Komerční banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vasek06 24. 11. 2021 18:09

Nazývej to jak chceš, ale je to podvod.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 24. 11. 2021 19:29

Podvod? Dulezite je, co bude ve smlouve, podobne se k tobe chova banka ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 24. 11. 2021 19:37

Důležité taky je, co si o tobě pomyslí (anonymové na fóru, z nichž některým se nebude chtít ti radit, a) ta pobočka, která ti tu slevu dá, a jak se k tobě bude chovat příště.

Když tomu nebrání vlastní svědomí, no dobře, tak aspoň dopady dlouhodobé reputace: je tu spousta bank, které nabídnou dobrý účet zdarma, stojí to za riziko, že skončíš někde na černé listině a za 10 let ti odmítnou založit jakýkoli účet nebo budeš mít dražší hypotéku nebo něco podobného?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlaky777 29. 11. 2021 08:10

OK. Plně chápu, to mi jen napadlo, určitě si nechci kazit reputaci.

Jde mi o to, že tím že mi dají můj účet GOLD na 3. roky zdarma, tak za to budou něco chtít, neboť nic není prostě zdarma.
A co chtějí je, abych začal pravidelně investovat do akciových fondů měsíčně částku 500 Kč a tím měsíčně platit poplatek ve výši 3%, což je při této částce 15 Kč, u 1000 Kč je to 30 Kč. A to neřeším odměnu manažera fondu.

Moc se mi do toho nechce, neboť každá banka, prakticky každá bude chtít, aby člověk investoval, neboť má z toho výnos. Navíc si myslím, že akcie jsou na vrcholu a lze očekávat propad.

Co mě doporučíte?
Investovat a mít GOLD zdarma nebo kontaktovat bankéře a přejít na Můj účet PLUS bez investování s tím, že požaduji slevu z poplatku 39 Kč, jinak odcházím od banky?
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 29. 11. 2021 09:01

Se zařiď podle toho, jestli tu kartu opravdu potřebuješ. Já mám bezplatné prémiové programy mnoho let ve 2 bankách, investovat do fondů nebudu nikdy ani náhodou. Ber to tak, že banka může být ráda, že tam máš nějaký neúročený peníze a peníze z plateb kartou, maximálně jim můžeš říct, že budeš o nějakých investicích uvažovat, až budeš mít přebytečný peníze, po korekce, po covidu, až se ti narodí paterčata... Pokud by to bylo bance málo, je spousta jiných, které budou rády a otravovat nebudou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlaky777 29. 11. 2021 09:42

Přesně tak. Já mám u KB i Penzijní fond a Stavební spoření, jinak mi tam na účet chodí výplata, posílám platby, platím kartou, mám pojištění Merlin.
Přemýšlím, zda napsat email bankéři, kde mu to otevřeně napíšu, že investovat aktuálně nehodlám a nějak to okecám?
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 29. 11. 2021 11:24

začal bych tím, že bych mu to hezky vysvětlil, nedá-li jdu
(případně můj účet plus davájí bez poplatku na potkání / s tím se dá také žít)
Merlina bych 100% neplatil, to jim platíš za službu, která kryje je, ne tebe
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 29. 11. 2021 12:21

Základ vyjednávání je BATNA. Rozmysli si, jaký účet u které banky bys používal, kdybys nemohl používat ten, o který teď usiluješ. Taktika co říct/neříct se může rozhodovat až potom.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod milanBrno 29. 11. 2021 12:25

Tady jde o to, ze kamarad.michal alias vlaky777 ma a vzdycky bude mit KB jako hlavni banku a je uplne jedno co mu tady kdo poradi. Pravidelne tu pise v podstate to same...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 29. 11. 2021 12:40

Může být; tak ať si to uvědomí a platí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlaky777 29. 11. 2021 16:54

Já pokud mi nedají Můj účet GOLD, tak klidně odejdu. ( možná zůstanu s Můj účet PLUS s 100% slevou, ale pak bude KB vedlejší banka - úspora 39 Kč měsíčně)
Sice s Můj účet PLUS se žít rozhodně dá, jsou tam 2 výběry z cizích bankomatů zdarma a to i v Evropě, ale je to úplně stejné, jako to má třeba Fio banka.
Tam je u Mastecard také 2x zdarma+ další za platbu kartou jako bonus. U karty VISA jsou zdarma všechny, což je také řešení.

Jinak u KB mi končí 100% sleva z poplatku za účet GOLD k 31.3.2022, což bude za chvilku, tak to musím pořešit.

Uvažuji, že bankéři napíšu email a uvidím na jeho reakci. S fondy fakt nechci mít nic společného. Určitě se najdou banky, kde mají slevu z poplatku nebo se poplatky neplatí přímo žádné.
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2021 17:04

Nejhorši banka v ČR a ty se z ní jednou zblázníš. :D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlaky777 29. 11. 2021 17:17

Chápu, že nepatří mezi špičku, ale účet GOLD se slevou 100%, není vůbec špatný. Využil jsem cestovní pojištění, ale i 2x asistenci pro motoristy.

Jakou banku doporučíš?
Fio banku nebo něco jiného?
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2021 17:50

Moneta.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod italik 3. 12. 2021 21:32

KB je banka jako každá jiná,jenom kdyz clověk něco chce zdarma musí na pobočku. Já hodnotím banku dle MB a KB pro mě nejlepší. Nové MB u Monety jedna hrůza.
italik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků