PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2023 17:44

Hlavně kvůli kurzům (a jejich neprůhlednému nastavování a neustálých změnách v nastavení) je lepší se PayPalu zdaleka vyhnout. Když jsem s tím před pár lety potřeboval opravdu platit, tak jsem musel nastavovat karty požadavkem na podporu, abych se Paypalovským kurzům vyhnul.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 18. 9. 2023 19:53

Dříve šla měna u karty nastavit uživatelsky, ale bylo to v rozhraní PayPal trochu schované. Aktuálně už je PayPal více přehledný a vše lze nastavit jednoduše a rychle.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 19. 9. 2023 01:01

Ještě se mi stala taková drobnost, a sice když jsem víceméně zkušebně v nastavení PayPalu změnil preferovanou kartu z té E-karty, se kterou jsem dřív vyzkoušel platbu u toho německého obchodníka (která ovšem nebyla úspěšná), na jinou přidanou kartu, tak mi hned přišel od PayPalu mail, že moje smlouva s tím konkrétním německým obchodníkem (!) byla změněna a že u ní byl změněn preferovaný způsob platby. Tento mail mi k mé nevelké libosti přišel ve stejný čas dokonce 4x.

Konkrétně se v tom mailu píše:
"Your billing agreement with "the company XY" has been modified.

This email confirms that your preferred funding source for use with your Billing Agreement with "the company XY" has been changed."

Sice pochybuju, že právně jsem s tím obchodníkem už uzavřel nějakou smlouvu, když ta transakce byla neúspěšná a od obchodníka nečerpám žádnou službu, ale asi nesmím být příliš akurátní, nebudu tedy tomuto oznámení přikládat žádný význam. Ani si nemyslím, že by mi ten obchodník za současného stavu strhával nějakou opakovanou platbu (i když malinkatá pochybnost tam zůstává), ale trochu mě štve, že přijde takovéto matoucí oznámení, které svou formulací trochu evokuje dojem, že obchodník si možná bude něco strhávat. možná jsem v tomto příliš citlivý..
Každopádně si radši nechám jako preferovanou ekartu s nulovým zůstatkem, který navýším až těsně před tím, kdy budu chtít u toho obchodníka přes PayPal skutečně zaplatit, a pak zůstatek na té kartě zase hned snížím...

Působí to na vás dojmem, že by mi ten obchodník už teď mohl přes PayPal automaticky něco strhávat (pokud by teda na té kartě byl dostatečný zůstatek)?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 19. 9. 2023 21:24

To jsou věci, které se týkají primárně toho německého obchodníka a nikoliv služby PayPal. Pořádně si tedy přečti, co tomu obchodníkovi potvrdiš a odsouhlasíš při objednávce.
Milos
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků