PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 8. 2019 23:00

9.8. dopoledne kk hello air 55k za 3 min to převedli
Předtím 25 a 30 k stejný banky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 13. 8. 2019 23:04

Může být příjemce i účet nebo posíláte jen karta - karta? Nějaký rozdíl v použitelnosti?
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 8. 2019 00:03

Na účet jde mi v ČR jen jiná měna než CZK, takže všichni jedeme jen z karty na kartu.

@a1rh: Ničemu nevěř a zkus to poslat další den.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 8. 2019 04:00

Co uvadite jako duvod transakci kdyz se ptaji?
Po me uz zacali chtit selfie se vsema kartama co jsem zkusil a platba neprosla (zrejme protoze me uz blokli). Pritom predtim nez me blokli jsem uspesne provedl pouhe dva prevody, oba pod 25tis. :-(
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milivoj73 14. 8. 2019 09:41

Potvrzuju funkční převody z KK České spořitelny (16 471 CZK) a Hello kreditky (32 900 CZK), v obou případech příjemce debetka Air Bank. Takže jestli v AB tvrdí, že neumí, tak bych tomu tak úplně nevěřil. U HB mi byla bez vysvětlení platba dvakrát zamítnuta, ale další den prošla. Asi to fakt záleží na tom, jak se tam vyspí.
Milivoj73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 8. 2019 09:50

@taylor:. Uvádím "transfer money" pro mého příbuzného. Naštěstí oni nevidí jméno z přijímací karty, tak je to v klidu.

Pošli jim co chtějí přes chat a oni tě zase pustí.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 20:29

Právě teď mi v pohodě a ihned (jednotky vteřin) prošla platba 29990 Kč z mBank Plus kk na debetku PS. Tam se platba jak znalci tohoto vlákna vědí sice zobrazí až po zaúčtování tedy za 2-3 pracovní dny, ale tím že zelená fajfka už v Paysend je, prošlo to v pohodě.
Jinak platba 19 tisíc z mBank eShop kk do Equa prošla podobně rychle před pár dny.

-- 14. 8. 2019 20:39 --

Mimochodem teď mě napadl dotaz na znalce mKreditky Plus, mám ji krátce: 2% mají být za platby v zahraničí, půl procenta ostatní. To že je Paysend britský obchodník (i u dané transakce v mobilním bankovnictví je země GB), nebude to mBank náhodou brát jako platbu v zahraničí a tedy s 2%? To by pak stačilo poslat 10k... Záleží, zda pro ty 2% odměny je klíčové platit v jiné měně než CZK, nebo jen stačí zahraniční obchodník? Pokud někdo tuší, rád se dozvím :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 14. 8. 2019 21:06

Ahoj minarjo,
sám mKreditku Plus nevlastním. Ale když jsem se informoval na lince přesně na toto téma - zda platby v zahraniční měně tedy i online vrací, tak mi tvrdili, že nikoliv. Prý pro odměnu 2% musí být karta použita na zahraničním POS.
Kittyhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 8. 2019 21:11

V podrobných podmínkách se píše, že 2 % budou jenom za "bezhotovostní transakce u obchodníka v zahraničí provedení prostřednictvím terminálu" (ano, je to tam včetně té chyby "provedení"). Transakce u obchodníka Curve jsou jak známo internetové, takže žádný terminál.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 21:19

Čekal jsem to :). Tedy jak psal čulibrk, u mB Plus by tedy fakt už byl třeba obrat až 40k... To už by se skoro víc vyplatila (kromě profláknutých HB, mK eShop či Mall) kreditka ČS s 1%/ maximem 350 Kč měsíčně, ale chodit o ní žádat do ČS s potvrzením o příjmu se mi tedy fakt moc nechce, ani zde není moc diskutována.

No ale zpět k tématu Paysend: za poslední cca týden jsem v jednotkách vteřin napoprvé uspěl u všech 3 plateb, takže to se spolehlivostí Paysend nebude tak špatné, takto se mi to ještě nepovedlo, vždy minimálně jednu ze tří bylo třeba další ven zopakovat :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milivoj73 15. 8. 2019 09:57

minarjo: ČS kreditka se sice možná moc nediskutuje, ale zatím spolehlivě funguje. Dobití Revolutu uznávají jako internetové platby, platby u místních obchodníku přes Curve, Paysend dtto, takže vytvořit potřebný obrat není problém. Jestli si o ni chodit extra žádat kvůli 350 korunám měsíčně, to nevím. Mně ještě šetří poplatek za vedení BÚ, takže celkově spokojenost. Uvidíme, na jak dlouho. :)
Milivoj73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 10:01

KK ČS vypadá navždy. Rozhodně bych nečekal, že se budou obtěžovat nějak měnit podmínky, spíše karty daným jedincům vypoví (což se některým stalo).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 8. 2019 14:28

z KK Hellou na RB debit Gold bylo připsáno 24861 Kč včera po 2 dnech, ale co je zajímavé, že mi o tom nepřišla mailová notifikace, jako na všechny ostatní pohyby na běžném účtu.

-- 16. 8. 2019 14:46 --

posílání na mBank mKartu je v pohodě? Jaká částka projde?
V profilu doporučující kód pro Revolut +300 Kč (do 27.8.), Paysend, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, Twisto 300 Kč, Creditas, ING (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2019 15:08

Ty máš MasterCard mKartu? Já myslel že mBank vydává u debetních teď už jen Visa (a třeba u mBank Svět to tak vypadá dle popisu i fotek).
No a jak známo, služba Visa Direct zatím u Paysend nefunguje, neboli Visa karta nelze použít jako přijímací, jen MC. Tedy pokud máš z dřívějších dob MC, mělo by to jít normálně.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 8. 2019 15:38

mBank dává při žádosti o kartu možnost si vybrat takže si klidně mohl nechat vydat MasterCard mKartu
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka