Nejlepší broker na ETF

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pfemir 9. 6. 2021 20:51

Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 9. 6. 2021 21:07

Na vyšší částky se určitě vyplatí členství na Revolutu, tuším cca 180 Kč měsíčně za Premium účet bez poplatků.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 10. 6. 2021 08:10

Pfemir píše:Ano, ale mě zajímají vyšší sumy. Takže když chci např. koupit 10 000 EUR, tak je to s přirážkou 0.5%. Ale i s touto přirážkou vychází převod lépe než u některých devizovek.

A zkousel jsi exchange.cz ?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Pfemir 10. 6. 2021 08:46

@ab84: Právě chci zvážit co se mi nejvíc vyplatí, proto dělám to porovnání. Ale narazil jsem, že u XTB nevím ten směnný kurz.
Co jsem zatím zjistil, tak se to počítá zřejmě z příslušného měnového páru, tzn. EUR/CZK jako cena "ask" + 0.5%.

@vpe: Zkoušel jsem Akcenta, RoklenFX, Europlatba a Revolut. Když se teď dívám na Exchange a porovnávám s Revolut, tak je tam rozdíl pouhých 40kč při směně 15 000 EUR a to včetně přirážky 0.5% u Revolutu. A to je to, na co jsem poukazoval, že Revolut i s přirážkou vychází stejně nebo i lépe než některé devizovky.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 10. 6. 2021 09:26

Nejlíp vycházet může, ale ještě jsem neslyšel o devizovce, kde by se peníze zasekly a nebylo možné to rychle vyřešit. On čas jsou taky peníze.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pfemir 10. 6. 2021 10:20

A Vy máte s Revolutem nějakou špatnou zkušenost? Já ho používám minimálně 2 roky, cca 10 - 15 plateb měsíčně a niky žádný problém nebyl. Nejdéle platba trvala asi 10s. Používám ho tedy ve spojení karta - paypal. Bankovní převod jsem ještě nepoužil.
S devizovkama zkušenost nemám žádnou.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cz01 10. 6. 2021 13:46

Prolistuj si Revolut vlákno a uvidíš, nebo jejich forum na zkušenosti :D Obecně s nima je problém a nikdy nevíš, kdy na něho narazíš. Pokud s tím počítáš, tak pak není problém... Osobně částky nad 50 000 Kč výše dělám právě přes exchange devizovku a bez problému a to i s částkami o dva řády vyšší.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pfemir 10. 6. 2021 14:53

"Prolistuj si Revolut vlákno ...", obávám se, že to je nemožné. 270 stran nedám.
Nicméně, podrobně jsem si to četl někdy před 2-3 lety, kdy jsem si Revolut zakládal (to tam bylo asi 120 stran) a zdálo se to být OK. Teď tam nahlídnu jen občas a zaznamenal jsem nějaké problémy při převodu Revolut - bankovní účet (poplatky) a problémy s Google pay (limity a zamítnuté transakce). Ani jedno nepoužívám.
Uniklo mi tedy ještě něco zásadního, protože jak píši, používám hodně Revolut a nikdy problém. Ale pouze přes kartu a paypal a jednosměrně CZK - EUR (GBP).
Nebráním se použít devizovku, proto je také teĎ porovnávám, jen mi to přišlo zbytečné, zakládat si něco nového když už mám Revolut. Navíc v Revolutu je vše jednoduché na jeden klik.
Jinak abych se vrátil k porovnávání, kromě Revolutu mi nejlépe vychází Akcenta. Jakou s ní máte zkušenosti, popř. je tu nějaké vlákno zaměřené vyloženě na Akcentu?
Díky.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 10. 6. 2021 15:29

Já osobně moc problémy s Revolutem neměl, to je ale tím, že ho používám minimálně - při těch limitech směny, výběrů a s těmi příplatky mě napadlo použití jen v jednom případě, a ani to není žádná hitparáda. Měnit přes ně řádově stovky tisíc bych osobně nedělal. Přes devizovky to dělám více méně pravidelně, a až na zavádějící informace o kurzech na Roklenu jsem na problémy nenarazil.

No ale třeba poslední dobou 3x mail, že se mám urychleně doplnit nějaké údaje a nahrát nějaké dokumenty před dlaždici v aplikaci, jinak že mi to zruší. Tak jsem se tam vždycky podíval, nic tam nebylo, až po 3. mailu. Tam byla otázka na rezidenci, tu jsem zadal, a dál nic.
xls
Diskutér

Předchozí stránka