All Property Ltd

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 12. 2009 20:48

zlato (ve fyzické formě) je uchovatel hodnoty, nikoliv investiční nástroj. Pokud má někdo velké množství peněz, tak se určitě vyplatí část držet ve formě fyzického trhu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod cataclop 2. 12. 2009 21:17

pre - bavecM5

Máš pravdu na 100 % na tomto svete nie je nič isté okrem toho že raz zomrieme skorej či neskoršie.

To že si kúpil zlato alebo aj striebro je dobré rozhodnutie na zabezpečenie si svojích financií ale nedával by som do toho všetky peniaze, zlato je momentálne na svojích maximálnych hodnotách a cena zalata môže ísť aj dole, bude to záležať od rôznych celosvetových ekonomických vplyvov. Ak máš viac peňazí a chceš ích nejako postupne zhodnocovať tak možnosť na zhodotenie je s nimi skúsiť obchodovať na kapitálových trhoch, akcie , komodity , forex a iné. Alebo by som ti doporučil investovať nejakú časť svojích financí do ALL Property. To čo tu prskaú samé blbosti na túto firmu niektorí kecálkovia ma vôbec nezaujíma. Okrem ALL Property viem aj o ďalších investičných možnostiach v iných firmách.
cataclop
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bavecM5 2. 12. 2009 21:22

pro PatrikChrz
Souhlasím,s tím záměrem jsem ty slitky kupoval,ale teď bych je mohl zpětně se ziskem prodat,pro mě se slušným ziskem.Takže je mi jako laikovi
jedno jestli je to investiční nástroj či uchovatel hodnoty.Na to,že jsem to měl doma pod kontrolou to není špatný profit.Uznávám,že to mohlo dopadnout i opačně,ale v případě poklesu bych neuvažoval o prodeji,protože mě to netlačí.Chtěl jsem spíš poradit jak dál,držet,prodat?Některý prognozy mluví o 1500-2000$ za 1OZ.A v případě prodeje stejně nevím kam investovat či uchovat,aby to mělo podobný poměr jistoty,likvidity,zisku.
Naposledy upravil bavecM5 dne 2. 12. 2009 21:31, celkově upraveno 1
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 12. 2009 21:30

Proti stoupající ceně působí ale "náklady těžby". Čím vyšší je cena, tím pravděpodobněji se budou otevírat další doly (které se dosud nevyplatily) nebo hledat nové způsoby těžby. A jak se jednou takový důl rozjede, tak se nezavře, když klesne cena na polovinu :D
Jestli se někomu např. podaří najít ekonomický způsob těžby zlata z mořské vody, tak potěš koště :D To je totiž téměř nevyčerpatelný zdroj, navíc bez geografického ohraničení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 2. 12. 2009 21:41

Ono, ale hodně záleží na tom jestli to bereš jako investiční nástroj, nebo uchovatel hodnoty.
Pokud jako investici, tak je strategie jednoduchá: až si přečteš v Blesku, že je zlato dobrá investice - prodat! ;-)
Já bych neprodával, právě proto, že ho považuji za uchovatele hodnoty.
Ale možná dáš na radu investičního mága cataclopa
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod bavecM5 2. 12. 2009 21:47

pro PatrikChrz

Vždy bude k jakékoli těžbě potřeba energie a můj selský rozum mi říká,že z dlouhodobýho hlediska spíš cena energií poroste a tím se bude promítat do ceny.A těžba z moř. vody?To možná budem dřív na tu vodu jezdit autama,jesti nám to dovolí.A co by pak dělaly se zlatem banky a vlády?V čem
by pak uchovávali hodnotu,když měny jdou do kytek?
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 12. 2009 21:58

Ano, většina nových technologií naráží na cenu energie. Ovšem jestli se podaří přijít s nějakým levným zdrojem energie (termojaderná fůze), může být vše jinak.
Pokud by pak na ní jezdila auta (vodík), může být zlato vlastně "odpadním produktem" při výrobě vodíku (pitné vody) :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bavecM5 2. 12. 2009 22:12

pro libol

Dík za názor.Jak jsem psal původně jsem si chtěl ve zlatě uložit,ale v případě slušnýho zisku uvažuju o zhodnocení.Druhý tábor analytiků zase mluví o bublině na zlatu.Až by splaskla,tak bych zase koupil za stejný obnos
větší množství.K jakému táboru se přikláníš,pokud do toho trochu vidíš?Možná jsem naivní,ale jsem začátečník,tak se nediv.
Co se týče inv. mágů,tak to těžko posoudím,ať si každý dělá co chce.Nemám info,abych kritizoval.Já jsem v tomto demokrat.
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bavecM5 2. 12. 2009 22:22

pro PatrikChrz

líbí se mi Tvůj přehled,kdybych měl firmu,hned Tě angažuju :D.
Došly mi patrony,jdu na pivo,než nám ho zdraží. :twisted:
Naposledy upravil bavecM5 dne 2. 12. 2009 22:33, celkově upraveno 1
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 12. 2009 22:25

bavecM5 píše: Co se týče inv. mágů,tak to těžko posoudím,ať si každý dělá co chce.Nemám info,abych kritizoval.Já jsem v tomto demokrat.

další, co si plete svobodu a toleranci s demokracií...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod bavecM5 2. 12. 2009 22:35

pro mikiz

děkuji za lekci a toleranci:D
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 2. 12. 2009 22:43

bavecM5:
zlato je na rozdíl od stříbra kov, který nemá prakticky průmyslové využití. Hlavní "spotřeba" zlata jsou šperky a investiční poptávka. Letos šperky -30%, investiční poptávka +50%.

Rostoucí poptávku po zlatě hlavně tvoří:
1. poptávka centrálních bank, které už nechtějí investovat do dolaru a hledají alternativu (Čína, nově ohlásila velké nákupy Indie)
2. poptávka investorů, kteří se snaží naskočit do vlaku a zahedgovat se proti kolapsu měn nebo celého finančního trhu
3. poptávka investorů, kteří se v reakci na zvyšování dohledu nad daňovými ráji snaží ulít peníze do aktiva, které není nikde vidět

Poptávka centrálních bank ještě nějakou dobu vydrží, protože banky teď dokupují zpátky to, co unáhleně prodávaly v nedávných letech.
Ulívání špinavých peněz jednou skončí, ale otázka je kdy. Asi ještě chvilku taky vydrží.
Poptávka po špercích bude dál klesat, protože hodně silná je v rozvojových zemích a tam je zvyšující cena zlata problém.
Takže na cenu zlata bude mít největší vliv vývoj davové obavy z inflace a souvisejícího znehodnocení měn. Když to centrální banky nějak uhrají bez extrémně vysoké inflace, tak tahle poptávka vyschne a zlato půjde zpátky na nižší hladiny. Úplně bez inflace se to zcela jistě nepodaří uhrát, ale když to bude "rozumná inflace" do 8mi, 10ti procent, pořád může jít zlato dolů. Tak je to na tobě, jak si vsadíš na to, jak obratně FED stáhne zpátky napumpované peníze.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bavecM5 3. 12. 2009 00:01

Nemy_bobes
Chválím,tomu říkám příspěvek.
Já ještě chvíli sázím hlavně na tu Čínu a Indii,který budou asi dál utrácet svý
dolarový rezervy,aby s tím pak třeba nemuseli topit.Bůh ví jak to vůbec hoří.
A když to nevyjde tak si počkám,ona časem zase ňáká krize přijde a mezitím
se tím můžu kochat.Doporučuji,má to v sobě energii.
Zdar všem investorům,uchovatelům i inv.mágům.
bavecM5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danielpersky 3. 12. 2009 06:03

Zdravím,

jen tak pro připomenutí, co psal pan všeuměl OTTO:

Autor: OTTO

Shrnutí

Ověřit lze vše, pouze nevíte jak, ale to neznamená, že to nelze.
Co se týká Intelligent Product ( IP )a pana Spariho tak máte pravdu, že jsme se bavili každý o něčem jiném.
Já se bavil o APL.
IP je firma zabívající se MLM. Sortiment výrobků a služeb jistě znáte.
Registrace do IP stojí 490 Euro na rok.
Pokud chtěl člověk investovat do APL musel být zaregistrovaný v IP. IP vedla každému členu jeho osobní www stránku na které měl aktuální info , dení výnosy z jeho investice nebo investic, přístup ke svému účtu a jeho ovládání atd.
Ředitel APL teď v březnu založil investiční banku čemuž předcházelo cca 9 měsíční jednání, vyřizování, prověřování, schvalovací proces atd. aby získal bankovní licenci.
V průběhu tohoto procesu mu bylo sděleno pár velmi nepříjemných skutečností o IP a osobě pana Spariho o kterých nevěděl, protože mu je pan Spari zamlčel.
Bylo mu řečeno, že bankovní licenci nezíská pokud je jeho firma APL v obchodním vztahu s tak problematickou, neseriozní firmou, která nemá dořešenou svoji černou minulost.
Pan Hartman po tomto zjištění rozvázal veškeré obchodní vztahy s IP i panem Sparim.
Obchodní platformu na osobních www stránkách, info, dení výnosy, přístup k účtu i jeho ovládání atd. začala zajišťovat společnost HSBC-Dubai-trade, která je prověřenou společností fungující přes 10 let obchodující s diamanty, zlatem a bankovními instrumenty ( obligace, zástavní listy, depozitní certifikáty atd. ) Tato společnost splňuje všechny kritéria která jsou nezbytná pro vydavatele bankovní licence.
Panu Hartmanovi byla tedy licence vydána a on mohl založit a začít provozovat investiční banku díky čemuž bude moci mýt ve velkých developerských projektech majoritu a tedy větší zisk což je i větší zisk pro nás investory. Samozřejmě banka může profitovat na finančních instrumentech na kterých ostatní nemohou, protože je mohou využívat jen banky.
Platí to i pro carry trades protože běžný občan nebo instituce nesplňující podmínky může koupit pouze finanční instrument s podkladovým aktivem ve formě konkrétního carry trades, koše carry trades, nebo kombinací vydaný tím kdo má licenci, ale zisky jsou mnohonásobně nižší a pohybují se řádově až na vyjímky do 20% p.a.
Mohl bych pokračovat dál kolik výhod pro nás investory plyne z toho, že APL vlastní investiční banku, ale myslím, že zmíněné příklady stačí.

jsou to maxi kecy, hlavně že pro investory plynou výhody díky tomu že APL vlastní investiční banku, o které nikdy nikdo nic neslyšel, pouze lži, dokonce se tam píše o tom, že zisky z developerských projektů jsou 800 procent, a ještě k tomu, kryté švýcarskými dluhopisy v hodnotě 600 mil. EUR, pan OTTO by měl přestat kouřit canabis.

Jedná se o klasický podvod. kdy na jedné straně je strach lidí a na druhé straně závist a mít se jako Bartáčkovi, ono to pokušení mít 100 procentní zhodnocení financí je tak tákavé, že lidé přestávají uvažovat a nezajímá je vůbec nic, že společnost nemá žádné účetní uzávěrky, že se mlží a mlží, ale konkrétní fakta nejsou žádná, prostě soused na tom vydělává, já budu taky!!! Výsledkem je ovšem to, že vydělá pouze 10 procent lidí, 90 procent nul o vše přijde.
danielpersky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 3. 12. 2009 07:16

bavecM5: Nemy_bobes to dobře shrnul. Já osobně nevěřím na "klidné stažení" peněz, ale spíše na tu inflaci - proto bych zlato držel.
Navíc počítám ze "stádním" efektem - pokud se bude připosírat dolar, tak velcí investoři asi začnou vyhazovat korunu - nemusí k tomu být žádný reaálný důvod (a že by se i našel).
Samozřejmě pokud centrální banka (banky) zabojuje, bylo by dobře - a sázka na zlato by nevyšla.
Ale pokud chceš "spekulativně" prodat a zase koupit, atk bych řekl, že enní špatná doba na vlnku (už o zlatě mluví každý), jen je třeba si uvědomit (podle mne) brutální spread - ať se ti to vyplatí. Nemýlim-li se, tak 10% pokles nic neřeší.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka