Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 13. 8. 2022 10:02

Ono je to hodně individuální, stejně jako že někomu zvednou limit a jinému ne. Když se to tak vezme, žádný účet / karta / kreditka není bez poplatků. Vždy se najde něco, co je zpoplatněné (třeba výpis z účtu poslaný poštou, informační SMS o změně stavu, atd.). Já tím "bez poplatků" myslím při mém běžném použití. V tomto ohledu mi vyhovuje tarif Online, u kterého jen lehce mrzí absence fyzické karty, kterou ale řeší kombinace s mallpay. Ostatní "výhody" vyšších tarifů jsou pro mne zbytečné:

Twisto Split - nevyužil bych, nemám příležitost
Platby mobilem - nepotřebné, s normální Nokií nepoužitelné
Cestovní pojištění - necestuju
Nejlepší zahraniční kurz - nakoupím tak jednou za 2-4 měsíce v ceně do 300 Kč

Naopak běžné kreditky (aspoň co jsem tak zběžně zkoumal) mají při mém standardním použití nějaký poplatek. Nejčastěji v případě útraty nižší než určitá minimální mez, což se v mém případě může stát. S Twistem jsem několikrát měl nulovou útratu i 2 měsíce po sobě.
Naposledy upravil regin dne 13. 8. 2022 19:10, celkově upraveno 1
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 13. 8. 2022 14:38

Mám tarif Online a v něm virtuální kartu (ač by, podle seznamu výhod, asi být neměla). A funguje, tuhle jsem s ní zaplatil v nějakém e-shopu.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 8. 2022 17:12

virtuální karta je "součástí" online tarifu
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P1x3lo 13. 8. 2022 17:42

Takže se dá poté taky nastavit do Curve / GP apod.? V placeném tarifu lze i virtuální karty přidat do služeb.
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 13. 8. 2022 19:05

V bezplatném Online tarifu nelze s virtuální kartou platit přes GPay na terminálech. Dá se používat pouze na internetové platby.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod baron84 14. 8. 2022 19:05

Přijde ten text pasivně agresivní jen mně?

Dobrý den,

fakt to uteklo. Splatnost vašeho měsíčního vyúčtování za červenec 2022 je už za 1 den a vaše úhrada pořád nikde. (Pokud jsou vaše vyúčtování už zaplacená, na tento e-mail zapomeňte.)
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 8. 2022 19:19

Ne, určitě ne. Je citlivý a přátelský. Jestli ale minete ten poslední den, dostanete po čumáku!
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 14. 8. 2022 22:44

baron84 píše:Přijde ten text pasivně agresivní jen mně?

Tak jsem to zkusil a nezaplatil v termínu (49 Kč). Druhý den přijeli chlapci z východu a domlouvali mi. Vydržel jsem, zbytek řešila zdravotní pojišťovna. Přijeli další a přesvědčovali moje auto. To nevydrželo. Pořešila komerční pojišťovna.

Ale vážně: nestalo se nic, vůbec nic. Dva dny po splatnosti jsem to uhradil a vše běželo dál. Ani úrok, ani poplatek.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2022 07:39

Jde o šablonový text (stejný mi už také jednou přišel) a i když mnozí nemusí souhlasit, tak za mě za něj palec nahoru! Vůbec mi nepřijde agresivní, že když to tam den před splatností ještě nemají zaplacené a pošlou to, přijde mi to naopak jako výborné připomenutí. Kéž by něco takového měly i běžné banky u svých kreditek, to by jim ale myslím uteklo dost na úrocích za ty, co prostě zapomenou na den D a bezúročné období si tím zničí :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod P1x3lo 15. 8. 2022 12:01

regin píše:Já od nich "nedávno" dostal nabídku na vyšší limit a jeho zařízení bylo svou složitostí na úrovni kliknutí na odkaz (možná šlo skutečně o kliknutí, už přesně nevím). Nic jsem nedokládal, jen jsem vyjádřil zájem.

Myslím, že to bylo tady:


Tak jsem zkusil znova to jejich super tlačítko na zvýšení limitu a odpověď stále a stále stejný:

Dobrý den,
i když jsme se snažili navýšit vám limit, náš systém to neschválil. Je nám to líto.

Na našem vztahu to ale nic nemění ( :-) ), používejte Twisto dál, jak jste zvyklý/á.
Až bude k navýšení limitu zase příležitost, ozveme se vám.

Děkujeme za pochopení.
Mějte se hezky,
Twisto tým
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod baron84 15. 8. 2022 12:21

Kdo má jak velkou částku od Twisto? Povedlo se mi u nich dostat na 28k, ale to proste na mesic nestaci :-)
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2022 12:21

Limit nad 10 tisíc měsíčně stejně moc smysl nemá, když větší platbu (splátku vyúčtování/položky) kartou to nepustí, no ne? A kdo utratí více, má výhodnější další běžné kreditky (s odměnou), nebo zde u Twisto jednotlivé položky splatit dřív.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod P1x3lo 15. 8. 2022 12:51

Já ji třeba využívám často, jelikož jinou nemám (nechtěl jsem pořizovat kvůli hypotéce, Twisto není v seznamu takže nevadí), ale budu muset kouknout po nějakých co mají nějaké pěkné výhody. Nějaké rychlé doporučení? :-) Rád bych ji využíval společně s přítelkyní, takže bych potřeboval vyšší měsíční limit..
P1x3lo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 15. 8. 2022 16:37

dalich: To bude zrejme ale starsi zkusenost ne? Od lonska za pozdni platbu nekompromisne nauctuji urok z prodleni. Drive tolerovali pkatbu do 19. v mesici.
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 8. 2022 19:03

no za mě mají spíš oni zpoždění ve zaúčtování, takže možná když to tam stihnete poslat dřív než to ručně zaúčtují tak flastr nedostanete :D
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků