V čem podnikat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pickun 6. 1. 2008 00:13

Nedaroval by mne nekdo 1 000 000 Kc?
Pickun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2008 01:39

a jaký je tvůj podnikatelský plán? pokud dobrý tak já se bránit nebudu :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2008 10:16

Pickun: spis bych rekl, ze je to velmi individualni. Jsou byznysy, ktere opravdu clovek muze rozjet s malem a byt i tak uspesny.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 6. 1. 2008 12:38

Jako priklad lze rict vsechny formy poradenství, programování atd ... počítač za 30 000 přívod proudu stůl a židle .... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod OS 6. 1. 2008 12:42

Rop: Tak tak, jedině nabízet služby. Když budem počítat peníze, tak ŽL je za 1000Kč, účetní nevím, 5000-10 000Kč/ročně?
Webové stránaky zdrama - 2000Kč/rok.
PC má skoro každý.

A teď už jen ty bohaté vědomosti, zkušenosti - spousta času, práce a učení. Peníze jen za knihy a Internet.

Jak jednoduché, že? :) Žádné miliony atd.
OS
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 6. 1. 2008 13:46

a nemusíme zůstat jen u poradenství. Je spousta činností, kde stačí málo a člověk s tím může prorazit.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod MrAgreement 16. 3. 2008 19:40

No ono lze opravdu začít podnikat úplně bez peněz a přitom nevypadat jako amatér.
V IT to opravdu jde bez peněz.
Např. můj dobrý kamarád prodává Eshopy.
Sám si je dělá i prodává.

Investice na začátku: čas + 10 000 založení firmy
Získ: 30 000 - 60 000 měsíčně
Náklady: on sám, prostory jeho dům, sklad 0

Jen trochu problém je konkurence.
Opravdu můžete začít bez peněz jako živnostník, ale v IT je silná konkurence a to co vy umí 5000 dalších, takže každou dobrou inovativní myšlenku okamžitě převezmou. Navíc pro takové lidi je opravdu 5 000 000 jako plivnutí do vody.

Ale je to tím, že prodáváte něco virtuální.
Virtuální věci mají tu výhodu, že se skladem nekazí, dají se libovolně množit = tj. jednu věc můžete prodat milionkrát a netrápí Vás žádná vyroba.
MrAgreement
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod berky237 14. 1. 2011 17:51

Souhlas s MrAgreement ohledně podnikání v IT. Ideální je najít něco unikátního, co se nedá tak rychle zkopírovat. Já sám se snažím pořád dívat kolem sebe a hledat nápady. Nedávno jsem třeba objevil tady tu stránku: http://www.ideaswatch.com/, kde lidi sami píšou, co jim na trhu chybí. Občas se tam objeví něco zajímavého.
berky237
Kolemjdoucí

Předchozí stránka