Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gomez83 30. 3. 2023 17:59

Díky moc a po těch 6 měsících to můžu v pohodě zrušit bezplatně?
gomez83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 30. 3. 2023 22:27

ano, black karta vam ovsem nezustane, ale poslou adekvatni zvolenemu tarifu
doslovné podmínky:
Curve Black or Curve Metal
When you subscribe to Curve Black or Curve Metal, you can choose to pay monthly or annually. Depending on which you choose, different minimum subscription periods apply.
If you choose to pay monthly, the minimum subscription period is 6 months. If you wish to cancel your subscription, after your 6 month minimum subscription period - you may do so but you will not be refunded any amount paid for the current month of the subscription. If you cancel your subscription and it is less than 4 months since the start of it, you must give us 2 months’ advance notice (such notice period to run from the end of your current subscription month). You do not need to give us advance notice if you want to cancel and it is more than 4 months since the start of it.

If you choose to pay annually, the minimum subscription period is 12 months. This minimum subscription period will apply each time your subscription is renewed. If you wish to cancel your subscription you may do so but you will not be refunded any amount of the annual subscription fee. You do not need to give us advance notice to cancel your subscription.

In all cases where your subscription is subject to a minimum subscription period (whether 6 months because you pay monthly or 12 months because you pay annually), you will continue to have all of the benefits available under those subscriptions until the end of the period for which you have paid. For example, if you cancel your 12 month subscription during its second month, you can continue to use the benefits under the subscription for the remaining 10 months.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod safko 31. 3. 2023 07:45

no a akurat mi poslali akciu 33% keď upgadujem daju zľavu na ročne predplatné Black, 80€ na rok čo vychádza 6,6€ mesačne, tak mám chrobáka ��‍♂️, neviem míňam tak 1000€ cez curve, mám tam dve karty a zišlo by sa mi aspoň na 4-5 ale neviem či sa to oplatí kvôli tomu 1% cashbacku
safko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SamerLP 31. 3. 2023 18:29

Je to na zváženie, hlavne či nájdeš takých obchodníkov kde nakupuješ najčastejšie a využiješ tam ten 1% cashback.

Napríklad ja som pred dvoma mesiacmi prešiel na Metal, kde je 6 obchodníkov a som sklamaný. Vybral som si takých kde nakupujem dosť často, ale aj tak je to nič moc... za tie dva mesiace som nazbieral ledva 3 GBP.

Ten výber aj keď je dosť veľký, tak aj tak sú tam takí obchodníci čo buď u nás nie sú, alebo ja osobne tak veľa u nich neminiem.

Je fakt, škoda, že pri Metal nedávajú ten 1% cashback na všetky platby. Úprimne keby to obmedzili aj na to, že by bol len v crypte tak prečo nie. Ale takto som osobne reálne v strate keďže zaplatím 15€ a nevráti sa mi z toho skoro nič.

A ani tie poistenia či salóniky na letisku nič moc, minimálne tie salóniky ma sklamali, že tam je len zľava a nie je to zdarma. Tuším vždy treba doplatiť 20€/osoba, čo už pri 2 ľudoch je 40€ dosť a nemyslím si, že sa to tak oplatí :D

No len keďže je podmienka minimálne 6 mesiacov platiť tak nemám na výber :D ale potom asi prejdem na ten Black za 10€ :D ale bude mi chýbať Metal karta, tá vyzerá top :D

Ale toto bol môj názor na Metal, v tvojom prípade Black za takú cenu akú ti ponúkajú by som zobral, predsalen vyšší limit na výber či GBIT a neobmedzené množstvo kariet to sa oplatí :)
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod safko 1. 4. 2023 21:12

mám kreditnú kartu kde treba minút mesačne 300€ aby bola bez poplatku, tam by sa dal nejak použiť ten GBIT? ešte som ho totiž vôbec nepoužil čo mám curve kartu od januára
safko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .void 1. 4. 2023 21:51

Není Curve ve výlukách pro vedení karty bez poplatku? Pokud ne, tak pochybuju, že je předchozí měsíce budou zajímat.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 2. 4. 2023 13:10

@safko - nejedná sa o Štedrú kartu u Slovenskej sporiteľni? Lebo ak áno, nižšie je skúsenosť akú mám ja u Slovenskej sporiteľni s ich podmienakmi na zadarmo účet.

Ja musím minúť 250€ aby som mal účet zadarmo a ten systém funguje presne blbo ako ja potrebujem napríklad:
- platením Curve to započítava, aj GBIT či výber z bankomatu Curve kartou.
- dobitie Revolutu tiež započíta
- ak niektorá platba v tom mesiaci je vrátená, napr. spravím aj GBIT a tým pádom sa peniaze vrátia tak tak či tak sa nič nezmení a ani neodpočíta a tým pádom som stále splnil podmienky na účet zadarmo.

Celkovo mám pocit, že naše CZ/SK banky majú toto spravené úplne amatérsky, keďže napríklad ja jedine o čom viem, že nezapočíva keď vyberám napriamo kartou s bankomatu.
Ale určite si nesťažujem, že to majú takto spravené, ja som len rád za to dokedy to takto funguje a dúfam, že nepridajú tú vec, že ak mi obchodník vráti peniaze tak mi to odpočíta alebo pridajú nejaké podmienky kedy platbu cez Curve nezoberie :D

Čiže je možné, že ak máš tú Štedrú kartu tak ti to prejde takisto ako mne. Najlepšie však bude ak to vyskúšaš, predsalen za vyskúšanie nič nedáš.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod safko 2. 4. 2023 14:09

@SamerLP - je to kreditná karta Tatrabanky, ak miniem 300€ je zadarmo, ináč stojí 2.5€ mesačne
safko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenda_s 2. 4. 2023 16:18

má někdo zkušenost s výběrem pln z revolutu přes curve? Předpokládám, že když nastavím v curve na revolut kartě měnu pln, jedná se o výběr z debetky, je to tak? tedy bez FUP 200gbp...

A kdyby někdo měl, určitě bych uvítal i tipy na bankomaty v PL bez poplatku pro zahraniční karty.

Díky
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 2. 4. 2023 16:39

Prozatím mne nikdy nezklamalo Pekao. Tradiční upozornění Pekao není PKO.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 2. 4. 2023 17:01

@jenda_s: Curve považuje Revolut kartu za debetní kartu, takže pro takový výběr z ATM neplatí FUP limit 200GBP, který se týká jen kreditních karet.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod wurk 3. 4. 2023 08:12

funguji nekomu "Smart rules"?

napr. podle castky < X czk smerovat transakci na konkretni kartu
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .void 3. 4. 2023 08:47

Fungují, ale pokud nastavíš pravidlo pro méně než [x] korun, tak se to pravidlo uplatní jenom u plateb v korunách. Podobně je to i když si nastavíš pravidlo v eurech, uplatní se jenom u plateb v eurech.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pfemir 3. 4. 2023 17:58

Potřeboval bych poradit, jestli toto někdo už neřešil.
Kupoval jsem na eBay a platil Paypalem, kde má CRV kartu a podkladovka Revolut. Teď chci provést GBiT na Plutus, ale je dost možné, že budu na eBay otevírat spor. Takže mám obavu, aby případná refundace pak dorazila. Neřešil toto někdo? Můžu GBiT bez obav provést?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomez83 3. 4. 2023 18:10

Takže když se to zruší, oni budou znovu posílat další novou kartu? Nebo jak je to myšleno?
gomez83
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků