Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 23. 1. 2021 18:17

Kellner se nevzdává, před více než rokem se pokusil nacpat AirBanku s Home Creditem k Monetě a ještě za to dostat zaplaceno 6,75 miliardy korun, nevyšlo to, tak to udělá jinak. Včera podal veřejný návrh na odkoupení části akcií Monety až do výše 20 % od jejích stávajících akcionářů. Na projednání dal termín do 29.1.2021, pokud bude schváleno, proběhne dobrovolný odkup akcií v období od 8. února 2021 do 26. února 2021. Následovala by akvizice Air Banky, reálně fúze těchto dvou bank. Tentokrát to není tak do očí bijící jako minule, dokonce je to pro retail výhodné (dle momentálního kurzu), tedy chvilkově výhodné, když zvážíme předcovidovou cenu + nevyplacené dividendy, ovšem na Kellnera je to ještě dobré a věřím, že tentokrát to dotáhne do konce, ačkoli to je samozřejmě výhodnější pro PPF než pro Monetu, ale rozhodují jiní a oni mají svá kriteria a zájmy.
V každém případě v pondělí čeká akcie Monety hezký skok vzhůru.
Otázka zní: :hm :hm :hm :hm :hm Prodat či neprodat? :hm :hm :hm :hm :hm :hm (pokud to představenstvo Monety schválí)
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 23. 1. 2021 18:55

Koupit, ale už včera. :D
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod volnicko 23. 1. 2021 20:37

Mne se Moneta libi, ale ta cena za Air Bank + Home Credit + Zonky (no to je spis minus) je silena. A bojim se, ze si to kamaradi (a nove i akcionari) u Spurneho protlaci. Takze vetsinu asi prodam.
volnicko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2021 21:09

Sláva bohu, že v tom nemám peníze.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 23. 1. 2021 22:06

volnicko píše:Mne se Moneta libi, ale ta cena za Air Bank + Home Credit + Zonky (no to je spis minus) je silena. A bojim se, ze si to kamaradi (a nove i akcionari) u Spurneho protlaci. Takze vetsinu asi prodam.

U Spurného fakt nic protláčet nemusí, ten kope za ně, vždyť byl vrcholný představitel PPF, s Kellym a Šmejcem jsou velcí kámoši. To jeho úkolem je přesvědčit fondy v Londýně , Bostonu a NY o výhodnosti transakce, což předváděl již v prvním pokusu. Teď mají zkušenosti a vědí, jak na koho, minule nechtěl spolupracovat Carl Normann Vökt, ten už dělal podobné fúze v Polsku a ví, kolik má dostat. Jak píšu, teď už jsou připraveni a divil bych se, kdyby tohle divadlo neukočírovali. Pro retail by bylo fajn, kdyby představenstvo dokázalo odmítnout první nabídku a druhá by byla okolo 100,- za akcii, ale moc tomu nevěřím..............
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 25. 1. 2021 11:01

I v Monetě mám nějaké peníze, tak jsem zvědav :)
Jako 100,- za akcii by bylo pořádné svrbění :)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 1. 2021 11:30

doufal jsem, že při otevření nakoupím třeba za 70 kč, ale otevírací cena asi překvapila nakupující z minulého týdne :D
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gotesák 27. 1. 2021 13:26

Zatím to jede podobně jako CETV, tam se taky hezky trefil do dna, ale to není náhoda, Kelly je finanční génius a prostě umí generovat a rozmnožovat majetek a obklopit se správnými lidmi. A že je Spurný jeho kůň, o tom není pochyb, už při minulém pokusu o převzetí jasně ukázal, za koho hraje. Ono totiž takových "bývalých" zaměstnanců z PPF už bylo víc - a jak to končí? EUC holding, Škoda Transportation, tramvaje, nemocnice, banky, telefonní operátor, televize Nova a spol. Vyrostl nám tady nový oligarcha, a jestli půjde do politiky (jakože většinou tyto chutě nastávají), tak možná Babiš proti němu bude troškař? No čas ukáže, ještě to bude zajímavé.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 27. 1. 2021 15:16

A z pohledu cloveka, co tam ma par penez to teda znamena co presne?

Tzn.mi to vykoupi za tech 80kc nebo jak to pls pak probiha - za predpokladu, ze to klapne...? (nikdy jsem nemusel resit...)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 27. 1. 2021 16:44

Pro nás to neznamená nic. Takové věci jsou na US burze relativně časté, říká se tomu nepřátelské převzetí. I když představenstvo nebude souhlasit (což nejspíš bude, jak píšu výše), tak si Kelly udělá, co chce. O málé akcionáře nejde, na burze takové množství nekoupí, proto musí přesvědčit zahraniční fondy a větší vlastníky, aby mu prodali(na to by pro nás bylo dobré, aby představenstvo odmítlo a Kelly zvýšil nabídku z 80,- na třeba 95,-), pak bude valná hromada a když se mu podaří koupit potřebná procenta akcií, prosadí si fúzi a zbaví se předražené Airbanky, HC a Zonky. Ovlivní výši a čas vyplacení dividend. A vydělá balík. A když ne, určitě má záložní plán, tito lidé ví, co dělají a na náhody nehrajou. Pro retail se nic nemění. Může přemýšlet, jestli prodá nebo přikoupí(na burze), od retailu Kelly nic kupovat nebude, pouze v případě, že by nastal po fúzi povinný odkup, ale tam může být jiná cena a to je ještě zadlouho, nemá cenu to nyní řešit. Dále pak vytěsnění, kdy retail může dostat ještě méně a pak se soudit, jako se právě děje na Pegasu(PFNonwovens). Navíc dneska na Twitteru z někoho z vedení vylezlo, že veřejnost nezná detaily toho všeho, takže to může být jinak (za 2 dny bude jasněji). Takže jediné, co můžeš dělat, je sledovat aktuální cenu a sám se rozhodnout, jestli držet, prodat či přikoupit.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 1. 2021 18:34

Zveřejnili záměr dobrovolného odkupu do objemu 20% s možností navýšení na 29%. V případě převisu nabídky by se odkoupené množství poměrně krátilo. Jinými slovy, kdo bude mít zájem (a do naplnění limitu), může odprodat za těch 80Kč. Otázka je, jestli je to dost nebo ne.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 27. 1. 2021 18:53

Férová cena by měla zohlednit i možné dividendy
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gotesák 27. 1. 2021 19:56

sniper76 píše:Férová cena by měla zohlednit i možné dividendy

To je jasný, na netu je mnoho reakcí, které nabídku posuzují negativně, nejen od malých investorů, ale i pár velkých se nechalo slyšet.
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... nd-1377369
https://archiv.ihned.cz/c1-66873500-lon ... ej-vyhodna
Je to burza, férovou nabídku nečekejme, zvlášť ne od Kellyho, na O2 to hezky předvedl, jak umí vytvořit paniku a dezinformace ve svůj prospěch. Zase je dobrý, že už se ví, co od něj čekat a nečekat a jestli přijde globální sjezd a sešupne to zpět k 60,-, divi v nedohlednu, tak mu to nakonec každý rád nechá. Ale jak už jsem psal, v pátek se může leccos vyjasnit a kdoví, jak to nakonec dopadne............
______________________________________________________________________________________________
Doplnění: Možná to vypadá, že Kellyho nemám v lásce, ale ve skutečnosti si ho docela vážím, na rozdíl od Vítka(ORCO) a Bakaly(NWR) akcionáře neokrádá, ale vyplatí (i když sebe samozřejmě výhodněji, ale je to obchodník, a ne charita o<:) )
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 29. 1. 2021 21:15

Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 1. 2021 00:13

jaká je po dnešku asi šance, že to tomu Kellnerovi nevyjde?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků