První investiční krůčky - pravidelné investování?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 7. 3. 2007 20:00

Hlavo, super rozprouděná diskuse, jen se mi nezdá když čtu Vaše příspěvky, že byste si nevěděl rady a čekám co z další diskuse vyplyne.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 3. 2007 21:12

Že bych si nevěděl rady? :D
No když jsem dával svůj první dotaz, tak jsem si rady moc nevěděl a kdybych jen čekal, až tu někdo dá nějaký konkrétní tip, tak tu čekám asi dodnes. Místo toho jsem šmejdil všemožně po netu, přečet haldu článků a diskusních fór a vzal osud jak se říká do vlastních rukou. Objednal pár knih, ale ty ještě nedorazily. Nicméně stejně mám pocit, že vím stále prd a tak bych rád znal další a další možnosti, ať je z čeho vybírat a co kombinovat ...
No a jelikož jak jsem psal ještě nemám v počátku moc co ztratit, vsadil jsem na fondy které jsem už uved, pár důvodů mě k tomu vedlo. Pokud jde o mě jako "běžného" začínajícího smrtelníka, je to trochu těžké. Všemožným poradcům úplně 100% nevěřím, jeden mě navštívil a dopadlo to tak že jsem měl na stole akorát 3 různé životní pojistky a když jsem pomalu stáčel téma na investice, tak byl čím dál bezradnější, druhý mi zas nabídnul jediné konkrétní "správné" řešení, což mě taky zrovna moc nenadchlo.

A co čekáš že z diskuse vyplyne? Že jsem nějaký "dýler"? :lol: :lol: :lol:
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 7. 3. 2007 21:57

No "DÝLER" netvrdím, ačkoli jak vidím, důvěru k nim moc nemáte - klasicky se tady spousta lidí vyjadřuje ve smyslu že jde všem poradcům jen o to urvat klienta a jeho prašule a na druhou stranu by většina takových chtěla poradit zadarmo. No, typická česká povaha. Nemyslím to špatně, ale přesně sem mi diskuse začíná opět směřovat. Sorry, není to mířeno přímo na Vás, ale kdo z oněch diskutujících, kteří hází finanční poradce do jednoho pytle chodí do práce zadarmo? Jinak ono když se sečte co je legálně na našem trhu možné v oblasti financí, pak zase až tak velký výběr v tom co poradit klientovi není.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 7. 3. 2007 22:15

Když se sečte co je legálně na našem trhu možné v oblasti financí ... no tak jasně, můžu třeba začít dýlovat heroin, na tom by se určitě dalo taky vydělat, že jo.

Ale k těm poradcům. Měl jsem i nabídku na placeného poradce, nicméně zatím jsem i jej (prozatím) odmítl. Neumím si třeba moc představit, jaké mi může poskytnout záruky za své rady, jak mi zaručí správnost svých rad? Nijak. Nebo mě někdo přesvědčí o opaku?
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod martma 8. 3. 2007 09:03

Osobně bych vám mohl doporučit pokračovat v nastoupené cestě sebevzdělávání. Pokud se týká rozložení investic portfolio je celkem široké.(služby finančních poradců jsou jistě na místě - kapitálové životní pojištění, podílové fondy, stavební spoření, státní dluhopisy, akciové trhy - stačí však jednoduchá otázka na finančního poradce: Co konkrétního používá on? a hned víte...)
ale k věci momentálně využívám následující portfolio - životní pojištění(neb mám rodinu), stavební spoření a investice do diamantu.
Důvod? Za posledních 100let jeho cena stále roste, jedná se sice o konzervativní investici, ale jeho rychlá likvidita, daňové úlevy a tradice na trzích po celém světě.
V ČR mohu doporučit info na http://www.dic.as(kód-cz2324) a nebo volejte 775103994
martma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim33 8. 3. 2007 09:42

Já myslím, že jsou tři typy poradců. Jedni se živí provizemi, prodávají produkty té instituce, co je zaměstnala. Tam je rozhodující, jak dlouho to dělají. Úvodní školení, aby mohli samostatně prodávat, většinou zvládne každý, kdo jakž takž zvládne maturitu na střední škole. Pokud to dělají kratší dobu, než rok, dva roky, prodávají jen výhradně to, co do nich "nalejou" při školeních, tedy to, co instituce právě chce, aby se prodávalo a to klientovi nabídnou. Bohužel realita je taková, že takových poradců je nejvíc, odpad je velký, případně je o nich nejvíc slyšet Takže klient si musí sám zhodnotit, jestli je to pro něho výhodné nebo ne. Pokud prodávají delší dobu a jsou to myslící poradci, dá se už čekat, že sami nabídnou i produkt výhodný pro klienty a z hlediska provize méně výhodný pro ně, případně poukážou na možnosti mimo jejich firmu, pokud jsou ty možnosti výrazně lepší, ale spoléhat se na to nedá.
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod radim33 8. 3. 2007 09:42

Druhý typ jsou poradci, kteří žijí z něčeho jiného a radí ve svém volném čase odměna za radu je pro ně jen něco navíc případně to dělají úplně zadarmo za pocit, že do toho mohou kecat. To je třeba hodně přispěvatelů tady. Tam je problematické, jestli ta rada je správná nebo ne, dá se ale čekat, že ta rada není podle toho, kolik z toho půjde poradci provize a tudíž není tím ovlivněna.
Třetí typ jsou poradci, kteří se poradenstvím živí, takže samotná rada musí být zaplacena. U nás je problém asi s tou cenou té rady. Takový poradce musí vydělat na sebe, na třeba auto, na daně... , měsíčně 20 - 40 - 60 tisíc?, takže denně 1 - 3 tisíce ? Je otázka, kolik je schopen si takový poradce sjednat denně schůzek a kolik z těch svhůzek je typu sešli se, nedomluvili se, rozešli se a poradce z toho měl jen náklady a kolik z těch schůzek je takových, že poradce skutečně odevzdal nějakou radu a rozbor a dostal za to peníze. Jestli to je v průměru jednou za den, 4x za den?
radim33
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas8 27. 3. 2007 17:09

Zdravím,

Ja zastupujem firmu, ktorá Vám možno bude vedieť poradiť v tom, ako čo najvýhodnejšie zhodnotiť svoj vložený kapitál (respektíve pravidelne vkladanú šporiacu čiastku), keďže ste začínajúci investor, ktorý sa snaží premýšľať nad svojim budúcim finančným zabezpečením.
Naša firma využíva výhradne preverené, legálne fondy medzinárodne uznávaných investičných spoločností.
Našim cieľom je podporovať našich zákazníkov v ich investičných rozhodnutiach prostredníctvom kompletného poradenstva.
Neponúkame žiadne vlastné produkty a nespravujeme Vaše peniaze.
Platíte výhradne za poradenstvo (KNOW HOW), čo Vám bude hneď na začiatku spolupráce jasne zodpovedené.
U nás existuje každodenná možnosť zisťovania hodnoty podielu a možnosť nákupu a predaja.
Iba seriózny záujem o serióznu spoluprácu.
Bližšie info: lukas88@volny.cz
lukas8
Kolemjdoucí

Předchozí stránka