Hello bank!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 5. 2020 13:46

Každý má k penězům trochu jiný přístup. Někdo se dívá třeba jen tak z principu po každé koruně když ji má možnost někde nějak získat a jiní drobnými pohrdají, protože je to pod jejích úroveň se tím zabývat. Je ale smutné, že ti co mají peněz dost a všude se s tím chlubí často závidí každou korunu těm co jich mají méně.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 23. 5. 2020 13:53

Mě by to jen přidalo další výpisy k již desítkám generovaných a větší zmatek při měsíční uzávěrce, protože institucím natož bankám zásadně nedůvěřuji, je nutná kontrola.
Proto také je záhodno se zajímat o poměr vynaložené námahy-času ku zisku, tudíž se jeví zajímavé zejména různé akční bonusy bank a podobných "zábavních" ústavů, sázkovek. :D nad řekněme 100 na nějakou imaginární jednotku času.
Ale ohnu se i pro korunu na zemi. :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 23. 5. 2020 14:58

No, a nebo mít veškerý spend kromě trvalých příkazů přes curve, všechny transakce si jednou za čtvrtletí exportovat do csv a nahrát do nějaké aplikace na sledování financí (já používám moneywiz). Pak se kouknu, jestli zůstatky sedí a nemusím se zabývat žádnými výpisy. Super je na tom i to, že nedělají bordel gbity. Teda pokud není ještě nějaký pending. Zároveň má člověk kompletní kontrolu nad financemi. Ale jasně - pro každého to taky není.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 5. 2020 15:46

redhaven píše:...Ale ohnu se i pro korunu na zemi. :D

Ohýbání páteře by Ti šlo. :D Nemám žádnou aplikaci a žádný výpisy nekontroluju, zvláště v případě, že danou kreditku používám nestandardně. těch pár transakcí odsleduju průběžně.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 5. 2020 19:01

Představ si, že někoho to baví :). Jsou lidi, co jsou schopni koukat hodinu a půl jak hraje Sparta se Slávií a neberu jim to, dělá jim to radost. Já tu hodinu a půl věnuji sbírání peněz a zábavy si při tom užiju minimálně stejně :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 5. 2020 19:19

Ano, taky nechapu co lidi tak pritahuje na sledovani sportovnich zapasu (kdyby aspon sportovali sami), ale nikdy me nenapadlo to kritizovat. Proti gustu zadny dišputát a to plati i u financi.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 23. 5. 2020 21:40

To určitě, aplikace mě zachrání dvojité stržení různých částek v jednom měsíci.
Pokud si vydělám tu 100 za 10 minut v čistém jako ve firmě, proč ne.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 26. 5. 2020 12:36

Včera poprvé se mi stalo, že jsem zadal platbu z SU na KU a přesun proběhl tentýž den. V historii plateb visí: odchozí z SU - včera 10,35 h a příchozí na KU - včera 00,00 h. Dnes potom přišel e-mail potvrzující splátku.

E-mailové notifikace nelze nastavit pro SU? Registruji je na BU, pak splátky na KU, ale příchozí platbu na SU se touto cestou nedozvím? V nastavení je pouze jediný univerzální přepínač na e-mailové notifikace, pokud jsem dobře hledal.
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 26. 5. 2020 13:54

Podle tohoto vyjádření by e-notifikace o platbách na SU chodit měly, ale mě nechodí a aktivační přepínač jsem našel pouze jeden, tedy zřejmě společný pro všechny účty.
Už jsem to pořešil s bankou, tak uvidíme...
MP007
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 27. 5. 2020 20:16

Nemá hello nějaký výpadek? Mobilní appka nejede a ani 3D secure SMSky nechodí.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 27. 5. 2020 20:35

Má. Asi měsíční uzávěrka :D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 28. 5. 2020 08:28

V mobilní aplikaci byla zmínka o odstávce, tuším 26.-27.5.

Už to jede, ale "vylepšili" to - včera odeslaná splátka je dnes sice již v historii transakcí, došel email o přijaté splátce, ale dostupné prostředky to stále ukazuje bez této splátky...
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 28. 5. 2020 08:55

Teď už zůstatek sedí
Heavy71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 5. 2020 12:44

Jak se dle vašich zkušeností zaúčtují zítřejší platby KK HB? Ještě do května nebo již do června?
bodyczech
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka