Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 7. 12. 2023 11:31

čulibrk píše:@ Jiřka, ČS: Co mám dělat, když mi od ČS nepřišly žádné karty, a to jsem měl u Hello Bank dvě kreditní karty?

Zavolej do ČS, oni to s tebou vyřeší.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod eetj 7. 12. 2023 11:50

Milos píše:Stačí požádat svého bankéře (například přes IB/SB) a následně přes IB/SB potvrdit změnu účtu. Alespoň takto to fungovalo při obrácené změně z Plus účtu na Standard účet.

Teď mi na chatu v IB tvrdí, že změnit tarif účtu lze jen na pobočce nebo při zpětném volání.
eetj
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 12. 2023 12:37

MirekM. píše:Dík, hledal jsem dobře, ale zakroužkovanou položku dle obrázku na dané pozici skutečně nemám. Zkusím zítra 1 platbu DK, jestli se pak položka Vedení účtu zobrazí.

Ja udelal platbu vsema 3 kk a polozku tam nemam ani dnes a to jsem splnil 4x platbu a projel nad 3000czk :-l
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod filas81 7. 12. 2023 13:17

Zdravím,

dal jsem si online hovor přes George, bankéřka tvrdila, že vše je úplně stejné jako u Helllo. Ptal jsem se výslovně na zahraniční platby, prý také středový kurz, výběr zdarma z ČS bankomatu a možnost bez poplatku a úroku splatit v rámci období, stejně tak dobíjení Revolut atd... Jen tedy pro ty, co překlopili na ten účet plus jsou ty 4 platby, aby se neplatila stovka poplatek za vedení. Podmínka těch 3000,- Kč na bezplatné vedení KK není. Konec hlášení
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 7. 12. 2023 13:45

HB kreditka ale neměla žádný "středový kurz", měla čistý kurz MasterCard.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2023 13:47

Ano, jen se ukazuje, že ani Česká spořitelna nedovede své pracovníky ukočírovat. :) Ale v podstatě to platí, jen ne ten středový kurz. (A samozřejmě maitelé Goldky taky ostrouhali. :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 12. 2023 14:05

Dle příspěvku viewtopic.php?p=13629228#p13629228 se tvrzení bankéřky o "středovém kurzu" nezakládá na pravdě.

4 platby na Plus účtu pro bezpoplatkové vedení účtu platí jen pro překlopený účet z nějakého jiného BÚ nebo i pro nově založeny Plus účet?

Raději se ptám, neboť v ČS mají asi značnou informační entropii a proto na infolinku již raději nevolám, viz včerejší diametrálně odlišné informace mezi infolinkou a Jiřkou o započítávání plateb ex-HB KK do 4 plateb pro bezpoplatkové vedení Plus účtu. A začínám pochybovat i o zdrojích informací Jiřky - dle zkušeností na zdejším fóru se platby ex-HB KK do 4 plateb na Plus účtu pro bezpoplatkové vedení nezapočítávaji, alespoň ne doposud. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2023 14:29

Mirku, asi bych věřil Jiřce. Zdá se mi, že jde o to, že systém je nějak nastaven a s exHB kreditkami moc nepočítá. Ona by ta akce nedávala moc smysl, pokud by se nezapočítávaly platby exHB. Jinak by to byla pěkně vypečená kulišárna a nemám pocit, že by to teď Spořka úplně chtěla.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 12. 2023 14:59

Karle, psal jsem - raději již nebudu volat na infolinku, ale to co psal o 4 platbách DK verus ex-HB KK Schwarzie, odporuje tvrzení Jiřky a naopak je v souladu s tvrzením pracovnice na infolince. Leda, že by Jiřka tvrzením budou, myslela v budoucnosti.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hyper9 7. 12. 2023 15:17

Třeba jenom ČS potřebuje doladit nastavení produktů a za pár dní to bude OK podle info od Jiřky.
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2023 15:20

Jo, já to tu sleduju a nejsem s Tebou ve sporu. K tomu Schwarziemu poznatku jen tolik, že to sleduje v Georgi, který zjevně není na exHB 100% upraven. Myslím, že Jiřka sděluje záměry ČS pro současnost se splněním v budoucnosti (něco jako "země, kde zítra znamená již včera"), protože se jim je nepodařilo zakomponovat do systému a budou je muset opravit (případně ručně). Rozhodně mi Jiřka přijde poměrně lucidní a u zdroje. A jak známo cestou (k pracovnicím, zejména klientského centra) se dost informací ztrácí, pozmění ... prostě roste informační šum. (Viz třeba výše si to pracovnice v hlavě zjednodušila na "všechno zůstává stejné". Taky neudržím všechno a musím si to pro zapamatování zjednodušovat. :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 12. 2023 15:23

Ten ucet je uplnej nesmysl, ma smysl jen kdo chce mit predpokladam bonus kazdej mesic 500czk :) Potom ucet prevest na Erste Premier a nebo zrusit. Mit ucet kde se musi plnit placeni kartou jinak stoji 100czk je na hlavu. Zrusit ho vetsina klientu, tak banka si tohle ani nemuze dovolit.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 7. 12. 2023 15:44

V ČS nejsou klienti, aby měli nejjednodušší a nejlevnější možný účet; jsou tam, protože využívají něco, co jinde není nebo neumí (ať už jsou to pobočky a bankomaty poblíž, kompletní produktová nabídka včetně investic, úvěrů, pojištění atd., nebo technické novinky typu platba na kontakt), a jsou srozumění s tím, že si za to někde něco zaplatí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 12. 2023 16:05

Platil jste nekdo exHB neco z Moneyback? Vypada to, ze jsem nasel dalsi bug.
Placeno stejny den jak debetkou tak exHB v albertu a za debetku se odmena v MB objevila, za exHB nikoliv....
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 7. 12. 2023 16:36

Díval jsem se do webového George, kde je u kreditek exHB, jak se tu psalo, uvedeno, že se musí utratit 3000 Kč, aby bylo vedení zdarma. Tak tam mám "Už jste utratili: 0 Kč", i když zaúčtovaných plateb na kreditce mám už spoustu. Takže to bude určitě tak, jak píše Jiřka, že exHB karty budou bez poplatku a nebude nutné plnit podmínku standardní kreditky - 3000 Kč. Zjevně jde o to jen předělat systém, aby tuto položku u exHB kreditek nezobrazoval.
Schwarzie
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka