"černé pondělí"

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 22. 1. 2008 10:12

Nevím, jestli je to tak strašně černé, nebo v novinách tradičně přehánějí, ale zajímalo by mě, jestli se dá takových propadů využít ke zbohatnutí? (Čistě teoreticky, neboť jsem chudý laik.)
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2008 10:15

ri.va: ciste teoreticky ano. Prakticky uz to takova sranda neni :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 1. 2008 10:39

Samozrejme, ze se to da vyuzit :-)

Blizi-li se krize a je-li sirena dostatecna panika, pada naprosta vetsina akcii. Padaji samozrejme i ty, dobre, ktere budou mit i zajimave vynosy - to je prilezitost pro ty, kteri vedi, co maji nakupovat.

Jinak pro bezneho investora na burze - nakupovat pri strme ceste z kopce - to vam snad muze doporucit jenom blazen :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod mechac 22. 1. 2008 10:50

chces tim rict, ze bezny investor ma investovat treba do Orca, kdyz bylo za 3100? :)
mechac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malidian 22. 1. 2008 12:05

Takový propady na akciovém trhu, investorům asi není moc do smích, ještě že jsem před pár týdny nic nenakoupil, děkuji bohu. Teď jenom počkat, až se to dostane na samé dno, a pak nakoupit :-)) :P
malidian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 1. 2008 16:14

mechac píše:chces tim rict, ze bezny investor ma investovat treba do Orca, kdyz bylo za 3100? :)

Chci tim rict, ze bezny investor by mel zvazit investovani mensich castek v pravidelnem intervalu. Bezny investor podleha beznym panikam a "nenazranosti", ktere se v nepravidelnych intervalech stridaji, a toto je jeden z mala fungujicich zpusobu jak se tomu vyhnout.

A taky by si nemel vybirat konkretni akcie, ale spise indexy - pokud nema nejake informace od insideru :-)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 22. 1. 2008 17:11

rozhodně se při takovýdlech změná dá zbohatnout. Už asi týden jsem začal akciový trh sledovat pozornějc než dříve. A v brzké době "po nareží na dno" pár titulů nakoupím. (:
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod malidian 22. 1. 2008 21:00

Kam až myslíte, že spadne CEZ, mám na něj spadeno, pak určitě nastane korekce. :)
malidian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 1. 2008 10:05

malidian: no ca necelých 500 jak byl před pár lety už nebude...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod WonDrak 23. 1. 2008 23:06

ale stejně u čezu to bude po uklidnění celkem "jistota" nejdražší firma ve střední a východní evropě (dle HN)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod malidian 24. 1. 2008 20:14

Tak dnes CEZ posílil skoro o 11%, očividně jsem "dno" propásl.

btw: To jsou samí řeči o recesi v USA, žádná recese tam není, maximálně se zpomalí růst rGDP v USA.
malidian
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivok24 24. 1. 2008 20:28

malidian píše:Tak dnes CEZ posílil skoro o 11%, očividně jsem "dno" propásl.
s/quote]

Neni vsem dnum konec.... Ono se to ted mrska nahoru dolu (aspon teda dnesni US indexy)... Tak kdovi kam az se zas dostanem ;-)
ivok24
Diskutér