Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prcek 21. 10. 2021 08:34

Trochu jsem si do nich rýpnul, když mi to zvýšení úroků oznámili mailem. Tohle odepsali :-)

Dobrý den,
chápu, že Vás to zajímá.

Sazbu jsme zvýšili o 0,35 %, což ji téměř zdvojnásobuje. Navíc všechno nasvědčuje tomu, že v dohledné době nemusí jít o poslední zvýšení. Při srovnávání naší služby s jinými bankami, je potřeba srovnávat i podmínky pro její získání. U nás stačí pouze 5x zaplatit kartou, což pro většinu našich klientů není nic těžkého. Nemusíte si k nám posílat výplatu, plnit kreditní obrat či jiné podmínky. Hodí se vědět, že změna platí i pro stávající klienty.

Je dobré zmínit, že spořicí účty mají smysl na vytváření menších úspor, na které můžete kdykoliv sáhnout. Pokud přemýšlíte o zajímavějším zhodnocení, zvažte i naše možnosti investic. Nabízíme různé druhy investic, takže si můžete vybrat takové, jaké Vám sednou. Více informací naleznete přímo na našich stránkách https://www.airbank.cz/produkty/investice-a-sporeni/.

Co se týká běžného účtu, stále zůstává neúročený. U běžného účtu se teď totiž namísto úročení soustředíme na to, abyste díky němu ušetřil/a při nákupech. Toho docílíte díky našim Odměnám za placení. Pokud je aktivně využíváte, můžete ušetřit v průměru i 1 000 korun za rok.

V případě, že Vás zajímá něco dalšího, mrkněte do naší Poradny: https://www.airbank.cz/poradna/. Na této stránce najdete naši virtuální asistentku Anetu, která umí poradit s častými dotazy a navíc je tu pro Vás ve dne v noci. Super je, že ji najdete i v naší aplikaci My Air na úvodní stránce vpravo nahoře.

Přeji Vám pěkný den
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MP007 21. 10. 2021 09:13

Respektuji PR a marketingové hrátky bank... ale mezi zaměstnanci AirB snad někteří ještě skutečně věří, že to dělají dobře?
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 21. 10. 2021 11:03

Tuhle banku používám jen pro výběr bankovek v hodnotě 200 Kč. Jinak je k ničemu.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marvy 21. 10. 2021 11:29

Po precteni tech slintů sem velice rad, ze mi nerikaji kliente.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 21. 10. 2021 13:20

Jo, jejich služby jsou opravdu "perfektní"... Platil jsem dost velkou částku za montáž kotle. Načetlo to údaje z faktury, chtělo to zkontrolovat a potvrdit číslo účtu, VS a datum splatnosti. Tož jsem zkontroloval a potvrdil, načež to zařvalo, že mám pro platby nastavený nízký limit a jestli ho chci zvýšit. Tak jsem odklikl "Ano", limit zvýšil, vrátilo se to na platbu, z které ovšem zmizelo číslo účtu. Tak jsem ho doplnil, potvrdil platbu a čumím jak fík, píše to "Vaše platba byla odeslána". Prostě si to samo od sebe změnilo datum platby na okamžitou platbu...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 10. 2021 17:35

Po tom volalo spousta klientů a např. v RB je to naprosto běžné, že platba s datem daného dne odejde okamžitě. Za mě super, neskutečně mě štvalo nějaké klikání na okamžitou platbu, když chci peníze odeslat “dnes”.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 21. 10. 2021 21:59

Dle interních informací AB nemají prioritu úročit spořící účty. Berou je jako nutný zlo a jejich úročení jako jednu z posledních variant zhodnocování klientských vkladů. Jejich snaha je spíše klienty od těchto spořících účtů odrazovat a snažit se je nacpat do jejich produktů Portu, Rentiér a nějakých jejich fondů.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 22. 10. 2021 03:06

A jeje, jak vidim slovo Rentier, to uz tu snad bylo tenkrat u UCB neco takoveho.-)
Uz jen to slovo nezni moc seriozne.-))
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 22. 10. 2021 07:13

dr._lukas píše:Po tom volalo spousta klientů a např. v RB je to naprosto běžné, že platba s datem daného dne odejde okamžitě. Za mě super, neskutečně mě štvalo nějaké klikání na okamžitou platbu, když chci peníze odeslat “dnes”.

No pochybuji, že by nějaký klient volal po službě, která poté, co zadal vlastní datum splatnosti, sama změní platbu na okamžitou...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 22. 10. 2021 07:28

Je opravdu zvláštní, že se to stalo úplně samo od sebe, že... A ještě divnější je, že někdo s tak ukrutně vysokým IQ si toho nevšiml.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2021 07:47

Tak oni lidé s vysokým IQ často trpí nepraktičností. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod chrudimi 22. 10. 2021 08:24

marný: Pokud mi z platby vypadne číslo účtu, asi bych si zkontroloval i další údaje.
A pokud jsem nespokojen s funkčností aplikace, existuje něco jako zpětná vazba, zrovna u air občas funguje.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 24. 10. 2021 18:46

chrudimi: ano, zpětná vazba funguje. Takže na dotaz, kdeže jde změnit defaultní nastavení okamžité platby jsem dostal odpověď, že to nejde. Což je vlastně dobře, protože po této zkušenosti okamžitě příchozí platbu převádím jinam :-).

No já jsem zvyklý si svoje programy otestovat i na velice nepravděpodobné kombinace... Takže takovou zhovadilost jsem od banky, která se vymezuje proti -čním bankám, opravdu nečekal. Šéf mně kdysi řekl, že jsem perfekcionista. Takže sice na výsledek se čeká déle, ale zase tam nejsou naprosto idiotské chyby, jako ta mnou popisovaná.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 28. 10. 2021 09:08

Je možné zadat / nastavit si okamžitou platbu na určité datum? Vím, že můžu zadat platbu jako okamžitou a pak odejde hned, nebo zadám datum splatnosti a pak odejde jako normální platba v nastavený den. Když bych ale potřeboval třeba 6.11. (sobota) zadat platbu, můžu ji teď zadat na pátek 5.11. případně pondělí 8.11., nebo na to pořád myslet (někam si poznamenat) a toho 6.11. se přihlásit do IB a zadat okamžitou platbu. Nebo to jde i jinak?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 28. 10. 2021 11:00

okamžitá platba je okamžitá a provede se okamžitě po zadání. Není možné ji naplánovat na nějaký termín v budoucnu. Aspoň teda nevím o bance, kde by to šlo...
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků