All Property Ltd

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elanc 26. 2. 2010 08:21

A 380 píše:libol:
ano, stojím si za tím, že je možné dlouhodobě zhodnocovat peníze i o stovky% ročně. Prosím neuražte se, ale nevím, jak jinak reagovat, proto odpovídám takto:
Podle vašich předchozích příspěvků soudím, že nemáte příliš velké znalosti z oblasti obchodování s komoditami na burzách. Já sám se považuji za začátečníka v této oblasti. Zejména obchodování na burzách v USA mne velmi zajímá a již několik let se při svém zaměstnání věnuji studiu intradenního obchodování akciových indexů. Za tuto dobu jsem měl možnost detailně studovat obchodní techniky třeba právě Larryho Williamse (jeho obchodní systémy jsou pro mne naprosto neobchodovatelné). Buduji svůj obchodní systém a ten bude zhodnocovat peníze třeba o stovky % ročně. Je za tím spousta práce, něco jako když budujete firmu od 0.
Takže vám tu nenaservíruji informace na jedno kliknutí - nějaký odkaz. Takhle to nefuguje. Ale když budete chtít, vše potřebné naleznete, je to jen na vás.

Obchodní techniky Larryho W. jsem taky studoval a bohužel musím souhlasit.. zatím naprosto neobchodovatelné. Zkoušel jsem i techniky Nesnídala s Podhajským - zatím teda taky nic moc. Hodně mě naučil manuál od p. Řepíka, myslím, že pro začátečníky naprosto ideální.
elanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janstihomam 26. 2. 2010 08:23

elanc píše:Vtipné je, že celá diskuze je rozdělena na dva tábory. Jedni v APL neinvestují, ale 100% ví, že se jedná o podvod. Druzí v APL investují a jsou spokojeni. Prosím, najde se tady někdo, kdo v APL investuje a byl nespokojen, nebo podveden?

Pak jsou tu taky ti, co v APL "investovali" a ví že je to podvod a ti co "investovali" a zjistili že je to podvod až následně.
BTW. připojuji se k názoru, že APL není letadlo a to z důvodu úcty k leteckým konstruktérům:-) APL je prostě klasické Ponziho schéma. To je fakt. Můžeme nad tím diskutovat, nebo se dohadovat, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat. Co mě na konci Ponziho systémů vadí nejvíc je absolutní nezájem médií. O Tourexu byla jedna reportáž na Nově (která měla do profesionality daleko) a malý článeček na Idnes a od té doby ticho. Jsem zvědavý jestli to konec APL změní.
janstihomam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elanc 26. 2. 2010 08:58

janstihomam píše:
elanc píše:Vtipné je, že celá diskuze je rozdělena na dva tábory. Jedni v APL neinvestují, ale 100% ví, že se jedná o podvod. Druzí v APL investují a jsou spokojeni. Prosím, najde se tady někdo, kdo v APL investuje a byl nespokojen, nebo podveden?

Pak jsou tu taky ti, co v APL "investovali" a ví že je to podvod a ti co "investovali" a zjistili že je to podvod až následně.
BTW. připojuji se k názoru, že APL není letadlo a to z důvodu úcty k leteckým konstruktérům:-) APL je prostě klasické Ponziho schéma. To je fakt. Můžeme nad tím diskutovat, nebo se dohadovat, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat. Co mě na konci Ponziho systémů vadí nejvíc je absolutní nezájem médií. O Tourexu byla jedna reportáž na Nově (která měla do profesionality daleko) a malý článeček na Idnes a od té doby ticho. Jsem zvědavý jestli to konec APL změní.

Těžko říct, možná máte pravdu, možná ne. U Madoffa bylo tisíce spokojených klientů, kteří několiknásobně zhodnotili vklady a vzpomínají na něj v dobrém. :-). Pokud se potvrdí Vaše teorie o Ponziho schématu, nezbyde, než na Hartmanna taky vzpomínat v dobrém :)
elanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 2. 2010 09:05

To elanc: Co tě vede k citaci celého posledního příspěvku?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2010 09:08

elanc: byl bych opravdu rad, kdyby se v pripade APL nehovorilo o investici. To bychom investici mohli nazyvat i to, kdyz vezmeme penize a hodime je do studny a budeme se modlit, jestli vyplavou.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 2. 2010 09:22

To je nějaké divné rozdělení. V APL neinvestuje nikdo. Tady se najdou pouze lidé, kteří posílají peníze do APL a někteří z nich si i myslí, že investují. Že se jedná o Ponziho schéma je skoro nepochybné. Zájemci, nechť si vyhledají starší příspěvky, které to nepřímo ukazují.

Další nepochopení pramení z toho, že si někteří lidé, kteří posílají do APL prachy, myslí, že nám to nějak vadí. Mně je víceméně jedno, co lidé dělají s vlastními penězi, pokud nebudou pak nárokovat nějaké peníze od státu (že je neochránil apod.). Celá diskuse je víceméně o tom, že tito lidé jsou buď naivní, nechají si věšet bulíky na nos a pak se diví, když o peníze přijdou, nebo jsou to lidé, kteří vědí jak funguje tenhle podvod a snaží se na něm vydělat. Pak je na místě opravdu úvaha, zda takové jednání není v principu podobné s tím, jako když někdo okrádá jiné lidi na ulici.
Naposledy upravil 4honza dne 26. 2. 2010 09:34, celkově upraveno 1
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod elanc 26. 2. 2010 09:25

S474N:
dobře, nazývejme to třeba: Příjemné, každoměsíční získání peněz na účet :-)
elanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 26. 2. 2010 09:50

elanc: opravdu jsou ti penize fyzicky pripisovany na tvuj ucet kazdy mesic? No vidis to, jsi jeden ze stastnych, zbytek jenom ceka a onanuje u virtualnich grafu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 2. 2010 09:57

A380: http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_her

jinak to co sis měl najít je tohle: viewtopic.php?f=312&t=302147&p=7114058

A ještě je třeba podotknout, že zatímco burza je sice hra s nulovým součtem, tak ne úplně oddělená od zbytku světa, protože ji ovlivňují časové faktory. Když ekonomiky rostou, tak všichni vydělávají a menšina prodělává. Schválně, jestli přijdeš na to proč. Když ekonomiky klesají, je to obráceně.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod elanc 26. 2. 2010 10:08

S474N:
Ano. A samozřejmě to i daním.
elanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guinness1759 26. 2. 2010 11:18

Jestli je APL letadlo se definitivně uvidí teprve v okamžiku kdy spadne ... už k tomu díky masivním výběrům mělo velmi blízko.
Na burze nikdo neprofituje z naivity někoho druhého, přesněji ... každý ví do čeho jde a že nese riziko kap.ztráty. Přerozdělení peněz v rámci Ponziho systému nemá s investicí a rizikem kap.ztráty nic společného, je to zlodějna těch kteří vědí! Ti kteří o peníze přijdou jsou sice pravda většinou naivní hlupáci a dobře jim tak ... to ale nemění nic na tom, že profitující je (a často vědomě) obral! A pokud se podíváte na "semináře" takových firem, tak tam ty babičky najdete ... jsou takový lidi vůbec schopní se bránit ? Může jim nikdo vyčítat naivitu?
Gauner dá babičce na ulici pěstí a sebere jí peněženku, peníze z ní jsou z pohledu "letadlářů" taky ziskem :-( .... Takže je vlastně všechno OK, protože lidi v APL opravdu babičky nemlátí že ?....
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod guinness1759 26. 2. 2010 11:23

Co ta záhadná banka ve Švýcarsku? Proč se někdo prezentoval lživými informacemi?
Proč došlo ke zpoždění plateb (v korespondenčních bankách chlastali?)
Proč si APL půjčuje od drobáků z ČR, SK a Rakouska, když by mu každá banka půjčila a mnohem levněji ????
Proč milionové investice v Dubaii dělá s.r.o. ???
Proč se APL na stránkách prezentuje více jako obchodník na FX, když hlavním zdrojem jsou údajně developerské projekty, proč tyto nejsou prezentovány?
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod guinness1759 26. 2. 2010 11:32

elanc píše:S474N:
Ano. A samozřejmě to i daním.

A směl bych vědět jak? ... Na základě výpisu z bankovního účtu? Nebo máte výpisy z účtu APL jako daňový doklad? ... O tom tu nikdy nic nepadlo, tak proto se ptám, jsi asi první kdo řekl že to do daní dává.
guinness1759
Diskutér

Odeslat příspěvekod elanc 26. 2. 2010 12:31

guinness1759:
No určitě vím o víc lidech, kteří to dávají do daní. Osobně to daním na základě výpisů z banky.
elanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guinness1759 26. 2. 2010 13:15

Na základě výpisů z banky? A jak ? .... Každé přijaté peníze jako příjem z kapitálové investice??? Co když do APL pošlu 10.000EUR, nevydělám a 10.000EUR vyberu? ... to je jako zdaním podruhé (předpokládám, že už jednou jsem je někde jako příjem vykázal ne)?
guinness1759
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka