All Property Ltd

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod guinness1759 27. 1. 2010 11:21

[quote="gotesák"]
S tímto bych si dovolil nesouhlasit, i v standardním investování do akcií a komodit někdo musí prodělat, ty zisky nepadají z vesmíru, takže to přirovnání mi nesedí.

To je dost nepřesné, realita sice je, že při tradingu (mluvím o derivátech) se v podstatě pouze přesouvají peníze (tedy aby jěden vydělal, musí druhý prodělat). Přesněji řečeno ale dlouhodobě prodělávají zajišťovatelé (hedgeři), kterým jde čistě o zajištění kurzu (přenos rizika změny ceny). Dalo by se tedy říct, že zajišťovatel přesouvá riziko na spekulanta a za tuto službu mu platí (úspěšnému spekulantovi) ve formě zisku plynoucího ze změny kurzu.
Nejde tedy o to, že úspěšný spekulant by obral o peníze neúspěšného zajišťovatele.
Ve spojení s letadlem a podobnými "investičními hrami" riziko investování do akcií, komodit, fx dost nešťastné přirovnání.
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 1. 2010 11:33

guinness1759 píše:tedy aby jěden vydělal, musí druhý prodělat

to není úplně pravda. Nemusí prodělat, musí to zaplatit. Uvedu příklad. Koupil jsem akcie NWR za 70kč/ks. Po roce jsmeje prodal za 160Kč/ks. Vydělal jsem tedy 90kč na akcii. Ted kdo je koupil ode mě za 160/ks je teď prodal za 195kč/ks. On tedy vydělal 35kč na akcii. Nikdo neprodělal, jenom moje zisky zaplatil on a jeho zisk další kupující. A jestli ten prodělá, nebo ne momentálně nikdo neví.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod guinness1759 27. 1. 2010 11:36

[quote="cataclop"]
Vážení páni kecálkové a prskajíci závistlivci...píšete tu pekné sprostosti a divné je na tom to že vásto baví aj keď z toho nič nemáte....ja mám z APL ďalších 5200 Euro na účte a vy máte čo ? Asi pekné veľké ho... a preto tu vypisjete samé sprostosti ako mr. Danielpersky a pod...ale s primitivnostiami ktoré tu tento pán vypisuje ako aj iná kecálkovia sa nepotrebujem zapodievať.

Stačí projít diskuzi zpět ... nikdo nepopírá, že letadlo funguje (byť po omezenou dobu)v tom smyslu, že lze vybírat peníze. Spadne (a potvrdí se podvod) teprve v okamžiku, kdy se přestanou peníze vyplácet. Systémy se schovávají běžně za různé činosti (develpoerské projekty, slevové poukázky, poskytování úvěrů...) jednoduše proto, že realitu takové investice dnes už lidé uvěří maximálně Madoffovi ...
Argument že to funguje, protože mi peníze vyplácejí je tedy irelevantní.
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod guinness1759 27. 1. 2010 11:39

mikicz píše:
guinness1759 píše:tedy aby jěden vydělal, musí druhý prodělat

to není úplně pravda.

Souhlasím, ten obrat byl pouze zjednodušením navíc jsem se snažil popsat spíš serivátové obchody ... ale ani tam nejde o prodělek v případě zajišťovatele,ten také jen zaplatí za přenos rizika.
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 27. 1. 2010 21:03

cataclop píše:Vážení páni kecálkové a prskajíci závistlivci...píšete tu pekné sprostosti a divné je na tom to že vásto baví aj keď z toho nič nemáte....ja mám z APL ďalších 5200 Euro na účte a vy máte čo ? Asi pekné veľké ho... a preto tu vypisjete samé sprostosti ako mr. Danielpersky a pod...ale s primitivnostiami ktoré tu tento pán vypisuje ako aj iná kecálkovia sa nepotrebujem zapodievať.

S pozdravom.

Kefalín, čo je to také "zapodievat"?
Piš tak ať ti tu lidi rozumí, ty jeden maďare z Horních Uher ;-) Nechápu na co reaguješ, když se nepotřebuješ zapodievat a tvých ubohých 5200euro tady nikoho nezajímá...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod cataclop 27. 1. 2010 22:21

Tomáš Marný píše:
cataclop píše: Ja som neni povinný

Pán je východňár? Snad ne dokonce příbuzný toho agresivního idiota, co jeden čas šéfoval telekomunistům?

Ja nie som žiadny východniar ani nemám snikým takým nič spoločné a keby dačo tak buď taký láskavý a nepouživaj tu urážajúce narážky ...keby si chcel tak ja nemám tiež problém tu používať urážky a nadávky...
cataclop
Diskutér

Odeslat příspěvekod cataclop 27. 1. 2010 22:22

orve píše:Tak pánové zatím nic nepřišlo,ale potom se sváma podělím co jsi APL dovolilo

Ja počítam s tým že ti to príde niekedy na budúci týždeń...
cataclop
Diskutér

Odeslat příspěvekod cataclop 27. 1. 2010 22:27

Ondrasz píše:
cataclop píše:Vážení páni kecálkové a prskajíci závistlivci...píšete tu pekné sprostosti a divné je na tom to že vásto baví aj keď z toho nič nemáte....ja mám z APL ďalších 5200 Euro na účte a vy máte čo ? Asi pekné veľké ho... a preto tu vypisjete samé sprostosti ako mr. Danielpersky a pod...ale s primitivnostiami ktoré tu tento pán vypisuje ako aj iná kecálkovia sa nepotrebujem zapodievať.

S pozdravom.

Kefalín, čo je to také "zapodievat"?
Piš tak ať ti tu lidi rozumí, ty jeden maďare z Horních Uher ;-) Nechápu na co reaguješ, když se nepotřebuješ zapodievat a tvých ubohých 5200euro tady nikoho nezajímá...

Vážený trubko...páči sa ti keď ťa takto budem urážať ? Urážky písať neni problém...
cataclop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 1. 2010 22:55

cataclop píše:Ja nie som žiadny východniar

Ne? A že teď píšeš "ja nie som" a před tím jsi použil "Ja som neni", což je typický výraz pro obyvatelstvo žijící poblíž ukrajinských hranic ;-] ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sac11 28. 1. 2010 11:10

Tomáš Marný píše:
cataclop píše:Ja nie som žiadny východniar

Ne? A že teď píšeš "ja nie som" a před tím jsi použil "Ja som neni", což je typický výraz pro obyvatelstvo žijící poblíž ukrajinských hranic ;-] ?

Ja som východniar, ale výraz "Ja som neni" typicky pre východniarov teda určite nie je, náš investičný guru bude skôr viac na západ od ukrajinských hraníc.
sac11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guinness1759 28. 1. 2010 11:51

cataclop píše:Ja počítam s tým že ti to príde niekedy na budúci týždeń...

Ale 8/1/2010 psal Mr.Christian Hartmann,že zdržení budou vyřízena během 10ti dnů? To už nestihne ne? .. ani na budúci týžděń. Tak jak je to? A máte někdo z Vás APLáků zprávu proč došlo ke zdržení? Na stránkách o tom nic není.
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod orve 28. 1. 2010 13:48

cataclop-Proč příští týden když psali do 18.1. vše bude vyřízeno a převod trvá max 10dní na to já jim seru prostě to ***** a lžou tak maj na to ještě dnes a zítra

guinness1759-to víš že ti něco budou vysvětlovat proč
orve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guinness1759 28. 1. 2010 13:57

Zdržení převodů musí mít nějaký důvod, chci zkusit pominout ten, který je některým z nás zjevný a připustit, že třeba je problém v liknavosti korespondenčních bank jak se CH.H. snažil naznačit. Prostě mě překvapuje, že nikomu z APLáků nevadí, že nevědí proč nedostali peníze včas ... a pokud nakonec dojdou (třeba ještě poletíme), bude to zapomenuto a nikoho už nebude zajímat proč na peníze čekali nezvykle dlouho?
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod guinness1759 28. 1. 2010 13:59

orve píše:Tak pánové zatím nic nepřišlo,ale potom se sváma podělím co jsi APL dovolilo

... tak co si dovolili? Podělíš se?
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamil rejs 28. 1. 2010 16:59

Zdravím množiče a urychlovače.

Řešíte otázku, která je snad jasná všem. Proč zdržení? No protože množství peněz od urychlovačů již nestačí pokrýt žádosti o výplaty. Protože Bobek a jemu podobní vypustili rybník. Jinak řečeno objem peněz vstupujících do systému je menší než objem peněz na výplaty. Tím pádem se prodlužují termíny výplat (a každý týden bude narůstat počet lidí, kteří budou o výplaty žádat o 1/14). Pokud ještě někdo tomuto systému věří a leje peníze, tak patří do kategorie nejnaivnějších urychlovačů. Setrvačnost, která v systému je zpomaluje pád. Ztráta z investice se každým týdnem prohlubuje až bude pro poslední nejnaivnější urychlovače činit 100 procent. :tleskani :tleskani :tleskani
kamil rejs
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka