Burza, akcie, obchodovani, trhy... kde zacit?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 22. 5. 2008 20:53

lupes: no to ze se ti neco nezda, neznamena, ze je jeste nekdy uvidis :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod davee 25. 5. 2008 08:40

Lupes: Dekuji - rozhodl jsem se, ze tam investovat nebudu :-)
Kde že loňské sněhy jsou...
davee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinpesava 26. 5. 2008 16:08

for davee - učíš se rychle ( proto asi pořád chodím do práce ). Z vlastní zkušenosti Brokerjet a spokojenost. Stačilo se tam kdysi pouze zaregistrovat a už pustilo na grafy. Nevím, ale zda pořád platí. S nimi opravdu spokojen.
martinpesava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanoJanoJano 10. 6. 2008 14:16

Myslim ze v prvom rade by ste si mal osvojit informacie tykajuce sa FOREX trhu ktore najdete na ::: http://www.forex.balunet.eu a nasledne hladat suvislosti medzi informaciami a chovanim sa trhu ktory vstrebava tie informacie. Vo vseobecnosti je zname ze trhy sa povacsine chovaju iracionalne takze je dost mozne ze osvojenie si zvykov v obchodovani Vam bude trvat aj niekolko rokov ale skusit si to urcite treba takze este raz najaktualnejsie informacie z FOREXU najdete na http://www.forex.balunet.eu VELA STASTIA...
JanoJanoJano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmms 30. 6. 2008 02:47

Věděl by někdo o konkrétních kvalitních knihách nebo VŠ skriptech na tohle téma?
Tím konkrétní mám na mysli alespoň přesný název.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slávek 30. 6. 2008 15:27

Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod IXOXI 3. 7. 2008 16:31

Trošku bych rozšířil původní dotaz. Zajímalo by mě jak moc může šlověk obchodovat na RM systému bez nějaké živnosti, podnikání atd. Když jsem se registroval, vím že jsem se na to ptal. Dnes už si to bohužel nepamatuji. Je to omezené roční sumou na obchody, zisk? Může se shortovat?
IXOXI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slávek 3. 7. 2008 19:14

není to omezeno ničím, jem zaplatíš daně.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmms 3. 7. 2008 23:18

Byznys na burze je jistě fajn, ale pořád mi tu uniká jedna maličkost. Někde ve skladu je zboží (třeba 1000 tun masa v Číně nedaleko psího útulku) a akcionáři a obchodníci si posílají peníze, cenné papíry, zboží nikdy neviděli, ale je tam a obchoduje se s ním. Někdo vydělá, někdo prodělá. A co až se zkazí? Jak se to dostane ke spotřebiteli včas? A je tam to zboží opravdu? Co když ho někdo ukradne? Jak poznám, komu na internetu zaplatím stovky tisíc a že je to nějak jištěné? To zboží je takový virtuální papír. Trochu mi to připomíná dnes už docela rozjetý obchod s pozemky na měsíci.
xmms
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 4. 7. 2008 05:12

Myslíš jako obchodování s komoditami? Já bych řekl, že je to obchod jako jiný, tj. pokud zboží nemá popisovanou kvalitu, tak se o to můžeš soudit a vymáhat peníze zpět, případně i ušlý zisk z toho vyplývající. Navíc je dobré koukat na prvotní zdroj, ten by měl být záruka kvality. Jinak komoditní obchody se dělají právě než obilí uzraje a než dorazí na trhtj. i s masem se obchoduje už v okamžiku, kdy se tele třeba ještě ani nenarodilo :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 4. 7. 2008 19:33

Ropa a měna se nekazí:-)))))
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 5. 7. 2008 00:13

tak železo nebo uhlí taky ne :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod xmms 5. 7. 2008 00:40

Tak to jsi mě uklidnil. Už si představuju tu idylku, jak se budu soudit s Čínou o 10 tun rýže...
A ten broker je kdo? Zaměstnanec banky? Co kdybych dělal brokera sám pro sebe a kšeftoval s komoditama? To by snad bylo lepší nebo to nejde?
xmms
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 5. 7. 2008 09:16

Měna, že se nezkazí? To běž vyprávět někomu do Zimbabwe... když si vzadu v krámě vybereš zboží, tak než dojdeš dopředu ke kase, už ho díky několikatisícové inflaci přeceňují :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 5. 7. 2008 09:17

xmms: Ale klidně si dělej brokera sám sobě, pokud na to máš zkoušky, licenci atd.
Ruprecht001
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka