Nejlepší broker na ETF

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 5. 2021 12:03

@Tučňák DCA je určitě správná volba. Obzvláště teď, když se neví, co udělá FED se sazbama.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 13. 5. 2021 13:27

No ja premyslim, jaka je treba castka, kterou by clovek nekde chtel drzet (ted narazim na tu stabilitu)...mam Degiro, ale nejsem si jisty, ze bych u nich chtel mit treba milion...mozna paranoia, ale mam to tak :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 5. 2021 15:55

Ty obavy také sdílím. Přecijen, kdo si dá do banky víc, než je limit pojištění vkladu. Tipl bych, že asi nikdo. A u těch brokerů je to podobné. Navíc tam je limit pojištění "pouhých" 20000 EUR a ten se tuším vztahuje jen na hotovost.

Blbý je, že tohle asi řešení nemá. Buďto to riziko člověk podstoupí a (asi) vydělá, nebo se zkrátka musí poohlídnout jinde.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 5. 2021 18:17

http://www.gfo.cz


Garanční fond poskytuje náhradu za 90% nevydaného zákaznického majetku, nejvýše však částku odpovídající protihodnotě 20 000 EUR.

Pro výpočet náhrady je rozhodná hodnota majetku ke dni, kdy Garanční fond obdržel oznámení České národní banky.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 5. 2021 19:44

Ale DEGIRO přece nemá s GF nic společnýho, ne? To funguje pod holandskou licencí.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 13. 5. 2021 19:56

Garanční fond není český výmysl, vychází ze směrnice 97/9/ES, která stanovuje to minimální krytí 90 % a 20000 ECU.
Chtěl jsem tím odkazem říct, že nejde o krytí peněz.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomsln 13. 5. 2021 21:30

OK
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 14. 5. 2021 11:53

Pokud ty papiry jsou psany u depozitare na tebe (coz poznas zjednodusene tak ze to nejsou ani zlomky ani cfd ani ti nesekaji 30% dividendu), tak asi neni potreba tolik resit jejich presah pres 20K€, a naopak…

Zlomkovy papiry tak to je vynalez pro decka, zacal s tim revolut nebo kdo? :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsln 14. 5. 2021 13:28

Tohle jsme řešili pár měsíců zpět ve vláknu DEGIRA. Pointa byla, že drtivá většina brokerů (včetně DEGIRA nebo IB) má CP psaný na sebe. Nebo to jinak?

O CFD se nemá smysl bavit, u zlomkových jsou CP samozřejmě psány na brokera.
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 14. 5. 2021 13:52

To i Fio u sveho master uctu. Co by bylo v pripade krachu u master uctu, radeji nechtej vedet, nikdo nevi :-))

Degiro to ma tak, ze ty akcie jsou v jine entite, omnibus spv. Tedy v pripade krachu degiro by na ne konkurzni veritele nemohli, kdyz ale odtamtud je nekdo vytahne (tunel), tak smolik :-))

https://www.bankeronwheels.com/how-to-c ... ck-broker/
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsln 14. 5. 2021 13:56

Super :hm
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 24. 5. 2021 07:53

Tak jsem trošku hledal, abych našel to co bych chtěl. Měl bych k tomu dotaz.

Jeden z fondů, do kterého chci investovat je S&P500. Evropská varianta by měla být např. toto:
https://www.ishares.com/uk/individual/e ... ts/253743/

Přes FIO jsem pod jeho ISIN (IE00B5BMR087) našel variantu, která se obchoduje na pražské burze pod symbolem BAASXR8, takže bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem. Je to tak nebo mi něco uniká?

Druhý fond do kterého chci investovat je Information Technology ETF. Vanguard má např. fond pod značkou VGT - opět jsem ho našel přes FIO, nicméně poplatek 7,99 USD se mi pro pravidelnou a nižší investici moc nelíbí.

Našel jsem opět evropskou variantu od iShares: https://www.ishares.com/uk/individual/e ... -ucits-etf

I ten je na FIO pod značkou QDVE, nicméně to je tuším německá burza, takže poplatek asi taky nebude malý.

Našel jsem ho ovšem i na XTB, burza v Londýně a nákup v USD. Nicméně bez poplatku. Dolary bych do XTB dostal přes revolut nebo ani ten 0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný.

Takže přemýšlím, že bych S&P500 nakupoval u FIO v korunách a Information Technology u XTB v dolarech. Oba fondy od iShares, evropské varianty.

iShares jako společnost/vydavatel je ok, ne? Vidíte na mé úvaze něco špatného, případně něco, na co si dát pozor?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 24. 5. 2021 09:11

Jaká je likvidita těch ETF na FIO?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 5. 2021 09:43

95 kusů denně u Fio

"bych přes FIO mohl investovat v korunách a s relativně nízkým poplatkem" - můžeš to kvantifikovat?

"0,5% poplatek za konverzi mi u XTB nepřijde hrozný" - tak to jsou dobré kontroverze, by tady někteří vraždili za zisk 0,5% za rok

A na Degiro máš oba dva ZDARMA: XET | SXR8 | IE00B5BMR087 | EUR resp. XET | QDVE | IE00B3WJKG14 | EUR - tedy na XET s denním objemem 36064 resp. 102116 kusů a konverze CzkEur je myslím taky stále zdarma, takže mi uniká, proč uvažovat o XTB nebo Fiu - protože chceš být v USD jedině
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 24. 5. 2021 10:30

@vpe: Díky moc! Já se nejdřív zaměřil na FIO a XTB a na Degiro jsem se nedíval. Proto jsem se ptal co je v té mojí úvaze špatně. Ta likvidita u FIO mě taky hned nenapadla.

Nemám žádný důvod mít investici v USD, pokud navíc DeGiro má EUR/CZK zdarma, tím líp. Hledám nejoptimálnější řešení.

Ad poplatky u FIO, myslel jsem, že platí toto, čili max 0,4%

https://ibb.co/L8rsffn
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků