Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 7. 2019 12:06

Ne. Při zařízení účtu jsem měl na debetce 20k. Změnil jsem to na 500k přes mobil a pak zase zpátky úplně bez problému.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolicek 22. 7. 2019 12:37

Diky za reakci. Jasny, ale porad je tedy nutne to nejdrive zvysit s bankou a az potom si s tim clovek muze hrat sam (do limitu domluveneho s bankou) dle svych potreb a predstav. Taky si to tedy zvysim telefonicky, lepsi nez chodit na pobocku, ale proc to u debetnich karet omezuji jde mimo me...
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 22. 7. 2019 13:36

Není nebo aspoň u mě nebylo. V bance jsem byl akorát založit účet. Tam jsme se domluvili na 20k (víc na debetce nepotřebuju). Až při téhle debatě jsem to zkusil změnit a šlo to. Nikam jsem volat ani chodit nemusel.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolicek 22. 7. 2019 13:43

Ach tak, ja to pochopil, ze jste to zmenil (navysil na tech 500k) pres telefon s zivolou na druhy strane (telefonicky pres pobocku). Tak to me to nejde navysit vic nez na 50k.
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcurba 22. 7. 2019 14:04

Mi taky přímo v mobilní aplikaci IB ČSOB svítí možnost nastavení limitu 5-500k. Nikde jsem nic neměnil nikde jsem nežádal o žádné navýšení, prostě to tam je...
marcurba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 7. 2019 14:53

Asi záleží na kartě.

VISA Classic vydaná k EUR účtu - 100 až 150 tisíc
VISA Infinite (debit) k CZK účtu - 5 tisíc až 500 tisíc
MC World Elite (credit) - 5 tisíc až limit kreditky
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolicek 22. 7. 2019 20:38

Asi taky zalezi, o jaky limit jde. Ja jsem si snazil nastavit vyssi "Limit pro platby kartou pres internet" a tam mi to nabizi pouze 5-50k.
Limit pro platby a vybery si skutecne mohu nastavit 5-500k.
Pak tam mam taky natvrdo nastaveny "Celkovy limit pro nakupy" na 50k a to nejde zmenit ani jednim smerem.
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 7. 2019 15:41

Je možnost dostat ČSOB Premium pro rodinného příslušníka, který nesplňuje podmínky obratu?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 7. 2019 18:03

Nie, odporucia Ti cez jeho ucet tocit 50k mesacne
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 7. 2019 21:52

Dá se to reálně dostat pro 18 letou dceru?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 7. 2019 04:35

Zakladaju to kazdej socke, tak preco nie :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 25. 7. 2019 06:32

Účet určitě. U kreditky, která dělá ty výhody, ale dost pochybuju, pokud dcera nepracuje.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 7. 2019 07:04

To sa da zariadit. Napr.sa za nu zaruci otec alebo naviaze nejake peniaze voci kreditnemu limitu
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 25. 7. 2019 07:07

Účet možná udělají, ale přijde mi to takové hodně oprsklé. Téměř jistě je jasné, že dcera nemůže splňovat podmínky příjmu. Pokud by se plnila jiná kritéria, tak ok. A jak už padlo kreditní kartu bez příjmu nedostane, takže většina výhod padá (cestovní pojištění, salonky, prodloužená záruka, storno pojištění) a zůstává jedno že tří pojištění (odpovědnost, internetové rizika, právní pojištění řidiče).
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 7. 2019 07:40

Co se týče ČSOB, tak je to hodně o bankéři. Já dostal kreditku jen na základě prohlášení o příjmech, nemusel jsem nic dokládat, kamarádovi na jiné pobočce (a o něco později) odmítli kreditku vydat bez potvrzení od zaměstnavatele.

Je to prémiový produkt, takže MOŽNÁ, že lze zařídit určitá nestandardní řešení "mimo systém", pokud bude klient vypadat pro banku zajímavě - řekněme, že otec bude kritéria splňovat s velkou rezervou a bude pro banku zajímavý klient a řekne, že si rád zřídí ještě nějaké produkty, ale že podmínkou je, že stejný účet zřídí i jeho dceři, která kritéria nesplňuje, tak je možné, že zde banka najde řešení.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka