Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod elfin 2. 12. 2022 20:11

Když vidím v detailu karty jen jeden BÚ("další" tam nevidím), je navázán na PK nebo ne? Propojí se oba automaticky?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 2. 12. 2022 21:06

Standardně je karta navázaná na oba dva BÚ. Ověřit si to můžeš ve smlouvě k účtu, měl bys tam mít uvedeno:
Přílohy
Unicreditbank karta.gif
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ladik1983 3. 12. 2022 18:21

Standardně u téhle banky není nic, záleží co zrovna bankéř při založení účtu povolí nebo nastaví :-D
ladik1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hamilton13 4. 12. 2022 10:53

asi blbý dotaz, ale k 30. 11. mi přišel mi úrok ve výši 71 Kč - v polovině listopadu jsem si ale účet založil a poslal tam necelých 40k. jaká částka se teda bere k tomu 6% úročení - záleží, kdy na účet "další" přijde? díky, nějak se v tom neorientuju ��
hamilton13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mate59 4. 12. 2022 11:23

To máš úrok asi za 12 dní.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bufalobil1 4. 12. 2022 12:12

Milos píše:Standardně je karta navázaná na oba dva BÚ. Ověřit si to můžeš ve smlouvě k účtu, měl bys tam mít uvedeno:


Takhle to mám definované ve smlouvě také, ale platební karta vidí peníze jen na tom běžném účtu, který není úročený. U tebe si sosá z obou korunových účtů?
Jinak nechápu přišly mi už oba piny, které jsou úplně k ničemu,protože je vidím v IB už o počátku. Ale platební karty mi ještě nedorazily. Tohle je snad první banka po dlouhé době kde si je nemůžu aktivovat kartu i bez toho abych je měl fyzicky v ruce. :grr:
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 4. 12. 2022 13:37

Karta zobrazuje disponibilní zústatek jen podle toho prvního BÚ, i když je navázaná na oba dva BÚ. Stačí tedy mít peníze jen na tom druhém BÚ Další, kde se krásně úročí a zároveň jsou k dispozici pro placení :-) Už se to zde několikrát řešilo, stačí si přečíst i starší příspěvky.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil1 4. 12. 2022 19:15

Díky to by mě nenapadlo ani hledat. Teď už tedy nechápu ty dva běžné účty v Kč vůbec. Mimochoden zkusil jsem prevod peněz a přesto že se jedná o transakci v rámci banky a jednoho majitele tak budu asi čekat až do pondělí. To je hroznej pravěk
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 4. 12. 2022 19:45

Rychlé převody v rámci banky ani mezi vlastními účty o víkendu nefungují. Ten vyšší úrok a cashback je prostě vykoupen určitými "nedokonalostmi" :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 5. 12. 2022 10:45

Aby karta brala peníze z druhého účtu, musí to být nastavené bankéřem,automaticky to nejde.

Doplním,zakládal jsem na pobočce.
Naposledy upravil mate59 dne 5. 12. 2022 11:58, celkově upraveno 1
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tramin 5. 12. 2022 11:03

noi2 píše:Mají u Unicredit vyňaté všechny nestandardní platby (Curve, Revolut, Twisto...)? Klidně do SZ, jestli to tu radši nechcete ventilovat veřejně. Díky


Curve neprojde, ostatní asi taky ne...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 11:07

@mate59: Pokud si klient zakládá nový účet online, tak jejich systém automaticky naváže kartu na oba dva BÚ. Při zakládání účtu na pobočce záleží na konkrétním bankéři, jak kartu nastaví.

@tramin: Mě tedy cashback za platby přes Curve funguje.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tramin 5. 12. 2022 11:28

Zajímavé.


Dobrý den,

"Tento nákup a úsporu za něj nemáte zaznamenáno správně.

V podmínkách programu U-šetřete, které jsou dostupné na našich stránkách je uvedeno, že program neakceptuje platby prováděné prostřednictvím aplikace Curve.

https://www.unicreditbank.cz/…tml

Děkujeme

U-šetřete"
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 5. 12. 2022 12:48

Je nutno rozlišovat cashback 3% (1%) ze všech plateb a pak cashback u konkrétních obchodníků. V souvislosti s bodem 3.8 obchodních podmínek U-šetřete https://www.unicreditbank.cz/content/da ... etrete.pdf by neměl s Curve fungovat jen ten cashback u konkrétních obchodníků a takové platby dělám napřímo.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vlkoslav 5. 12. 2022 12:57

Neví někdo, jak se vlastně liší, z finančního hlediska banky vydávající kartu, platba přes Curve od platby přes Google Pay? Čekal bych, že to bude plus mínus podobné, banka se musí šábnout o poplatky s někým jiným. Takže proč banka jeden způsob podporuje a jiný potlačuje?
vlkoslav
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků