ETF a CFD

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pabcorus 20. 4. 2021 08:23

Dobrý den,
jakožto nováček mám takový problém ohledně nakupování ETF. Rád bych začal investovat pasivně a s úmyslem na dlouhou dobu, a proto bych rád nakupoval postupně ETF. Mám otevřený účet na ETORO, ale tam je tvrdá většina a možná skoro všechny v CFD, jenomže do tohohle způsobu rozhodně nechci investovat. Když tam ale nezadám žádnou páku, stop-loss, jednoduše žádný možnosti navíc si nezadám, tak mi to ukazuje, že si to žádný poplatky nebere, takže to už nekupuji CFD? To už je ETF a budu to držet já, reálně? Tomuhle nerozumím, když tak neexistují lepší brokeři, kde budu mít možnost nakupovat spíše bez CFD?
Děkuji za pochopení mého nemalého problému a zpětnou odpověď.
Pabcorus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dave_no 20. 4. 2021 11:41

Používám Degiro a XTB. U XTB jsou ETF zdarma, u Degira je jich dost taky bez poplatku. Degiro si nebere za směnu, u XTB je to 0,5% nebo měnit přes Revolut. S eToro nemám zkušenosti.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mickeykohn 5. 5. 2021 04:54

Používám Degiro a XTB. U XTB jsou ETF zdarma, u Degira je jich dost taky bez poplatku. Degiro si nebere za směnu, u XTB je to 0,5% nebo měnit přes Revolut. S eToro nemám zkušenosti. happy wheels


Paráda. Dík.
mickeykohn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 5. 2021 11:55

U eToro jsou tuším všechna ETFka formou CFD, brokera bych proto využil tam maximálně pro krátkodobé spekulace, rozhodně ne na dlouhodobé držení.

Výše jmenované XTB i Degiro jsou OK.
tomsln
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků