PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 2. 2021 23:35

Acer1968 píše:Snad jsem hledal dobře, ale nevíte, kde nastavit možnost přepočtu kurzu podle banky v roce 2021? Já jsem procházel několik odpovědí a několik návodů, ale PayPal změnil nějak vzhled od doby zveřejnění těch návodů a tak nejsem schopný někde nastavit, že chci kurz mojí banky. Nebo to jde jenom ve chvíli platby?
Na druhou stranu se mi pořád vtírá otázka, jestli má dneska ještě PayPal nějaký smysl? Vždyť platby kartou, kde si denně můžu online nastavovat limity těsně před nějakou platbou je přece výrazně bezpečnější... Nebo máte jiné názory?

Smysl stale ma, v rade obchodu se hodi a nekde napr na ebay obchodnik ho stale pozaduje. Jinak jeho smysl je spis v USA, kde proste meli a maji snad i dnes drahe bankovni prevody, jedou seky takze jako alternativa aby mohli fungovat :)
Me jen spis vadi posledni dobou to ze PayPal nefunguje jak ma, proste v ebay pokud kupuju vic zbozi naraz od ruznych prodejcu a udelam treba 8 plateb, tak to zamitne, protoci kolecko a hodi ze jen moznost zaplatit kartou :-| Takze musim stejne tukat udaje karty pri te xte platbe abych to zbozi zaplatil :(

Konverzi to musim prepinat vzdy pri kazde transakci, bohuzel uz driv jsem to psal na PayPal com USA, resil jsem to i v settingu a houby, vzdy odkaz ze to tam mohu nastavit a dopadlo to tak ze to stejne nefungovalo.
Tudiz pouze pri kazdej transakci a jen rucne :)

-- 19. 2. 2021 23:41 --

antoushek píše:No ale paypal má dobrou ochranu zákazníka, když je problém se zbožím.

A porad je levnejsi nez napr platit neco Nemcum / Belgicanum to pak prijde poradne draho a je to posusnani :-l

pro info: pres ebay napise nemec jen, zaplatit na ucet obyc prevodem a sepa ne, paypal to nezna nemyslitelne, jine moznosti to uz vubec ne! Belgican ktery zase posila penize, tak pozna jen klasicky prevod, sepa nezna, paypal take co to je. Takze v eu uz nezajem. To anglie ale napr i jizni korea je daleko vyspelejsi nez tyhle zastarale staty :( 1. pripad me kdysi stal docela penize a 2. pripad tam zase cast nam sezrala banka i kdyz jsem nic neprodelal
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 20. 2. 2021 08:55

Nevím proč kupovat vůbec něco od překupníků z DE, BE apod.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 2. 2021 10:13

Jasný. Lepší koupit za dvojnásobek u zelenýho skřeta... :tleskani
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 2. 2021 11:01

redhaven: protoze meli raritni vec co nebyla jinde treba

Lol Phirae: skret je vetsinou predrazenej, ale letos jsem u nej vyhadal i slevu 1000kc kdyz nabizel u vyrobku ze mam zaslat jinde levnejsi cenu a pak je nektere zbozi ktery moc jinde neni napr mel slevu na Trezor a ten jinde nemaj a nebo ho ma vyrobce drazsi
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod libol 20. 2. 2021 11:11

Asi budu muset skřetovi napsat, jestli mi nechtějí něco platit ;-). Ale znova, "předražený skřet" je (v současnosti) taková urban legend. Letos jsem si skládal počítač, nejhůře (z velkých) vycházel czc, nejlépe Alfa, koupil jsem tam,a ke co neměli, jsem vzal (za stejnou cenu) na Alze. Jenže z Alzy jsem měl zboží skladem druhý den, z Alfy pátý.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 2. 2021 11:29

Skřet u většiny věcí dražší je, ale ne u všeho. Další část cen pak pomrví poplatek za výdej. Někdy je u něj dodací lhůta opravdu kratičká, ale taky jsem se nedočkal zboží "do 2 dnů" ani po měsíci. Chce to proto řešit s klidnou hlavou a zvolit vždy nejlepší řešení, u skřeta pak s malusem za otravnost reklamy.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 9. 2021 22:17

slavo963 píše:Jak dostat nejlevneji USD z PayPalu? USD nepotrebuji, takze je mi jedno, zda je dostanu na EUR nebo CZK ucet v bance...Asi nejlepsi spusob je paypalem platit, ale aktualne nic nepotrebuji...nejde o hodne, kolem 60.- USD, neco jsem prodal na ebayi


Resil nekdo? Dostal jsem 36,4Usd ze soudniho rizeni, zalozil kvuli tomu Paypal a neumim vybrat. Navazal jsem tri karty. Vzdy nastavil jako jejich menu USD a nic.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 18. 9. 2021 03:42

Do Paypalu jde přidat USD účet u (Transfer)Wise a poslat si to tam.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 18. 9. 2021 19:51

To jde i u uctu zalozenem na osobu s bydlistem v CR?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 9. 2021 20:40

Moje uvaha smerovala tak, ze bych provedl vyber na CRV a mel u ni na Paypalu nastavene USD.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 18. 9. 2021 23:43

taylor729 píše:To jde i u uctu zalozenem na osobu s bydlistem v CR?


Co, ten US účet od Wise přidaný do PayPalu? Jo, jde.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 19. 9. 2021 21:38

Myslel jsem Paypal ucet zalozeny na ceskou adresu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 20. 9. 2021 16:15

Ano.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 9. 2021 12:27

No, tak bohužel mně to píše, že ten účet (od Transferwise) přidat nejde.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 10. 10. 2021 13:31

Tak po nějaké době změna. Zkusil jsem dneska přidat účet Transferwise. To se kupodivu teď už povedlo. Jen chtějí 3% poplatku... takže je otázka, jestli se na převod přes Wise nevykašlat a nenajít něco, co se dá koupit v USD...
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků