Burza, akcie, obchodovani, trhy... kde zacit?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod _Max 5. 7. 2008 17:18

Jen k té literatuře: pro začátek určitě Kiyosaki - Bohatý táta, chudý táta
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _Max 5. 7. 2008 17:36

To AutorkaP:
Vy jste jak omámená. Ještě sem hodíte odkaz na rádoby stránky All Property. Takový web předpokládám dělal buď totální amatér jako svoji pololetní práci v šesté třídě základní školy nebo profík tak za 2500,-Kč. Každopádně skvělá vizitka! V sekci novinky je to nejaktálnější nářez. No a ohánět se ČNB, Vy jste opravdu, ale opravdu blázen, zmanipulovaná, oslepená, nafouknutá a vypláchlá! Sorry, tohle ženám neříkám, ale...
http://www.euro.cz/id/2vnuzlsacj/detail.jsp?id=94422
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmms 6. 7. 2008 01:30

Jak to chodí v praxi? Rozhodnu se něco koupit za aktuální cenu, ale než se domluvím s brokerem, než mu pošlu peníze a než je on dostane (po třech dnech), bude cena komodity úplně jiná.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 6. 7. 2008 06:55

xmms: Ale kdepak. Ty složíš u brokera jistinu, tj. peníze dáš na svůj virtuální účet a v okamžiku nákupu máš tedy peníze už k dispozici a protože nákupy se provádí elektronicky přes internet, je to otázka max. několika minut. Osobně mám zkušenost, že požadavek na nákup je vyřízen do minuty.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 6. 7. 2008 22:36

Tak to je fajn. A dá se směr trhu rozumně odhadnout nebo je to většinou jen sázka do loterie jako v kasinu?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 7. 7. 2008 05:50

Tak to už je jen a jen na tobě :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 7. 7. 2008 07:03

xmms: Odhadnout se da, ale vetsinou pujde presne opacnym smerem, nez jsi odhadnul :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slávek 7. 7. 2008 09:11

Taky mám takovou zkušennost, stačí dávat příkazy obráceně, hlavně nezapomenout na stopky.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmms 9. 7. 2008 02:31

Ještě mi tu není jasný takový detail. Na finančíku se můžu dočíst, že obchodovat se dá např. s kukuřicí, pšenicí, rýží atd.
Ale jakou konkrétní kukuřicí? Zemědělců a polí je po celém světě spousta a jak si vyberu tu konkrétní kukuřici z konkrétního pole od konkrétního výrobce? Nebo to funguje nějak jinak?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 24. 7. 2008 17:08

Ruprecht001 píše:xmms: Ale klidně si dělej brokera sám sobě, pokud na to máš zkoušky, licenci atd.

Podle toho, co čtu, bude stačit jakákoliv SŠ a makléřská zkouška, která mi nepřipadá těžká, pokud se tomu člověk věnuje. Zajímalo by mě, jak takový člověk sežene práci u brokerské společnosti a jak to bývá placené. Máte zkušenosti někdo?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 7. 2008 08:24

xmms píše:Ještě mi tu není jasný takový detail. Na finančíku se můžu dočíst, že obchodovat se dá např. s kukuřicí, pšenicí, rýží atd.
Ale jakou konkrétní kukuřicí? Zemědělců a polí je po celém světě spousta a jak si vyberu tu konkrétní kukuřici z konkrétního pole od konkrétního výrobce? Nebo to funguje nějak jinak?

Funguje to hodně jinak. Neobchoduješ s kukuřicí, a už vůbec nějakou konkrétní. Obchoduješ s právem, koupit k termínu dodání určité množství kukuřice.
Jestli chceš obchodovat s konkrétní kukuřicí, zkus spíš plodinovou burzu praha... :)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 25. 7. 2008 23:48

No dobře, obchoduju s právem koupit kukuřici. Ale je jasné, od koho a z jakého zemědělství? Výrobců kukuřice je po celém světě hodně
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 26. 7. 2008 07:39

xmms: Prece od toho co prodava svoji kukurici na te burze, ne? Konkretni prodejce bude prirazen po Last Notice Day, predani komodity se odehrava podle podminek burzy.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 7. 2008 08:16

Pak by me ovsem zajimalo, co s tou kukurici budes delat jak si ji vyzvednes, jak ji budes skladovat a hlavne za ni pak budes muset opravdu zaplatit :)

Spekulanti totiz na LND nikdy necekaji, kontrakt do te doby zavrou a koupi/prodaji jiny. Pokud chteji drzet kontrakt dale, tak tzv. roluji = uzavrou kontrakt, ktery brzo exiruje a otevrou jiny s expiraci v pozdejsim mesici. Takze je jim jedno, ci je to kukurice, psenice nebo mliko, nikdy ji totiz neuvidi.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 7. 2008 06:38

A jak je to s dividendama?

Teď by měl 4.8. vyplácet ČEZ ve Spořce, jak se o ně zažádá, jak prokážu, že ty akcie mám?
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků