Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 18. 10. 2021 15:56

snažím se v curve udělat GBiT na Revolut, ale neúspěšně, curve mi píše že předautorizace byla neúspěšná a Revolut současně vyhodí hlášku, že platbu zamítl, protože tohoto obchodníka nepodporuje.

Přidal jsem do curve jinou Revolut kartu, ale výsledek stejný.
Jde to nějak rozchodit?
To už mi nepůjdou žádné platby přes curve na Revolut, nebo jen Gbit?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 10. 2021 17:34

Delal jsem jenom 2x GBIT na revolut, prvni nepresla, druha ano v ten samy den, obe byly z CSOB KK, pote jsem s CRV/RVT platil asi 3 x a vsechny platby probehly normalne.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milivoj_b 19. 10. 2021 15:30

Už to tak bude. Revolut mi z Curve nejde nabít a když jsem zkusil uloženou Curve kartu vyhodit a zadat znovu, ani to už nešlo - tuto kartu nepodporujeme, nazdar. :(
Milivoj_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 19. 10. 2021 15:54

Doufejme, že to blokují jen nadměrným zneužívačům. Kolik jsi protáčel?
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 10. 2021 16:13

Rozumim tomu, ze to blokuje Revolut, kuli nabijeni a nasledne trasferu na jiny ucet?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 10. 2021 17:07

Divné, Revolut přes Curve také dobíjím (skrz GPay), ale jen jednou měsíčně menší částky pod 5000 Kč, naposledy 11.10. Asi tedy jde o selektivní blokaci, nebo to zkus také přes GPay (ale přes tuto metodu fakt nejdou dobíjet moc velké částky).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Milivoj_b 20. 10. 2021 14:03

Právě že tam netočím už dávno skoro nic a hlavně, to by mi zablokovali spíš Revolut účet, si myslím. Ten ale funguje a jakoukoliv jinou kartou než Curve dobíjet jde. A začátkem měsíce mi to taky šlo i tou Curvou, teď už mi to ale píše, že je nepodporovaná.
Milivoj_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 22. 10. 2021 17:33

Přišla mi platební karta bez diakritiky.
To je v pořádku nebo to mám urgovat.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 22. 10. 2021 17:43

Je to normální. A nikdo jméno na kartě stejně nekontroluje.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 22. 10. 2021 18:08

To souhlasím. Ale je to debilní.
Když se nějak jmenuju všechny banky to respektují, ale revolut na diakritiku kašle.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 22. 10. 2021 19:05

Mě přijde dost zvláštní cpát diakritiku webům/službám ze zemí, kde nic takového neznají...
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 22. 10. 2021 19:27

Podnikají v ČR, úředním jazykem je tu pouze čeština, takže by se měli naučit používat česká písmenka.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 22. 10. 2021 19:46

Já se tam registroval bez diakritiky.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2021 05:07

Já pro jistotu taky, jsem z komunikace se zahraničím zvyklý a nijak mi to nevadí. Rozhodně lepší, než když se místo znaků s diakritikou objeví paznaky - to bych na kartě mít nechtěl. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 10. 2021 06:27

I kdybyste diakritiku použili, tyto zahraniční služby jí stejně často oříznou, nebo vás k tomu samy vyzvou, ať ji nepoužíváte. Třeba i má Curve karta má jméno a příjmení bez diakritiky, vaše snad ne? :). Nehledě k tomu, že i zahraniční platební brány, když se platí kartou a uvádí se mnohdy i jméno na kartě, také tam některé diakritiku nesnesou a vyzvou k jejímu odstranění (a funguje to bez ní, i když na českém plastu české banky reálně je). Takových bran je hodně, nejen třeba ta Revolut pro vklady přes Payment link, ale i mnohé jiné zahraniční.
Tedy neřešil bych, mnohé služby zkrátka pracují jen s EN abecedou A-Z a víc nedovolí. Nejvíce zajímavé jsou pak služby, které umí jen některé znaky s diakritikou a včas to ani nesdělí (a po zadání to přitom vypadá, že to uloží správně). Třeba akciový broker Degiro: v mém příjmení mám dva znaky s diakritikou, a to á a ř. Zatímco á tam zvládají, tak ř nahradili za r (což jsem tehdy při registraci nepoznal, to až později v osobním nastavení najednou háček nebyl) - takže mé příjmení je tam teď takovým hybridem a zní slovensky :). Fakt neřešit, přece čínské či ruské znaky také nadnárodní firmy ve jméně stěží budou akceptovat, proč by tedy měly české. A když zabrousím mimo bankovnictví: totéž je třeba u letenek, také bez.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků