách o pastech ve smluvních podmínkách o nich ani neuvažuji.

Mě v tuto chvíli víc trápí jejich problémy s platformou a případné negativní následky brexitu. Ty údajné pasti beru jako "jedna paní povídala", když to nemáš čím doložit. ;-)

TnT2 píše:U XTB teď lze dosáhnout zcela bezpoplatkového nakupování ETF, u Degira se platí minimálně poplatek za každou použitou burzu.

První platba na XTB musí přijít z účtu zadaného při registraci.

Právě bezpoplatkové nakupování mě láká. Poplatek za burzu, byť malý, byl důvod proč jsem se přiklonil k Trading 212 od původního záměru investování přes Degiro. Nyní se snažím prozkoumat mé možnosti investování bez poplatků s XTB.

tmx643 píše:Dobití kartou je za poplatek a jestli můžeš posílat peníze převodem z Revolutu, to si nejsem jistý, třeba Degiro to neumožňuje (navíc teda převod je spíš o EUR, nikoliv USD).

V případě XTB nevím, jak bych k nim mohl nalít například eura, pokud chci investovat do instrumentu v eurech, když mám prostředky v CZK, aniž bych zbytečně tratil na konverzi měny. Revolut ani jiný podobný nástroj nemám, takže netuším jak přesně to funguje a za jakých okolností to lze (a nelze) použít. Ale kdybych věděl, že mi to může v mém záměru pomoc, zařídil bych si ho. Paypal sice mám roky (ze setrvačnosti), ale dlouho už ho k ničemu nepoužívám, protože se mi nelíbí jeho poplatky.
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 12:31

...abys nedopadl jak sedlak u chlumce, kdyz si v roce 2000 koupil Cisco, lepe by totiz udelal, kdyby si koupil Sysco. Mrkni se na grafy. Myslim, ze nejake poplatky jsou nepodstatne.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 12. 2020 13:32

Tak abys k nim mohl nalít eura, musíš je někde z korun vyměnit. :) Vždycky něco budeš tratit, záleží, jak moc. Moneta, Revolut, devizovky... To jsou způsoby, jak levně pořídit eura. Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit. Můžeš si dát nákupní příkaz o 0,1 % pod stávající kurz a vrátí se ti to. A nebo nakupovat eura do zásoby, když jsou levná.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 12. 2020 14:17

@ tmx643: Díky moc, Monetu mám - vím, že se na fóru řešilo že za jiný kurz konvertuje SB a IB, krom toho nemám devizový účet, nevím zda je k tomu nutné si ho založit (asi ano). Vím, že Revolut umí výhodnou směnu kurzu, ale jak jsi výše psal, tak by to z něj nemuselo jít poslat na XTB - nemám nejmenší tušení proč tomu tak je.
Jen o těch věcech čtu, chybí mi s tím jakékoliv zkušenosti a nechce se mi je získávat metodou pokus-omyl.
tmx643 píše:Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit.

Ano, to není problém, ale vzhledem k tomu, že jsem měny nikdy online nekonvertoval, nevím jak na to a ani netuším jak si toto můžu pohlídat, abych neplatil nějaké přirážky, atp. Budu moc rád za rady, které mi v tom pomůžou. (y)
peliculiar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 12. 2020 14:26

Ano, založ si v Monetě EUR účet, je zdarma, včetně karty. To zabere 2 minuty, když už jsi klient. Pak se ti aktivuje směnárna. V internet bankingu je velmi výhodná (do 1000 eur na jednu směnu, ale můžeš jich udělat víc za sebou). Takto směníš třeba 500 EUR a pošleš je SEPA platbou do XTB (předtím tam při registraci zadáš IBAN tohoto účtu, aby byl spojený s tebou).
Pokud by Moneta znevýhodnila směny, stále můžeš měnit třeba na Revolutu a z něj si to poslat na tento svůj Euro účet a pak dál platit kartou nebo posílat do XTB.
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 15:41

Ze ty mas akcie MMB? Jsem oponoval tomuto doporuceni a myslim ze jsi nereagoval :tleskani

Zvýhodněný kurz u monety je ve smart bance a nikoliv v internetbance, proč mateš lidi i po upozornění, a v exchange i easychange je kurz obecně lepší a asi i bezplatné odeslání usd.

Ps: Pokud chceš vymenit ekvivalent nad 500 KKc, pak muzes zkusit vyjednat jeste lepsi kurz pres dealing monety mezi 9-17 (pry jen 15) hodin. Pak teprve se asi dostanes na uroven smenaren, ktere maji nizsi nebo zadne limity. Ak te ale budou hnat pres standardni “zahranicni platbu” a pak kurz asi upravi.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka