Lynx/Interactive Brokers CZK Migrace a deposit CZK

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomek_12345 7. 1. 2021 15:18

Ahoj,

Omlouvám se za moji špatnou češtinu, Zkusil někdo po migraci vložit CZK?

Dnes jsem zkusil vlozit a mamm pouze německý IBAN s maďarskou adresou + nějaký swift od Citibank Europe PLC, Organizační Slozka.


Stará metoda s posledními čísly + kód banky nefunguje.

Nějaké řešení?

Diky

-- 7. 1. 2021 16:44 --

Obrázek

Fotku jak to vypada.
tomek_12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 2. 2021 20:06

Také řeším tento problém a psal jsem jim i na support. Oznámili mi, že CZK lokální vklady nejspíš v nejbližší době nebudou. Což je dost nepříjemné.

Nevíte někdo, zda pokud si vytvořím účet přímo u Interactive Brokers, tak zda budu moci stále vkládat lokálně v CZK nebo zda nyní všichni CZ rezidenti mají smůlu? Nejsem si jist, s jakou entitou IB bych spolupracoval při založení napřímo, zda také s tou Irskou a nebo zda s tou původní.

Nevýhodu mít účet přímo u IB vidím snad jen v minimálním poplatku $10 měsíčně, ale to stejně obvykle na poplatcích zaplatím, tak mi to nevadí. Nebo jsou ještě jiné nevýhody být přímo u IB?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 19. 2. 2021 23:24

mám účet přímo u Interactive brokers (migrováno do maďarska tuším) a nově se mi nabízí jen německý účet, ale stále funguje zasílání na staré číslo účtu, jen to při připsání depozitu nadává, že mám používat nový účet, ale evidentně tedy lze zasílat ještě stále na původní údaje, otázka je jak dlouho to vydrží (poslední platbu jsem posílal včera večer a dnes brzo ráno byla připsaná)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 2. 2021 05:15

To bych dlouho neriskoval, původní český účet v ČR patří entitě Interactive Brokers UK, od které jsou tedy občané EU migrováni jinam (do HU, IE či LU) a ten britský IB nemá důvod udržovat CZK účet, klienti z Británie (jiní pod IB UK už po brexitu a migraci snad ani nepatří) jej sotva budou využívat/potřebovat, tedy může být brzy uzavřen. A obecně, vklady bez jejich oznámení předem avízem v systému IB nemusí být přijaty, a když se avízo udělá, tak pokyny k platbě budou tedy na CZK účet do Německa (platí i pro Lynx, tedy irskou entitu IB IE).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod gotesák 20. 2. 2021 10:55

tomasvlasak píše:mám účet přímo u Interactive brokers (migrováno do maďarska tuším) a nově se mi nabízí jen německý účet, ale stále funguje zasílání na staré číslo účtu, jen to při připsání depozitu nadává, že mám používat nový účet, ale evidentně tedy lze zasílat ještě stále na původní údaje, otázka je jak dlouho to vydrží (poslední platbu jsem posílal včera večer a dnes brzo ráno byla připsaná)

Já sice nevím, jaké instrumenty obchodujete, ale já rozhodně v této době finance neposílám, ale naopak stahuji. Posílal jsem minulý rok (ještě na staré účty) a nyní, když jsou trhy na (lokálním) vrcholu, tak rozhodně akcie nenakupuji, ale realizuji +-100% zisky téměř na všem. Ale každý má svoje postupy a vize. Rozhodně je uživatelsky nepříjemné, že v dohledné době ani neplánují účty v ČR zřídit. :/
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 22. 2. 2021 14:18

CZK Withdrawal mi přišel také ze zahraniční banky jako SHA platba, což před migrací nebylo. A s tím související vysoké poplatky. Takže odteď raději všechny transakce v Eur.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 6. 2021 13:48

Tak dnes se mi vrátila platba co jsem včera posílal na jejich český účet. Takže už to asi jde jen na ten německý. :(
Nenapadá vás jak to tam nejlépe dostat? Případně nemáte info, kdy by konečně ten český účet zavedli?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 16. 6. 2021 15:23

co vim , tak zatim nejlevneji z AirBank za 100 CZK SEPA v CZK

-- 16. 6. 2021 16:23 --

prachy dorazi cele ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 6. 2021 15:35

Takže tam ty peníze dorazily 1:1 bez poplatků korespondenčních bank a bez konverzních poplatků? To by bylo parádní! :)
Už si to zkoušel vícekrát přes tu Airbank?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 19. 6. 2021 09:59

Taky jsem posílal CZK někdy před měsícem z AirBank. Poplatek 100 Kč, prachy dorazí celé.
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 19. 6. 2021 10:11

K zamyšlení, zda se nevyplatí od RB Prémiový, nebo Aktivní účet (49 Kč/měsíc) s 1x měsíčně zahraniční platbou zdarma, kdyby to byly pravidelné platby měsíčně.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 6. 2021 10:15

Tak jsem to taky vyzkoušel a mohu potvrdit, že to taky dorazilo přesně.
Tak díky moc za radu, už jsem chtěl Lynx přestat kvůli tomu používat, tak mi to moc pomohlo.

Taky dobrý nápad s tou RB, mám tam teď Komplet, tak klidně přejdu. Je to sice ušetřená jen stovka měsíčně, ale proč ne. Už jste to někdy zkoušeli poslat z té RB, zda je to taky bez konverze a poplatků korespondenčních bank?
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 19. 6. 2021 15:33

Ano, posíláno z RB Prémiový do IB, vždy dorazila celá částka v CZK, neúčtovali mi nikde žádný poplatek.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 21. 6. 2021 13:47

Tu stovku vam Air muze vratit v ramci spokojenosti , tusim tri poplatky rocne jste si mohl vratit, nevim jestli to jeste funguje ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jenda_ 6. 7. 2021 02:48

Tak jsem jim napsal (jak jim poslat prachy a jak vybrat prachy), a odpověděli:
Dobrý den, pane XY,

Bohužel nějaký souhrn pro jednotlivé banky k dispozici nemáme. Z vlastní zkušenosti však mohu říci, že když jsem před několika týdny vkládat CZK na svůj obchodní účet z Airbank, tak jediný poplatek, který jsem zaplatil byla 100 Kč Airbank. Co se týče výběrů, tak z naší zkušenosti se jako korespondenční banka pro CZK vždy používá ČSOB, která si za tuto transakci účtuje 1 % z transakce, minimálně 300, maximálně 2000 CZK. Pokud chcete minimalizovat bankovní poplatky za převod, můžete využít například výběr v EUR prostřednictvím SEPA platby. Otevření lokálního bankovního účtu v CZK připravujeme a o jeho dostupnosti vás budeme informovat.

S pozdravem, Jan Bystřický

Takže u nich zatím s budováním portfolia nepokračuju a používám Fio a Degiro. (možná by to nějak šlo z Fio v USD/EUR nebo z Roklenu v rámci jedné zahraniční platby po směně zdarma, ale nechce se mi to moc řešit, nevím jak to funguje a nerad bych, aby někdo cestou Eura zkonvertoval zpátky na koruny nějakým standardním bankovním kurzem. mBank za transakci chce 1%, to je naprosto insane)
Jenda_
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků