Nejlepší broker na ETF

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pabcorus 6. 5. 2021 21:26

Dobrý večer,
rád bych se zeptal jaký je podle Vás nejlepší, nejvýhodnější broker na dlouhodobé investování do ETF (hlavně abych nemusel kupovat CFD, neboť chci na dlouhodobější investování, viz QQQ, SPY, NASDAQ ...)
Děkuji za zpětnou vazbu
Pabcorus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 8. 5. 2021 19:30

Degiro? Mozna xtb?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 5. 2021 10:41

Americké ETF (QQQ, SPY, ...) u výše zmíněných nekoupí. Americká se dají koupit na RoboMarkets nebo u Fio.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 5. 2021 23:18

Ty mas kyperskeho RoboMarkets? Tam se dobre vyhejbaji EU regulacim co?

Tusim ze tam na jihu jdou paky i 1:500… Na severu EU snad jen 1:5?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 9. 5. 2021 23:45

Registraci mám u tří ... Degiro, XTB a RoboMarkets, používám (prozatím?) jen XTB. Když jdou i u Fio koupit americká ETF, tak i oni se vyhýbají EU regulacím ... Páky vůbec nepoužívám, často je jejich nastavení rozdílem u nízkonákladového brokera mezi požíváním ETF (1x) a CFD (jiná multiplikace).
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 5. 2021 22:32

Řeším teď to samé. Hledám nejlepšího, respektive nějakého brokera, který by mi umožnil investovat do US ETF fondů od Vanguardu (VOO, VOOG, VGT). Všechny fondy jsem našel u Fio. Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".

BTW co etoro jako vhodný broker? Ten i tohle poměrné nakupování zvládá úplně v pohodě, nehledě na to, že jejich aplikace vypadá a parník lépe. :-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 11. 5. 2021 05:55

zalezi, zda se tu bavime o tom, kde to "jde koupit", nebo o tom, kde to "jde koupit s normalnim poplatkem"...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 11. 5. 2021 07:14

Fio - vyjimka ČNB.

Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu). U krypta uz jsou giganticke, ale vzhledem k volatilite je to asi jedno. Proste neco za neco.

Ps: co vim tak jsem u tech jiznich videl ty obrovske paky 1:500 = jak rychle prijit o vsechno :-)

A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF? Ktera na Degiru ani etoro ani na IB evropskem neni dostupna?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 5. 2021 22:31

Tučňák píše:Je tam někde možnost pravidelné měsíční investice v řádu pár tisíc (4000 Kč), kdy se prostě koupí poměrná část toho cenného papíru/podílu ve fondu, která odpovídá mnou investované částce? Při zadání nového pokynu je jen možnost zadat množství v celých číslech, takže vždy musím koupit jednu celou "akcii".
vpe píše:Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.

Pokud je mi známo, tak Fio broker neumí frakce. Nemám dokonalý přehled, vím že frakce umí Trading 212, který zas neumí americká ETF. Ostatní případně doplní další brokery, kteří umí frakce ...

vpe píše:Etoro je dobry, pokud ti ale nevadi vyssi poplatky (schovane do spreadu).

Když člověk používá limit order, tak ho spread tuším trápit nemusí, ne? Prostě koupíš často za cenu, za jakou se prodává. Tedy nikoliv za nákupní (nabídkovou) cenu - market order.

... nebo je spread přirážkou brokera na nákupní i prodejní ceně? V tomto nemám úplně jasno, ale co jsem prozatím četl od znalejších, tak málokde byl spread signifikantně vyšší, aby to byl dobrý důvod proč brokera nepoužívat. Ale věřím, že se i takoví brokeři najdou, jen jsem o nich zatím třeba ani neslyšel. :-)

vpe píše:A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?

Napadají mě dva důvody. Ten hlavní je, že americká ETF mají obvykle nižší TER, než jejich evropské alternativy. Druhý je, že chceš / vyhovuje ti, aby ETF vyplácelo dividendu a nereinvestovalo ji automaticky. To samozřejmě řeší v Evropě distribuční verze ... Americké ETF jsou ze zákona pouze distribuční.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 12. 5. 2021 09:10

vpe píše:
Fio - neprodava zlomkove akcie. Ti kdo ano, tak si hlavne uvedom, ze ty akcie nejsou v depozitari na tebe napsane.



Ano, FIO tohle neumi. Uz mi to potvrdili. Díky za tu poznámku o depozitáři, to jsem nevěděl.

vpe píše:A je nejaky konkretni duvod se vyhybat EU variante a chtit primo USA verzi toho ETF?


Nemám žádný konkrétní důvod. Popravdě jsem nevěděl, že každý ten fond má svou EU variaci. EU variantu lze tedy normálně nakoupit u většiny brokerů? Jsou tam nějaké rozdíly či úskalí oproti US verzi? O dividendy mi ani tak nejde. Čili klidně ať je reinvestují. Tohle beru jako určitou daň za nákup ETF oproti nákupu konkrétních akcií. Kdo vydává ty eu varianty těch Vanguard fondů? Předpokládám, že Vanguard to nebude. Jinými slovy, jak je můžu najít.

Chci do těch fondů investovat dlouhodobě (20 - 30 let) a pravidelně (každý měsíc). Proto hledám řešení, které doufám, že tady bude i za těch 30 let a bude pokud možno spolehlivé a bezpečné. Jak by se to vůbec řešilo, kdyby broker skončil? Lze to nějak prostředky převést k jinému?

BTW některé z těch mnou zmíněných Vanguard fondů lze koupit u XTB.
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 12. 5. 2021 11:56

V pár bodech:

- ne všechny americké etf mají evropské verze, ale u "hlavních" nebudeš mít problém (stále jde o tisíce etf, co jsou v Evropě dostupná)

- evropské varianty vydává normálně stejná společnost jako americké

- pokud nestojíš o dividendu, je akumulační etf lepší, protože se při splnění českých daňových podmínek vyhneš zdanění té dividendy, takže se dívej spíš na ta akumulační

- portfolia jdou převádět mezi brokery

Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.
https://www.justetf.com/en/how-to/nasdaq-100-etfs.html
https://www.justetf.com/en/how-to/sp-500-etfs.html
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 5. 2021 12:40

Frakce ETF umí Patria. Pravidelná investice od 500Kč/20€. Ale ve výběru má jen pár fondů od Black Rock.
https://finance.patria.cz/etf/
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 5. 2021 13:04

Hlavně nechápu, proč to řešit. Spíš bych řešil celkové náklady, stabilitu a výběr. Člověk stejně potřebuje mít nějakou pořádnou rezervu, tak to z ní holt bude kupovat, vždycky když našetří.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 5. 2021 13:56

Tučňák hledal něco pro pravidelnou měsíční investici.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 12. 5. 2021 14:02

Pro mě to je hlavně rozložení rizika v čase. Pokud budu kupovat jednou ročně může se mi stát, že koupím za nejvyšší cenu. Navíc nepotřebuji najednou velkou částku ale jedu prostě postupně - psychologicky mi to sedí víc :-)

Ale beru, že při investici na 20+ let to nemusí až tak vadit. Případně se to dá rozdělit na 2-3 nákupy za rok.

Souhlasím s tím, že je dobré řešit celkové náklady, stabilitu a výběr. Proto si rád nechám poradit vhodného brokera, přijde mi to, že každý má něco lepšího a něco horšího.

tmx643 píše:Zkus stránky justETF, tam si zjistíš, jaké všechny fondy sledují stejný index, atd.


Díky. Co se týče S&P500 našel jsem jich spoustu a taky nějaké čistě technologické.
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 4#overview
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... rough=true


Zběžně jsem koukl na XTB, kde jsem si udělal demo účet a tam zas je jen jeden z nich. :-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků