XTB a nákup akcíí na dlouho

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 1. 2021 00:12

Mimochodem, co vlastně brání následujícímu postupu ...

Pošlu peníze v CZK do XTB, přes Forex směním na eura a ty pak použiju k investování do ETF ... ?

To by byl jednoduchý způsob jak se vyhnout poplatku 0,5% za konverzi měny. Přesto počítám, že to z nějakého důvodu nejde ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 1. 2021 13:00

Oni nenabízí možnost nákupu cizích měn, to jsou jen cfd založené na například eurczk.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 1. 2021 21:03

Takže Forex nejde použít ke konverzi měn? To by tedy asi platilo i pro Trading 212, je to tak?

Edit: Už koukám, že na odkazu je psáno Forex CFD, tedy derivát, ne reálné devizy.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petržel 9. 1. 2021 20:52

XTB z mé zkušenosti nedoporučuji:

1) Nemají všechny tituly z burz, které podporují. Už mi tak uteklo několik zajímavých investic, protože je XTB nemá v nabídce.

2) Nemají ochranu proti dvojímu zdanění dividend.
Petržel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 1. 2021 23:01

Ano, nabidka neni uplna. Na dvojim zdaneni pracuji. Behem prvniho kvartalu by meli zaridit USA. Zbytek v planu myslim bohuzel zatim nemaji.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 10. 1. 2021 00:40

Petržel píše:1) Nemají všechny tituly z burz, které podporují. Už mi tak uteklo několik zajímavých investic, protože je XTB nemá v nabídce.

2) Nemají ochranu proti dvojímu zdanění dividend.

Chtěl bych u nich kontinuálně nakupovat vybrané akumulační ETF, které v nabídce mají.
Dotýká se nějak ono dvojí zdanění dividend i akumulačního ETF s domicilem v Irsku?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stileth 13. 1. 2021 18:37

Rekl bych ze ne. Taky jsem otevrel pozice na dvou akumulacnich ETF a cekam az doresi zdaneni USA a idealne i CR.
Prave vcera mi prisel email abych vyplnil hodnoceni spokojenosti, tak jsem se tam trochu rozepsal :D
Stileth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra007_ 13. 1. 2021 21:45

Poradil by mi někdo prosím jak je to se zdaněním příjmu u xtb?

Četl jsem u ně na webu, že mám danit příjem nad 100 t., ale někde píšou, že pokud máš HPP, tak se daní příjem už od 6/15 tisíc.
A co ten triletní test časové platnosti? Pro xtb to asi neplatí co?
Ondra007_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 1. 2021 01:06

Pokud máš u brokera zainvestováno, není co danit. Jakmile máš příjem z prodeje investic nebo vyplacené dividendy, pak to musíš uvést do daňového přiznání.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod servpack 14. 1. 2021 06:38

Pokud v jednom roce uskutečníš prodej do 100 000, do daňového přiznání nic neuvádíš. HPP na tom nic nemění. Časový test 3 roky samozřejmě pro XTB také platí. Osvobození se týká příjmů z prodeje cenných papírů, nezáleží na tom, přes koho jsi je koupil.

Když už zde byly zmíněny dividendy, tam je to o něco složitější. Daňový rezident ČR už ti je vyplatí zdaněné 15 % a do přiznání už to neuvádíš. Pokud jde o dividendy ze zahraničí, většinou jsou také zdaněny sazbou dané země, ale musíš je uvést i do přiznání. Tím pádem se může stát, že z nich zaplatíš daň dvakrát. Pokud má ČR s danou zemí dohodu o dvojím zdanění, můžeš si daň zaplacenou v zahraničí započíst proti české daňové povinnosti a neplatit tak daň dvakrát.

Ideální je na XTB koupit akumulační ETF a dividendy není třeba řešit.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jk87 14. 1. 2021 17:02

A pokud vlastním distribuční etf s domicilem v Irsku a dividendy nepřekročí 6000kč tak se uvádět tedy musi/nemusí? Na Portu psali že ne...
jk87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 14. 1. 2021 19:20

Taky záleží jestli jsi "jen" zaměstnanec
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondra007_ 14. 1. 2021 20:48

servpack píše:Pokud v jednom roce uskutečníš prodej do 100 000, do daňového přiznání nic neuvádíš. HPP na tom nic nemění. Časový test 3 roky samozřejmě pro XTB také platí. Osvobození se týká příjmů z prodeje cenných papírů, nezáleží na tom, přes koho jsi je koupil.

Když už zde byly zmíněny dividendy, tam je to o něco složitější. Daňový rezident ČR už ti je vyplatí zdaněné 15 % a do přiznání už to neuvádíš. Pokud jde o dividendy ze zahraničí, většinou jsou také zdaněny sazbou dané země, ale musíš je uvést i do přiznání. Tím pádem se může stát, že z nich zaplatíš daň dvakrát. Pokud má ČR s danou zemí dohodu o dvojím zdanění, můžeš si daň zaplacenou v zahraničí započíst proti české daňové povinnosti a neplatit tak daň dvakrát.

Ideální je na XTB koupit akumulační ETF a dividendy není třeba řešit.


Moc Vám děkuji za odpověď, u dividendů platí těch 6 tis. žejo? Četl jsem na webu xtb, že příjem vzniká až v okamžiku převodu peněž na účet(nebo tohle jsem blbě pochopil).

Ty dividendy se připisují na účet u brokera a jak je to třeba u situace, když dostanu během roku dividendy za 10 t., které ale nepřevedu na BÚ a koupím za ně další akcie. Mám to přiznat až po převodu na BÚ a nepatří to do těch 100 t. příjmu?

Třeba ilustrační příklad: koupím akcie za 200 t. a během roku 2021 za ně dostanu dividendy v hodnotě 8 t.(příklad je jenom ilustrační :-D ) za které nakoupím další akcie. Pak na konci roku prodám akcie za 101 tisíc, ale kvůli poplatkům/směně na BÚ dostanu jenom 99 t. Mám z toho něco zaplatit?

A jak je třeba když koupím akcie za 100 t., za rok prodám za 110 t. Hned nakoupím a za 5 let prodám za 150 t. které převedu na BÚ. Čekal bych, že tady už není co danit :hm ?
Ondra007_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hgfdsa 15. 1. 2021 03:25

To že příjem z prodeje akcií použiješ obratem k nákupu akcií, ještě neznamená, že ho nemusíš přiznat finančnímu úřadu.
;-)
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod txxxx212384863 28. 2. 2021 22:09

Petržel píše:XTB z mé zkušenosti nedoporučuji:

1) Nemají všechny tituly z burz, které podporují. Už mi tak uteklo několik zajímavých investic, protože je XTB nemá v nabídce.

2) Nemají ochranu proti dvojímu zdanění dividend.

¨


A jakou platformu bys doporučil, kde je větší škála stocků?
txxxx212384863
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků