Nekonečná historie transakcí v IB - které banky?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 4. 10. 2020 19:56

fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 10. 2020 07:35

Platí pořád, že mBank, má stále neomezenou historii transakcí v IB?
Co mobilní aplikace?
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 11. 10. 2020 09:45

Už to neplatí. Historie u mBank je od 1. 1. 2012 jak v IB tak v MB.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 10. 2020 12:17

@Rop
Nemas pravdu.
mBank ma neomezenou historii transakci, jen je v novem IB skryta.
Podivej se na muj prispevek v tomto vlakne z 28.3.2015 (na prvni strance), kde to podrobne vysvetluji.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 11. 10. 2020 12:38

Jo, koukám, že když se změní zobrazení, tak se to nastaví i před 1. 1. 2012.
Přílohy
mbank.jpg
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dandík 6. 4. 2021 07:43

Nové porovnání transakční historie. Jak starou platbu lze najít v internetovém bankovnictví? Nejlepší: Fio, Air bank, mBank, Rajfka, Equa, Creditas a Trinity (u těch posledních dvou si pořádně řekneme až po pár letech :) Nejhorší: Komerčka, Moneta (překvapivě), Unicredit, Hellobank, Sberbank. Podrobnosti: https://www.penize.cz/osobni-ucty/42213 ... anky-pusti
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 5. 2021 23:33

Zajímavý náhled do historie, každá banka to má jinak a ne všechny neomezeně...
mBank nelze uvažovat jako neomezený náhled vzhledem k nutnosti extrémně nadměrnému počtu klikání na položky
https://www.penize.cz/osobni-ucty/42213 ... anky-pusti
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaky777 16. 1. 2022 06:10

Jak osobně řešíte transakční historii a uchovávání záznamů o platbách pro případy reklamace, osobního srovnání nákladů a příjmů v praxi:

Já osobně to mám zhruba takto: +
Mám účet u Fio banky, kde je transakční historie neomezená, naopak U Moneta, KB velmi omezená.

Osobně to mám nastavená takto:
1) U běžných účtů ( KB, FIO) veškerou transakční historii stahuji do Excellu a jedno za čas, tam přidám záznamy. Můžu pak krásně filtrovat, hledat apod.

2) Současně už asi 6.let si stahuji elektronické výpisy ve formátu PDF ze všech mých účtů a vše si dávám so složek, dle období jednoho roku. Příklad ROK 2021 a tam všechny výpisy v PDF, které se toho roku týkaly, včetně penzijní fiond, stavební spoření, prostě vše.

3) Mám doma program STEREO Domácí účetnictví, kde pravidelně zapisuji od roku 2000 platby a tak se můžu podívat na úplně vše i do takové histrorie pohybů na účtu, výdajů v hotovosti a dělat si různé grafy a sledovat vývoj financí. Je rok 2022 a už je tam celá 21-let historie !!!!

Výše uvedené data-záloah programu, výpisy v PDF, Excell, mám několikrát zálohované, nejen v PC, ale i 2 externí disky a cloudové úložište.
Ještě se mi nestalo, že když jsem měl havárii PC a jednou mi odešel externí disk, tak jsem díky zálohám o žádný záznam nikdy nepřišel, ani si nedovedu představit, že bych o něco přišel.
Je paráda se podívat na výdaje do roku 2000, moje příjmy apod.

Jinak poslední info, žádná banka, která má aktuálně neomezenou transkační historii, jako třeba Fio, Mbank apod, nikdy nezaručí, že to tak bude mít navždy. Vše se může změnit. Proto platí, že co je doma uložené, to se počítá.
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eetg 16. 1. 2022 08:35

Nepamatuji si, že bych někdy něco v dávné historii transakcí hledal. Já nekontroluji ani výpisy z bank, co mi chodí emailem, rovnou to mažu jako spam, který nejde bohužel vypnout. Je to ztráta času číst, co se událo měsíc zpětně, si přece pamatuji.
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 16. 1. 2022 10:15

Pokud to člověk potřebuje pro archivační účely, je dobré si uložit třeba roční výpisy (Fio, HB,...). Jinak si moc neumím představit, že bych to jako nepodnikatel archivoval nebo nějak analyzoval, maximálně si člověk něco zkontroluje, jak to bylo před rokem, nebo zkopíruje starší příkaz úhradě.

Pro hlídání osobního majetku se mi osvědčila dost jednoduchá tabulka, kam ke konci pololetí zapíšu stavy účtů, investic, dluhů, pohledávek, z toho vypadnou stavy majetku, změna v majetku v čase, disponibilní finance apod. Mě zajímá přírůstek majetku, a ne kolik jsem vydělal nebo utratil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tojtojka 17. 1. 2022 21:02

Také považuji neomezený přístup k transakční historii za zcela nepostradatelný. Stejně samozřejmý jako třeba neomezený přístup v e-mailové schránce. (Dokážete si představit, že vám bude někdo omezovat vyhledávání?) Navíc tady jde o peníze!

A přesto je zcela běžné, že lecjaká banka nepustí dál než dva, tři roky zpět a nepustí ani k výpisu, který si člověk zapomněl stáhnout. Bankám to nevadí, není na to tlak veřejnosti (a zdejší příspěvky to trochu potvrzují), bohužel.

Takže za mě transakční bankou může být jen ta, která transakční historii neomezuje. Samozřejmě, že si archivuji výpisy pro případ. Ale je to opravdu jen archivace a spoléhám se na to, že vše důležité najdu přímo v IB nebo SB a nemusím kvůli tomu cokoliv ještě exportovat (natož abych na to musel vůbec pamatovat).
Tojtojka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tx999 18. 1. 2022 11:09

I kdyz to banky nenabizeji v IB, jsou povinny informace archivovat. Na zaklade prava na pristup pak tyhle informace museji poskytnout. Pokud by to bylo zakazniky casteji vyzadovano, tak verim, ze by se to snazily zautomatizovat a dostat to treba primo do IB.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 18. 1. 2022 12:03

Já ještě musím ocenit mBank za jednu věc - a to samostatnou transakci do PDF. Ve FIO bance podle mě nic takového nejde a musím si vystačit s vyfiltrovaným výpisem.

Jinak k výpisům za minulá období - u spousty bank je zaslání starého výpisu zpoplatněno. Bohužel již několikrát jsem musel pátrat v historii a výpis nebyl k dispozici. A bohužel vždy se spěchalo (kvůli berňáku) a vždy to pár dnů trvalo.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shockerek 18. 1. 2022 12:18

Jakto že nejde, klikneš na detail transakce a stáhnout potvrzení o platbě - je to PDF. Funguje v IB i SB.
shockerek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 18. 1. 2022 15:04

Aha. Ono je to schované v těch malých čudlících nahoře. Dík.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků