Stavební spořitelna

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod saabik 28. 8. 2009 18:16

nejvetsi prusvih je, ze si nikdo nepripousti jak spatne na tom rozpocet je. dokud se nesahne na mandatorni vydaje, situace se nezlepsi. na populismus neni cas. bohuzel, ani zleva a ani zprava se toho stale nedockame:(
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 8. 2009 09:49

Zrusena podpora stavebnich sporitelen by kazdopadne byla posledni hrebicek do rakve. Stavebni sporitelny uz maji propady v objemu uveru i vkladu, viz dnesni clanek na idnes.cz

http://finance.idnes.cz/stavebni-sporit ... 0_spor_fib
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod pindruska 21. 9. 2009 06:36

Hlásím se s informací, jak celá událost okolo stavební spořitelny dopadla. Po dvou dnech mi volala paní z centrály stavební spořitelny s tím, že samozřejmě nebudu na peníze čekat další 3 měsíce, že operátor i obchodní zástupkyně mi řekla špatnou informaci, že se omlouvá a peníze do týdne budu mít na účtě. Tak se také stalo. Takže ještě jednou děkuji za vaše rady ;-) .
pindruska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 29. 10. 2009 14:53

Mám stavební spoření Komerční banky s úrokem 3% a státním příspěvkem 4500Kč a chybí mi do cílové částky už jen pár desítek tisíc. Teď má SS akci Prodloužení Plus, kdy při navýšení cílové částky:

# se nezmění 3% úroková sazba
# ponecháním stejného tarifu nedojde k ztrátě 1/3 dosud připsaných úroků
# a pokud zvýším cílovou částku do konce roku, tak je i 100% sleva za navýšení (neboli bez poplatku) aspoň podle toho co píší v odkazu.

Má smysl si prodlužovat SS za těchto podmínek? Po ukončení SS z důvodu naspoření cílové částky, což by bylo za 2-3 roky, stejně nemám v plánu peníze utratit a pouze bych hledal jinou formu zhodnocování.

Co vy na to?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2009 15:42

Pokud nemas duvod s penezi disponovat, tak by stalo za uvazeni to tam nechat, zvlast kdyz tam mas navic jeste starej statni prispevek v plne vysi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 10. 2009 15:51

Wustenrot to nabízí taky, a ne jen o 500k, ale klidně na 3M, což už je slušný, když je to zadarmo.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 10. 2009 16:07

Státní podpora ti ale klesne na 3 000 Kč za rok. V dlouhodobém horizontu je to SS méně výnosné, nežli jiné produkty. Spočti si celkový roční výnos a porovnej to s jinými produkty, to ti dá odpověď na to, jestli prodloužit a nebo nechat jen doběhnout ty dva roky.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2009 16:12

Dalsi veci je to, ze na jeho miste bych proste "presporil" s tim, ze bych zatim delal mrtvyho brouka.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 10. 2009 16:38

Double: Se st. podporou to ani nehne, tu sníží až Janota :-))
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod uhell 29. 10. 2009 16:41

filip: Bejt tebou, tak navýším cílovou částku, tyhle podmínky jsou na to dobré. Pokud budeš chtít spoření ukončit, tak prostě můžeš kdykoliv vložit takový vklad, abys dosáhl té cílové částky, pokud tedy budeš mít dost peněz.
uhell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pindruska 29. 10. 2009 17:00

SocPredator: já si myslím, že státní podpora klesne, neboť navýší cílovou částku a státní podpora bude stejná jako u nových smluv - tzn. ze 4500 na 3000. alespoň když jsme u jedné ze smluv uvažovali o navýšení cílové částky, tak nám toto bylo řečeno.
pindruska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 10. 2009 17:21

Já na tom odkazu ale vidím příslib, že st. podpora zůstane nezměněna - přímo na stránkách modráků
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 29. 10. 2009 21:08

Tak jsem volal své poradkyni ze SS a říkala, že podmínky navýšení CČ zdarma a bez změny tarifu platí. Na co se však ještě musí podívat, zda při tomto navýšení bych nepřišel o úrokové zvýhodnění. Na to mám nárok, protože spořím 5 let a neberu si úvěr. Toto úrokové zvýhodnění činí 50% všech dosud přiznaných úroků! V mém případě cca 15k.

Ono je vůbec zajímavé, že výpisy do roku 2007 obsahovaly i tuto položku a ve výpisu za rok 2008 už úrokovém zvýhodnění není ani zmíňka.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 21. 11. 2009 20:38

uhell

Na ukončení spoření není třeba naspořit do výše cílové částky, ale dodržet pouze dobu spoření, nyní 6 let.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jeremjáš 22. 11. 2009 09:59

Tak proč to tedy na nějakou tu cílovou částku všechny stavební spořitelny vyžadují sjednávat?
Jeremjáš 1,9
A vztáhna ruku svou Hospodin, dotekl se úst mých, a řekl mi Hospodin: Aj, vložil jsem slova svá v ústa tvá.
Hle, ustanovuji tě dnešního dne nad národy a nad královstvími, abys plénil a kazil, a hubil a bořil, abys stavěl a štěpoval.
jeremjáš
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka