MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 12. 2021 16:24

No to jsou mi novinky, ještě měsíc zpátky nebyla. Tak třeba to takto potajmu postupně vše spustí. B
:D
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 12. 2021 16:29

A kurzy stejné jako ve starém IB?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlaky777 3. 12. 2021 03:01

Myslíte, že když aktuálně má Moneta na dnešní poměry slušný spořící účet s úrokme 2,50% a zároveň běžný účet TOM PLus, kde jsou výběry ze všech bankomatů úplně zdarma a v neomezeném počtu.
Myslíte, že tato změna souvisí s tím, aby nabrali klienty, vklady a zlepšili reputaci banky v souvislosti s budoucím plánovaným sloučením s Air Bank?
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 12. 2021 03:26

Budoucí sloučení (pokud k němu dojde) už má dávno dojednané parametry a PPF deklarovala, že je to poslední šance na sloučení, takže žádné zlepšení reputace na to nebude mít vliv.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Gryp 4. 12. 2021 21:18

Přemýšlím, že bych si u Monety založil účet. Dost mě zajímá ta jejich směnárna. Bohužel nikde nemůžu najít, jaký tam asi mají kurz? Četl jsem, že je to skoro jako Revolut, ale pak jsem taky našel takový článek:
https://www.mesec.cz/aktuality/moneta-p ... -fx-money/

A ono 0,40 Kč na EURo je skoro 1,6%, což je sice lepší než většina bank, ale nic úžasného.
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 12. 2021 21:39

Bývaly velmi dobré kurzy, už to bohužel není pravda.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gryp 4. 12. 2021 22:01

Ví to někdo konkrétněji? Třeba jaký kurz to nabízí momentálně resp. normálně přes týden (kurz je mimo "bankovní dobu", tzn. teď víkendu asi horší), popř. při poslední směně?
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 12. 2021 22:05

Nevím, není to zajímavé, přestal jsem to sledovat.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ddaveid 4. 12. 2021 22:14

Směna do 1000 eur vycházela o něco lépe než transferwise.
ddaveid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 12. 2021 23:23

Pokud se za poslední měsíc nic nezměnilo, tak platí, že kurz má příplatek proti burzovnímu nákupu 0,4 %, tj. na euru cca 10 haléřů. Je to lepší, než Revolut s poplatkem po vyčerpání limitu. A asi o 2 haléře horší než roklen (v tom rozmezí cca 2000-5000 EUR, pak má roklen ještě lepší kurz).
Už je stejný kurz v aplikaci i na webu a někdy byl tuším mírně horší kurz do cca 1200 EUR (asi o 2 haléře), někdy ale ne. Horní limit je asi půl milionu EUR, nebo jako fakt hodně, a kurz je stejný.
A v provozu je jen v pracovní dny 8-17.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2021 06:26

Gryp píše:Ví to někdo konkrétněji? Třeba jaký kurz to nabízí momentálně resp. normálně přes týden (kurz je mimo "bankovní dobu", tzn. teď víkendu asi horší), popř. při poslední směně?

O víkendu to vůbec nefunguje, jen ve všední dny od 8 do 17, takže momentální kurz o víkendu nezjistíš.
https://www.moneta.cz/zahranicni-obchod/smenarna
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2021 10:19

Funguje vám přihlášení pomocí SMS klíče?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2021 10:37

Mně nyní ano
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2021 10:47

Jsem minulý týden založil Euroúčet, včera přišla k měmu karta Mastercard s informací, že do konce roku přijde místo ní Visa. To ji snad nebudu ani aktivovat.
:D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 12. 2021 10:59

PatrikChrz píše:Mně nyní ano

Stále (vyzkoušeno u 2 účtů) se nelze do IB přes SMS klíč přihlásit. Vypíše se hláška:

"Je nám líto, ale něco se pokazilo.
Zkuste se prosím přihlásit znovu. Při opakovaných potížích kontaktujte naše zákaznické centrum 224 443 636"

Přihlášení do IB ověřením přes APP je funkční.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků