ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 23. 4. 2021 06:32

Je to celý nesmysl. Pokud chce mít někdo aspoň minimální úrok na 300 tisíc, ať dá peníze do státních dluhopisů, kde dostane přes 2 procenta, bez omezeni částky a 1 roku, a zároveň bez tohoto bizarního procesu zakládání. Tohle je opravdu pro masochisty a těch pár stovek za to nestojí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 23. 4. 2021 08:08

Jak se to vezme, někdo proklouzl bez problému, někdo s drobnými problémy, někdo se holt zadrhl ... zadrhnout se, tak to neřeším a prďákuju na to ... na druhou stranu těch pár drobáků odpovídá odpovídá vysoce likvidní záloze, kterou si udržuji, tak proč to mít v Hello za 0,6, když je možnost to mít v RB za 1 ... no a za rok, kdo ví co bude a kam se záložní drobáky přestěhují ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 4. 2021 08:19

xls píše:Je to celý nesmysl. Pokud chce mít někdo aspoň minimální úrok na 300 tisíc, ať dá peníze do státních dluhopisů, kde dostane přes 2 procenta, bez omezeni částky a 1 roku, a zároveň bez tohoto bizarního procesu zakládání. Tohle je opravdu pro masochisty a těch pár stovek za to nestojí.


Máš pravdu jen částečně. Dluhopisy a spořicí účet jsou dvě rozdílné věci z pohledu vlastností i z pohledu účelu. Spořicí státní dluhopisy mají v současné době tu výhodu, že je mohu (s určitými omezeními) po roce prodat zpět, takže mají výpovědní dobu pouze 1 rok a řekněme 1 měsíc. Přesto je to dost na pohotovostní rezervu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod neosobně 23. 4. 2021 08:53

Baner 500Kč jsem potvrdil. Ale nikde v SB nevidím v detailu účtu úrok 1%. Nebo kde jej mám přesně vidět? Vidím jen úrok u povoleného debetu 0%.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 4. 2021 10:21

Včera mi byla poštou doručená debetní karta kterou jsem si hned aktivoval a ještě včera s ní provedl 2 platby. Dnes mi RB zaslala SMS s informaci, že moje nová platební karta byla odeslána na moji adresu. Takovou SMS když už ji zasílají bych očekával spíše v den odeslání a ne až den po doručení. Takto v tom nevidím příliš smysl. Doufám, že mi snad RB za tu SMS nezaúčtuje nějaký poplatek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod farang 23. 4. 2021 10:59

Uplynuly DVA TÝDNY od doby, kdy rodiče vyplnili žádost pro založení účtu přes KURÝRA a stále je kurýr nekontaktoval. Takže z toho vyplývá LINDO z RB, že tento postup založení účtu je neskutečně "proklientsky" orientovaný... Proč mít založený účet ONLINE s nafocením OP a obličeje, když to jde MNOHEM složitěji. My to budeme ale nazývat oním individuálním přístupem RB, že LINDO? Aneb proč nenaštvat klienta hned od začátku, proč s tím otálet...
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 4. 2021 12:29

Bože bože ty furt kibicuješ, fakt lituji pracovníky bank když jim někdo takto netrpělivý vylévá nelogicky svou zlost :D. Uvědomuješ si vůbec, že ING měla nějak kolem 400 tisíc klientů? Jsem zvědav jak super rychle bys to zvládl převést ty... Ostatně i z těchto důvodů, že to nemůže být hned, je čas na převod až do konce srpna, tak nač pořád ten spěch?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod farang 23. 4. 2021 13:38

...vylévá nelogicky svou zlost... no jasně. Zato RB LOGICKY losuje metodu sjednání účtu podle logických, tj. neznámých parametrů... Sebrat pětikilo, využít nějakou dobu 1% p.a. a raději uzavřít účet a zamávat bance s INDIVIDUÁLNÍM, logickým a hlavně evidentně "čitelným" přístupem. Každopádně RB nikdo nenutil přebírat klienty ING, takže fňukání, že jich je moc je jako když stát spustí nový IT systém, který spadne a všichni se tomu diví... a je to pochopitelně vina těch, kteří tam lezou, nikoliv toho kdo to zmršil.
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 4. 2021 15:06

minarjo:
Už jsi docela dost trapný s tou tvoji obhajobou RB a kritikou každého kdo si oprávněně dovolí na tuto banku postěžovat. RB asi není ve všem až tak špatná, ale je vidět, že ten převod klientů z ING do RB jednoznačně nezvládá a omlouvat to počtem převáděných klientů mi připadá naivní. Nevidím nic špatného na tom když si někdo postěžuje na něco co nefunguje tak jak by mělo nebo jak by se to očekávalo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 23. 4. 2021 15:31

Na druhé straně je potřeba mít realistická očekávání. Stejně jako nemá žádný smysl se zlobit, že v restauraci nedostaneš pětichodovou večeři za 20 korun, protože to zkrátka nejde udělat, tak nemá žádný smysl se zlobit, že banka, která má kapacitu na obsluhu asi řádově desítek tisíc klientů měsíčně a musí jich obsloužit najednou desetkrát tolik, to rychle a absolutně bez problémů a tak, že klient si může zvolit libovolný postup se mu zachce, neudělá, protože to zkrátka nejde.

Jako banka nemůžou jen tak najmout tisíce brigádníků a nechat je prověřovat identitu podle AML a pustit je do vnitřních systémů jen na půl roku.

Klidně si trochu zabrblejte, vezměte si své bolestné 500 Kč, a pak suďte banku podle běžného používání a chování. (To tedy není žádná hitparáda, viz placené SMS a rušení 100% inkasa kreditky a automaticky aktivovnané placené pojištění a kdovíco dalšího, ale je to relevantnější než momentální neobvyklá a těžko jinak řešitelná situace.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod MP007 23. 4. 2021 16:57

Mám jen dotaz k banneru na bonus 500 Kč. 1% je zobrazené, finance v RB jsou připsané už cca 3. den (ale zatím žádné z ING), ty si tam pošlou až sami v rámci "likvidace" účtu. Banner v IB RB nikde nevidím nebo mám snad čekat až tam dorazí platba z ING? Díky.
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 23. 4. 2021 17:07

Jo, objevila se druhý den po připsání peněz z ing
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 4. 2021 18:36

fc70:
Ty realistická očekávání měla mít spíše RB. Určitě věděli do čeho jdou a tak se na to mohli lépe připravit. Jako ne příliš omluvitelné vidím, že v mnoha případech jim nefunguje to online vyřízení převodu z ING do RB a zkrachuje to na něčem. Také to v některých případech dlouhé čekání než se ozve a pak přijede kurýr mi nepřipadá být zcela v pořádku.

MP007:
Ten "banner" na bonus 500 Kč by se měl zobrazit až po připsání platby z ING. Pokud máš vyřízenou mobilitu tak nemusíš čekat až ti ty peníze z ING převedou a můžeš si je do RB převést sám už nyní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 4. 2021 10:58

Asi to tu už zaznělo, ale pár stránek zpět je to nenašel. Když budu zakládat nový účet u RB, musím tam převést 300k z ING nebo stačí něco a zbytek odkudkoliv / nebo lze rovnou všechno odkudkoliv?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 25. 4. 2021 12:11

Ti co jeste nemaji ucet v RB a budou ho zakladat, tak mohou poslat penize (do 31.8.) do RB odkudkoliv.

Ti co uz maji ucet v RB, tak musi poslat penize (do 31.8.) do RB pouze z ING.

viz.
https://www.rb.cz/osobni/ucty/ing
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků