Jak na nákupy akcií?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod technista 14. 10. 2007 14:20

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám udělat pro to, abych si mohl koupit akcie, kde a jakým způsobem sek upují apod. Pokud možno, nějaky odkaz, kde jsou tyto kroky popsány pro úplné začatečníky, děkuji. ♦

//Raziel-CZ: Úprava názvu tématu.
technista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kiu 18. 10. 2007 20:24

Tak máš několik možností.
http://www.rmsystem.cz/
http://www.fio.cz/
https://brokerjet.ecetra.com/cz/home/index1.phtml
a jsou i další. Akcie můžeš kupovat pouze přes eminenta.
1.Dáš peníze a oni se o nákup a prodej postarají sami.(víc peněz lepší péče,za službu se platí)
2.Můžeš nakupovat a prodávat akcie sám (nejlépe přes internet)
Dobrá studnice informací je http://www.kurzy.cz, diskuze (upozornění,poslední dobou se tam hodně hádá a zbytečně, ale mezi řádky se tam dozvíš zajímavé nápady a rady.) Jestli máš hodně peněz a rád si hraješ(musíš si to spočítat) můžeš nakupovat a prodávat podle pohybu, ale musíš počítat s tím že zaplatíš daně a to 32%(tím si ale už nejsem tak jist). A nebo nakoupíš a když je prodáš až za 6 měsíců neplatíš žádné daně.Kromě poplatků za pohyb. Poslední info nakonec, nikomu nevěř a spoléhej se pouze na sebe, a počítej s tím že můžeš přijít o peníze.
kiu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 7. 2008 12:20

Vyhrabal jsem toto vlákno, protože mi přijde zbytečné zakládat nové.

Měl bych dotaz, jak získám přehled kolik jsem vydělal na BCPP? Předpokládám, že až budu podávat daňové přiznání, že budu muset uvést i tyto příjmy. Jenže jak budu vědět že tu a tolik akcií jsem měl více než půl roku a tedy daň z příjmu jejího prodeje platit nemusím? Udělá mi BCPP resp. SCP nějaký přehled jako podklad pro DP, nebo mi to udělá můj broker?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 24. 7. 2008 12:49

To je vas problem, musite si vest sam evidenci. Treba Fio posila na konci roku vypis vsech obchodu, Brokerjet ne a z nej konkretne je vubec problem dostat (exportovat) evidenci v nejake rozumne forme :-(
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 7. 2008 13:05

Tak to mám teda fakt kliku, že jsem u Fio. Ještě takový další navazující dotaz: Když si budu sám vyúčtovávat obchody na daném druhu akcie, jak si pohlídám párování nákupní a prodejní ceny? Není na to u Fio nějaká funkce, nebo není na to nějaký SW? Kdysi jsem si na něco podobného napsal vlastní SW, bylo to na skladovou evidenci, kde se ze skladu vydávalo vždy to nejdražší zboží, aby v tom nebylo účetně moc peněz (prý se to tak dělat nesmělo).
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 24. 7. 2008 16:30

Parovani si dela kazdy sam. Zakon o ucetnictvi se na FO nepodnikatele nevztahuje, takze teoreticky muzete parovat jak chcete, ale musite si to pred FU obhajit (jako ostatne vse) :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal-18 28. 7. 2008 23:56

Obchod s akciemi mi nepřipadá jako poctivý byznys. Ty akcie jsou tu proto, aby někdo investoval do firmy prachy a ne aby se přiživoval na cenové změně za posledních pár dní, která nemá opodstatnění. To nejsou akcionáři ani investoři, ale obyčejní paraziti a příživníci a už z principu bych takový obchod zakázal.
Naopak nic nemám proti neveřejným informacím. Už ve škole nás učili, že úspěch závisí na našich znalostech a schopnostech. Takže když je někdo shopný a má znalosti na to, aby zbohatnul na očekávaném krachu firmy (jako třeba její manažer), ať to udělá. Kdyby to neudělal a akcie včas neprodal, vydělal by prachy někdo jiný. Nic špatného tím nezpůsobí. Nebo proč by měl manažer prodělat na svých akciích i proti své vůli, když ví, že akcie klesnou? Žádný obchodník nebude držet zboží, jehož hodnota klesá.
michal-18
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 7. 2008 05:20

Koukám, že morálka a etika dostává v nové generaci levičáctvím prosáklé Evropě nový rozměr. Obchod se stává paraitickým a volá po zákazu, využívání nelegálně získaných informací je naopak zcela OK. :-(

To je docela smutný pohled Michale.

Možná, kdybys více pronikl do toho, jak BCP pracuje, možná bys pak pochopil, že denní výkyvy kurzů akcií nejsou díky tomu, jak si "někdo" hodí kostkou, ale má svá opodstatnění (to, že ty je nevidíš, to je něco jiného, ale zkus třeba sledovat ceny elektřiny a její vývoj, ceny uhlí, ropy, výsledovky bank, čtvrtletní uzávěrky společností, provázanost jednotlivých společností a oborů v nichž působí a možná pochopíš, že každý den se něco děje, co má vliv na cenu akcií). A samozřejmě nesmí se zapomínat, že všichni jsme jen lidé a působí tu panika, nebo naopak euforie, která žene ceny tím, nebo oním směrem.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-18 29. 7. 2008 08:55

No ale cena ropy se mění každou minutu. To se každou minutu děje něco a zároveň je to ve zprávách, aby se kvůli tomu měnila cena?
michal-18
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 7. 2008 09:23

Přesně tak. Všechny tyto nespojité děje vytváří tzv. spojitý trend kurzu akcií. Nejlépe je to vidět, když si najdeš grafy vývoje cen a zaneseš si do toho publikace informací; třeba info od Bloomberga, avíza o uzavřených kontraktech, ozbrojené konflikty atd.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 29. 7. 2008 10:05

A ja bych dodal, ze spekulanti maji dulezitou ulohu - dodavaji na trh likviditu. To, laicky, znamena, ze pokud chcete koupit, je od koho, pokud chcete prodat, je komu. Pokud by se na trhu vyskytovali pouze "spravni" investori, tak se muze stat, ze po nejake spatne zprave budete chtit akcie prodat, ale proste nebude komu. Krome toho firme je uplne jedno, kdo s jejimi akciemi obchoduje - to jde uz mimo ni. Takze spekulanti se na nicem neprizivuji ale naopak jsou prospesni.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 7. 2008 10:09

A ja bych jenom dodal, ze to chce premyslet v souvislostech (a to prosim nejenom tady). A tahle vec moc Michalovi nesla - jiz jsme se mohli nekolikrat presvedcit i jinde o jeho "rychlych" resenich :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 7. 2008 13:18

Už se vám stalo, že z ničeho nic vám zavolalo neidentifikovatelné číslo a kdosi, kdo se představil jako broker jakési company vám začal nabízet obchod na světových burzách?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 29. 7. 2008 13:33

Ruprecht: Ne, ale je to klasický způsob jak lovit nové hejly k odšťavení... eh, teda vlastně vážené zákazníky :D Co se děje pak ukazuje tento článek: http://www.mesec.cz/clanky/investovani-je-vzdy-riziko-s-jakymkoli-obchodnikem/
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 7. 2008 13:41

No, mě se teda hned nelíbilo, že jsem neviděl číslo volajícího. To nemám rád. Navíc do mě asi fakt cosi hustil z připravené nahrávky, ale to narazil, protože tak dobře anglicky neumím :-D resp. neumím skoro vůbec. Nigeriec jeden zatracený :-D :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků