IŽP a jeho délka trvání

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 31. 1. 2008 18:27

zajímalo by mne, do kolika let je "ideální" nastavit IŽP...konkrétně Z65 od GENERALI.V současnosti to mám do 60 let a bylo mne řečeno že je lepší to nastavit na 74 z důvodu dalších - následujících investic.Tento produkt mám na investovaní peněz, t.j pouze 2000 na smrt.To jen pro úplnost.Vím že jsou určitě lepší produkty....ale holt už to tak je. :D
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivok24 31. 1. 2008 19:16

Nejlepsi IZP je to, ktery nemate :-)

Jinak na vasi otazku nejde "rozumne" odpovedet, protoze nevime, jakych zisku chcete dosahnout, jake jste ochoten akceptovat riziko a tak ....

PS: Moje rada - zrusit, dokud to jde, a investovat normalne ;-)

EDIT: ehm, jsem nejak nepremyslel ... takze ... muzete mi rict, k cemu je dobry mit hafo penez v petasedmdesati? Neni lepsi mit hafo penez v 60? Nebo jeste lip - ve triceti? :-D
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T.E.CH 31. 1. 2008 19:37

Když se ptám, tak se ptám těch co o tom něco vědí.Nevidím jediný důvod to rušit, už jen z důvodu že bych prodělal majlant.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2008 20:44

Fajn, odhlédneme od výhodnosti/nevýhodnosti IŽP, jsem podobného názoru jako ivok24, ale to teď nechme stranou.

Nevýhodou investic s "pevným koncem", je možnost, že hodnota portfolia klesne přesně těsně před koncem a lze tak ztratit výhosy za hodně let dozadu (eventuelně se dostat i pod to, co jsi tam vložil). Životní pojištění obecně lze mnohem lépe prodloužit, než zkrátit (poplatky pojišťovny jsou v tomto směru o hodně vstřícnější, nebo i nulové)

Takže záleží na tom, předpokládám, že do 60 let máš daleko, v tom případě bych to nechal tak jak je, člověk nikdy neví, kdy bude peníze potřebovat co nejrychleji (např. ztráta zaměstnání) a případné prodloužení bych si rozmyslel až těsně před koncem této doby.

Už 60 let je dost, na co chceš ty peníze použít? Skoro na všechno je už pozdě - na dům, na cestování, na sex :-) - a co teprve v 74 ! Možná jsi typ á la Saudek (v padesáti bych si přál mít jeho formu, když mu je 71), ale možná taky ne a peníze ti budou na prd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ivok24 31. 1. 2008 21:35

Si taky myslim, ze je lepsi v 60ti utratit penize za ***** nez v 75 za pozlaceny koleckovy kreslo ... ;-)

-- Poznamka zarputileho odpurce IZP:

Jako musim rict, ze cim vic o IZP na netu ctu, tim min chapu proc je to tak rozsireny produkt... Zavazat se, ze budu do 60 nekomu pravidelne platit a pak z toho *mozna* budu neco mit? Jsem divnej, kdyz mi to pripada "ujety"?

No nic, ja jsem se dal konecne do akcii, sice jsem za mesic prodelal nejakych 15%, ale vim co mam (1/592 210 843 CEZU napr.)...
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2008 21:56

No tak hlavne co si clovek koupi za hodnotu penez v 60 muze byt rapidne jine, nez o 15 let pozdeji, ze? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod radim33 1. 2. 2008 06:26

Možnost, že hodnota portfolia klesne těsně před koncem je v investování dávno vyřešená. Na začátku dlouhodobého investování a tak do 2/3 doby investování se volí ty prostředky, co dávají vyšší výnosy, i když jsou rizikovější a citlivější k poklesu, to jsou třeba akcie. Později se postupně z portfolia ty nejrizikovější akcie a další postupně odprodávají a nakupují se obvykle nejméně rizikové dluhopisy. V době před ukončením investice by se celé nebo prakticky celé portfolio mělo skládat z těch dluhopisů a jiných velice málo rizikových produktů. Nevím, jak konkrétně tohle investičko, ale dobré investiční životní pojištění by takové změny v portfoliu mělo jednoduchým způsobem bez nějakých velkých poplatků umožnit, případně u některých se to v portfoliu dělá automaticky.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 1. 2. 2008 06:37

Nevýhoda investování přes IžP oproti přímému je potom to, že ta pojišťovna je tam článek navíc, který si bere nějaké poplatky a tím zmenšuje zhodnocení investice. Přirozeně pokud někdo investuje přímo a z tisíců možností zvolí podvodníky, potom ta pojišťovna i s poplatky navíc je zlatá.
Jenže obvykle kdo vydělává větší částky, je schopen většinu podvodných investičních nabídek identifikovat.
Pokud nejste pojištěn jiným životním pojištěním a plánujete se pojistit někdy v budoucnu, navrhuji se zeptat u svého zprostředkovatele, kolik byste platil, kdyby Vám bylo o 10 - 20 let víc. Zejména u připojištění ze závažných onemocnění placené pojistné s věkem stoupá doslova raketově a tam se vyplatí ho uzavřít spíše dříve, protože po uzavření pojištění se kromě vyrovnávání vlivu inflace placené pojistné už nijak nezvětšuje.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 1. 2. 2008 06:49

Co se týká nadstavení do 60 nebo do 74 let, to nikdo dopředu neví, v jakém stavu bude, aby ty peníze nějak užil. Orientačně bych se porozhlédl, jakého věku dosáhli rodiče a prarodiče... Jinak možností ukončení investička bývá více, vedle jednorázové výplaty to bývá výplata pevné částky každý měsíc až do dožití nebo kombinace výplaty pevné částky každý měsíc po dobu 5 - 10 let a zbytku potom jako jednorázová výplata..... Tam jsou potom rozdíly, co se stane v případě smrti, jestli zbytek peněz půjde do dědického řízení nebo propadne pojišťovně. Je taky možné pojištění ukončit tak, že se převede takzvaně do splaceného stavu, kdy se pojistné neplatí, pojistná ochrana není nebo je minimální, takže se nainvestovaná částka sama prakticky nepožírá a peníze si lze postupně vybírat formou mimořádných výběrů. Musí to být ale až po 60 letech, jinak by se muselo dodanit a je třeba zvážit poplatky za takový výběr.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 2. 2008 09:41

No do 74 to bude určitě lepší, ale pro pojišťovnu... Když se vzpomenu na lidi, teda muže, které jsem znal a kteří umřeli, tak to bylo vesměs před těmi 74...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 2. 2008 11:29

Takže díky za infa...jen doplním že jsem spíše chtěl vědět co je výhodnější pro mne, t.j problemy při dřivějším ukončení.T.j dám si to na (prodloužím) na 74 a pak třeba budu chtít ukončit v 68.Sankce, daně atd...
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 2. 2008 11:32

jen dodám že IŽP pro většinu lidí, je nejjednodušší způsob (bezstarostný) "spoření".Je jasné že investovat jde lépe, jenže to zas má jiná úskalí....myslím že pro nás "ovce" to není špatná investice.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivok24 1. 2. 2008 11:40

T.E.CH píše:jen dodám že IŽP pro většinu lidí, je nejjednodušší způsob (bezstarostný) "spoření".Je jasné že investovat jde lépe, jenže to zas má jiná úskalí....myslím že pro nás "ovce" to není špatná investice.o/quote]

Tohle vam rekl ten clovek, co vam IZP prodal, ze?

Je to pekna blbost, neni to zadna "obecne prijmana pravda", ale vy uz nazor mate a evidentne ho nehodlate menit...
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T.E.CH 1. 2. 2008 13:47

Nikdo neříká nic o obecně přijímané pravdě.Co mě říkal on neřeším, mám svoji hlavu a svoje informace.Ono napsat že nejlepší IŽP je to co nemáte je taky pěknej nesmysl.Pravda zaleží na úhlu pohledu a co od toho člověk očekává a co potřebuje.Pro vás to tak může i platit.
T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2008 18:55

T.E.CH píše:Takže díky za infa...jen doplním že jsem spíše chtěl vědět co je výhodnější pro mne, t.j problemy při dřivějším ukončení.T.j dám si to na (prodloužím) na 74 a pak třeba budu chtít ukončit v 68.Sankce, daně atd...t/quote]

Jsem už nějakou dobu "z oboru", ale platívalo, že zhodnocení v řádné výplatě se danilo 15 %, kdežto odbytné (odkupné) 25 %

Co se týče vracení daňových úlev - pokud je konec po šedesátce, tak žádné neprobíhá.

Ohledně poplatků pojišťovně - to záleží na příslušných pojistných podmínkách.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka