ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2021 18:02

Přetáhl o kolik? Navíc nečekej, že změna je online (či dokonce o víkendu!), to počítá jejich systém nějak večer pracovní dny. A ano, já tam měl během dubna asi 300600 Kč a ukazovalo to pak 0,99%. Ale jak píšu výše, fakt to není realtime, jejich systém to musí někdy vypočíst :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 1. 5. 2021 18:06

přetáhl jsem to o úroky a bonus 500 kc. Takže je možné, že to se do toho nepočítá?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 5. 5. 2021 12:41

Kdo ma i fondy a chce je prevest k RB, tak je lepsi je prevest k Monete.
Tam muzete pridavat (prikupovat) bez poplatku (oproti 1% u RB/ING)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 13:29

Jak dlouho, prosím, trvá přenos podílového fondu z ING do RB?

Zatím se mi převod zahájil fondem ING Aria Lion Aggressive 30.4. s datem vypořádání 5.5.2021 a dnes (6.5.) zatím stále v Investicích v RB není.
Vím, že jsem možná trochu netrpělivý, ale za jak dlouho by se to mělo objevit v RB?
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 5. 2021 13:36

pár dní to trvá. Myslím, že mi přišly nějaké konfirmace (Fidelity fondy) minulý pátek a v IB RB jsem je viděl až včera tuším.

Dnes mám opačný problém, už vidím další fondy (NN fondy) v RB a současně i v IB ING.

Jediné, co jsem zatím nerozchodil je zobrazení fondů v mobilním bankovnictví RB. Netušíte někdo jak na to?
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 14:27

Nastavení hlavní stránky/Investice/Zobrazit produkt v "domeček" menu?

Ale občas to zmizí, je nutné mobilní bankovnictví zavřít a znovu spustit (alespoň v iOS).
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 5. 2021 14:55

to je přesně o co se pokouším, ale když kliknu na zobrazit produkt, dozvím se jen: "Omluváme se, produkty v této kategorii nejsou k dispozici".

Přitom v IB na webu vidím produkty OK...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 17:05

Tak to nevím, ale mně paní na pobočce RB myslím tvrdila, že fondy jdou (obhospodařovat?) pouze v IB.
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 5. 2021 15:52

Já bych měl dva takové dotazy, doufám, že se někde vynoří Linda:

1) Pokud převádím z ING do Raiffky (žádné fondy), je ten běžný účet, který prý vznikne převodem, povinný? Musí se používat, musí na něm být nějaký základní zůstatek?

2) A s tím souvisí dotaz druhý - když jsou v rodině tři lidi, kteří mají ING Spořící účet a jako hlavní banku mají třeba FIO, tak všem třem vzniknou u Raiffky tři nové běžné účty, i když je vlastně nepotřebují, je to tak?

Dík všem za odpověď.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 9. 5. 2021 16:28

1.Budeš mít běžný účet,záleží,který si vybereš.Co je bez poplatku a bez plnění,není třeba dělat nic,jen tam nechat 300litrů na 1%.Bude sloužit vlastně jako spořák,po roce zrušíš.
2.Ti lidi si založí přesně tak ty b. účty a po roce je můžou zrušit.Využívat je nemusí.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 5. 2021 16:44

Dík.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 9. 5. 2021 17:12

Nagant píše:Jak dlouho, prosím, trvá přenos podílového fondu z ING do RB?

Nevím, jak jste si ten přechod zařizoval, ale oni vám na pobočce neřekli, že to bude trvat i víc než měsíc? Mne připravovali na 6 týdnů od schůzky. Pak se mám prý starat pokud fondy pod RB neuvidím.

Stačilo sledovat jak trval pod ING nákup, klidně i týden. To stejné bylo s odkupem tam jsem snad viděl i 10 dnů než se mi peníze připsali na spořák.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 5. 2021 17:23

dockalacek:
1) Ten účet u RB povinný není a pokud ho nechceš a k ničemu nepotřebuješ nebo ti nezáleží na využití nabídky 1% úroku na 1 rok tak si ho nemusíš zakládat. K tomu nikdo nikoho nenutí a není to povinné. O tom, že by se ten účet musel povinně nějak používat nebo, že by tam musel být nějaký základní zůstatek nic nevím.
2) Když jsou v rodině tři lidi, kteří mají ING Spořící účet tak každému z nich vznikne v RB pouze 1 nový účet a ne rovnou 3 účty a to samozřejmě pouze pokud si ten účet v RB sami založí. Nic samo se jim v RB zakládat nebude. Pokud ten účet někdo nepotřebuje a nechce tak si ho samozřejmě zakládat nemusí. Jako hlavní banku si každý může používat kteroukoliv banku kterou si sám vybere.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 5. 2021 20:20

petr s píše:
Nagant píše:Jak dlouho, prosím, trvá přenos podílového fondu z ING do RB?

Nevím, jak jste si ten přechod zařizoval, ale oni vám na pobočce neřekli, že to bude trvat i víc než měsíc? Mne připravovali na 6 týdnů od schůzky. Pak se mám prý starat pokud fondy pod RB neuvidím.

Stačilo sledovat jak trval pod ING nákup, klidně i týden. To stejné bylo s odkupem tam jsem snad viděl i 10 dnů než se mi peníze připsali na spořák.

Ano, říkali mi, že na přenos všech fondů mají 42 dní. A že se mi budou v IB RB objevovat postupně.
Jeden už tam vidím, jen to ještě nedojelo. Počítám, že během příštího týdne...
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 10. 5. 2021 07:47

k rychlosti převodu z ING do RB:

16.4. jsem byl na pobočce, zadal převod konta i fondů a dnes převeden zůstatek z ing konta mobilitou a také poslední z fondů. Fondy se objevovaly v RB nějak postupně, semtam se i stalo, že jsem je viděl už i v RB ale stále i v ING...

Každopádně dnes jsem s ING skončil komplet...
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků