V čem podnikat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 21. 6. 2007 20:55

A co dividendy? .... ono o všechno se musí někdo starat ... i o fondy či dluhopisy ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WonDrak 21. 6. 2007 23:32

Rop píše:A co dividendy? .... ono o všechno se musí někdo starat ... i o fondy či dluhopisy ... :-) /quote]


tušil jsem že to namítneš. Aby jsi mohl slušně žít z divident, tak by jsi musel vlastnit kapitál v řádech desetimilionů a víš.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2007 13:11

ano ... ale je to definováno jako pasivní příjem ... tady se nebavíme o tom, který příjem kolik nese ... ale zda se aktivně či pasivně podílím na podnikání ... je to obecný a všeobecně uznávaný pojem :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WonDrak 22. 6. 2007 23:14

pak by se to dalo uznat :lol:
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustík 5. 11. 2007 11:10

Nevím, v čem byste tak chtěl začít podnikat, ale pokud by to bylo něco nového, co se zatím na trhu ještě neobjevilo, doporučila bych vyzkoušet organizaci Jihomoravské inavační centrum. Pokud nejste moc zběhlý v otázkách týkajících se podnikání, ve všem vám rádi poradí, je zde možnost poskytnout vám prostory k podnikání a pomohli by vám ještě v dalším získání peněz. Pokud by vás to zajímalo, zkuste se podívat na http://www.jic.cz nebo na http://www.inovace.cz.
gustík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TommyEngelo 26. 12. 2007 17:00

Také přemýšlím že se dám do podnikání. Ovšem stále přemýšlím, a nenalézám obor, ve kterém bych se tady, ve Zlínském kraji uplatnil. Kapitál mám k dispozici asi 2.000.000Kč :?
Škoda Octavia Combi 1.6FSI Elegance (2006)
Volkswagen Golf VI 1.2TSI Highline (2009) na cestě!
Škoda 100L (1970)
TommyEngelo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 12. 2007 18:53

TommyEngelo: tak to jsou 2 možnosti. buď se pro podnikání nehodíte, protože nevidíte příležitosti. pak by bylo vhodné zvolit jinou formu zhodnocování peněz (investice). nebo opravdu je trh ve zlínském kraji tak nasycen vším, že je třeba podívat se jinde.

Já mám obvykle opačný problém. Vidím dobrou příležitost, ale nemám kapitál pro její využití. A za nějaký čas (obvykle v řádech měsíců) to někdo zrealizuje zhruba tak, jak jsem si to představoval.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 26. 12. 2007 20:04

S-Tony píše:Já má taky nápad a stačilo by na to asi tak 150 tisíc. Není to nic převratného, ale výdělečné je to dost.
Jedná se o služby v oblasti IT.

Ve které části ČR žiješ?
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 29. 12. 2007 01:52

IT je tak progresivní a dynamický obor, že bych si o něm nedovolil tvrdit, že je nasycen.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 29. 12. 2007 23:21

mikicz píše:...Já mám obvykle opačný problém. Vidím dobrou příležitost, ale nemám kapitál pro její využití. A za nějaký čas (obvykle v řádech měsíců) to někdo zrealizuje zhruba tak, jak jsem si to představoval...m/quote]

A to zase já mám obvykle problém, že vidím nějakou příležitost, ale nemám čas se do ní pustit, a za pár měsíců vidím že ji už si někdo jiný čas našel...
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 12. 2007 11:20

zadirr: nebo tak... a hlavně mě všichni okolo většinou tvrdí, že to je úplná blbost a nemůže to fungovat. než to někdo jiný udělá a zjistí se, že to funguje.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 12. 2007 11:36

to se mi čas od času stává i doma :lol: .... a za dva roky se to dělá "dle mého postupu" :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 4. 1. 2008 13:31

stačí 500.000,- a naučit se obchodovat na burze, do 2 let je z vás skoro odborník, pokud teda není v hlavě sláma a člověk se umí sebeovládat.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pickun 5. 1. 2008 22:31

ousteen píše:co to tu melete za bláboly??? K tomu, aby jste zacali uspešně podnikat, nepotřebujete penízen/quote]
:lol: Tak tohle me pobavilo, chceme zacit podnikat, ale chybi nam kapital a vy mi tvrdilte, ze vlastne zadnej nepotrebujem. Huraaaaa :!:
Pickun
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 5. 1. 2008 22:55

Nepotřebujem ... stačí když nám ho dá někdo jinej ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků