Ochrana před měnovou reformou

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 24. 11. 2022 10:58

Řekl bych, že nejjednodušší bude účet na Slovensku. V takové Fio bance by to mohl být snadný proces a držet tam přímo EUR.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 11. 2022 11:01

nabízí se i VÚB ;-) na SVK
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomáš81 24. 11. 2022 11:40

Ochrana před měnovou reformou? V první řadě bych očekával řešení příčiny. Tj. přinejmenším vyjadřování nespokojenosti v ulicích, svržení vlády či dokonce snahy o radikálnější řešení. Tady reálně může hrozit, že z Fialy bude druhý Zápotocký a společnost se tváří, že to ani nikomu nevadí. A jaké kroky učinit, abych se držel tématu? Především je podle mě těžké vystihnout ten pravý moment. Každý samozřejmě chce nyní profitovat na výhodných úrocích ať už spořících účtů či jiných produktů. Takže najít odvahu toto oželet a trefit ten správný okamžik. Za mě je nejjednodušší asi hotovost v USD. Cizoměnový účet podle mě není řešením, pokud nemáte zároveň cizí občanství. Mohou tam být určitá rizika. No a pak je taky řešením vše utratit (ideálně nějakým rozumným způsobem) a žít od výplaty k výplatě. Možná nebude špatné žít i na dluh.
tomáš81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 11. 2022 11:52

Z toho co nejen tady čtu, tak mi asi nejjednodušší a nejrychlejší přijde investice do zlata a zahraniční hotovosti, pak je otázkou do které, jestli se stále zarytě držet USD. Ano, jsou zde další možnosti jako investice, nemovitosti,... ale já spíš pokukuji po něčem, co je obratem opět použitelné.
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod area52 24. 11. 2022 12:13

A až budou mít všichni zlato nakoupeno, tak se jeho vlastnictví zakáže zákonem a zkonfiskuje. :hm :idea:
area52
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 24. 11. 2022 13:04

A jakou ochranu volíte před pádem meteoritu na svoji hlavu? Myslím, že se jedná o pravděpodobnostně podobné události.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 11. 2022 14:39

Okradeni minorit CEZu uz je od “pravicove” vlady realitou, vyssi zdaneni uz se chysta a k likvidacnim majetkovym danim àla pirati/zeleni uz od toho neni daleko.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikocz 24. 11. 2022 14:45

Přesuňte to vlákno na to fórum kde se očekává konec světa. Tam to bude mít úspěch.
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 24. 11. 2022 16:27

vlkoslav píše:Měnové reformy bych se nebál. Dneska se místo toho používá inflace. Plus odčerpání přebytečných prostředků cestou energetické lichvy.

Nikoliv, inflace není žadná náhrada měnové reformy, měnová reforma bývá až důsledkem inflace. Je to jen takové administrativní opatření, výměna bankovek a mincí za nové v určitém poměru, tedy abys nemusel v důsledku inflace platit za rohlík 1000 Kč, ale zase jen 1 Kč.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod vlkoslav 24. 11. 2022 16:44

Takováto administrativní měnová reforma tě ale nijak nepoškozuje, skoro by se řeklo, že prospěje. Ta, kterou mám na mysli, by například zachovala ceny (včetně kurzu k zahraničním měnám), akorát všechny peníze na účtech by vydělila desíti. Nebo například když rušili dederonii, vyměňovali občanům do určité výše východní marky za západní 1:1, zbytek v horším kurzu.
vlkoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 24. 11. 2022 17:07

Strážmistře, jsi opět vedle. To, co popisuješ, je tzv. denominace. V devadesátkách to zažili třeba Poláci - ze starého zlotého se přešlo na nový zlotý tím, ze se škrtly 4 nuly, ale nikdo o nic nepřišel, protože to stejnou měrou postihlo ceny, mzdy i úspory.
"Měnová reforma" provedená u nás v roce 1953 bylo něco docela jiného. Občanům se přecenily úspory v poměru nejčastěji 10:1 (bylo to odstupňované 5:1 až 50:1), přičemž ceny se snížily v horším poměru. De facto to byl takový 90-procentní státní bankrot.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 24. 11. 2022 22:04

Tento scénář nehrozí, nicméně k této hypotetické debatě bych jen dodal, že jediné, co je před spáry státu v bezpečí je to, o čem stát neví. Kdybych byl hodně paranoidní, kvůli oznamovací povinnosti i ty vklady v zahraničí neujdou pozornosti státu. Sáhnout na ně nemůže, ale může dotyčného dodatečně v ČR dodanit. Samozřejmě to je holý nesmysl, ale čistě teoreticky by to realizovat šlo.

Vše, co se dá v jakýchkoliv registrech podchytit, lze podřídit zestátnění, zdanění, podrobit měnové reformě, zatížit nejrůznějšími regulacemi (fyzická osoba smí vlastnit pouze x uncí zlata, co je navíc musí odevzdat apod.)

Čili, co je doma a stát o tom neví, to se počítá. Valuty, umění, šperky, sběratelské předměty.

(pro méně chápavé) EDIT: Ale opakuji, je to reálné opravdu asi jako, že sem spadne meteorit a beru to jen jako zábavné implantování brouka do hlavy všem katastrofikum.
Naposledy upravil drummond dne 24. 11. 2022 22:21, celkově upraveno 3
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 24. 11. 2022 22:11

Já říkám kolegům na školení o AML takový vtip:
Víte jak poznáte, že k Vám přišlo FAU na kontrolu?
Vypadnou Vám vstupní dveře z pantů a do kanceláře naskáče několik zakuklenců.

Tak v tvém případě by znárodnění / zdanění vypadalo stejně. Navíc by ti do bytu nastěhovali 2 důchodce, abyses o ně staral, že není na důchody ani na léky pro ně. Lopatu a krumpáč bys musel použít vlastní.
Konec se blíží.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod LaNov 24. 11. 2022 23:18

drummond píše:(pro méně chápavé) EDIT: Ale opakuji, je to reálné opravdu asi jako, že sem spadne meteorit a beru to jen jako zábavné implantování brouka do hlavy všem katastrofikum.

Mně to spíš přijde kauza pro psychologa: to jsou opravdu tak všichni vyklepaní z toho, co nás čeká? Jindy by taková zpráva zapadla nebo by se šířila max. jako perlička (jako třeba odhady černých labují od Saxo, které nikdy nevyjdou) a teď je z toho takové pozdvižení (pořád se na mě někdo s touto koninou o "krachu" nebo "reformě" obrací, i relativně normální lidé). Z finančního pohledu to bude mít jediný dopad: pár lidí naletí šíbrům, kteří jim slíbí ochranu třeba formou účtů v offshore, ke kterým se nikdo nedostane (ani ti, co peníze pošlou :D )
LaNov
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod area52 24. 11. 2022 23:29

Kde a jaké úkryty budujete na to zlato? :hm :hm
area52
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka