PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marczus 17. 7. 2011 16:12

Zdravim, vlastnim uz paypal nekolik par mesicu :-) a mam u nej zaregistrovanou debetni kartu od mBanky (modrej delfin VISA).
Chtel bych se zeptat .. dycky dyz neco koupim tak ty kurzy men mi prijdou docela dost vysoke :-( nemate nejakou alternativu? Jakou kartu pouzivate vy? (banku)
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 17. 7. 2011 18:05

Od Patrika vím, že Axa je fajn, třeba Ti k tomu řekne něco víc :) Což mi připomíná, že bych se mohl podívat na tu Axu když mám čas.
voshi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2011 18:44

Přesně tak. AXA RULEZ 8-P
Používá kurzy VISA bez úprav, tady si můžeš spočítat, jaký by byl kurz ke stejnému dni u nich a porovnat ho s mBank.

-- 17. 7. 2011 18:45 --

Něco o výhodnosti a nevýhodnosti placení kartou a hotově jsem psal nedávno zde: http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-k ... ene-mrzet/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod .neo 22. 7. 2011 01:09

Zdravím, chtěl bych se zeptat, když mi někdo pošle na PayPal peníze, vidím jeho jméno a adresu, vidí také on mojí? Díky.
.neo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2011 07:44

Tak dnes na mě vybaflo zajímavé překvápko v PayPalu
a.PNG

Místo toho, jak jsem byl zvyklý, že se částka strhala ve měně karty, tak to najednou nabídlo volbu s předvolením konverze dle PayPalu.
Tak že jsem v následující tabulce
b.PNG

vybral volbu aby mě to bylo účtováno stejně jako doposud, tedy v originální měně a na následující stránce
c.PNG

Už je vše OK. Pro nováčky je to možná lepší, že nemusí to nastavení nikd obtížně hledat, ale pokud jste již zvyklí na nějaké nastavení, můžete se nepozorností připravit o nějaké ty peníze na kurzu (když platíte Axou, u mBank můžete jen vydělat :mrgreen: )
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 22. 7. 2011 09:28

PatrikChrz: to je tam odjakziva, ale vzdycky zalezi na pouzite karte - uz se to rozebiralo i tady, par stran nazpet.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2011 11:23

Ale ja pouzivam stale tu samou kartu uz od zacatku a vybaflo to na me teprve dnes, navic s prednastavenim na konverzi pres PayPal. Do teto chvile byla castka vzdy zasilana v puvodni mene primo do Axy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dayslypper 30. 7. 2011 17:29

Já to tam měl taky nějak nově, úplně stejně přenastavené. Ještě že si to většinou před každou platbou kontroluju. Holt vychcánci z PayPalu to při změně umístění toho nastavení (možná všem) restartli, samozřejmě na pro ně výhodnější variantu.
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2011 17:42

Však mě taky někdo psal, že prý všude propaguji Axu, jak je výhodná a že mu vychází kurz 4 % od středu. Tak jsem mu říkal, ať si to zkontroluje podle těch obrázků zde, a taky že jo - měl nastavenou konverzi přes PayPal.

Na druhou stranu mohli to udělat hůře, člověk co čte alespoň trochu pozorně by si toho měl všimnout.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod aristokrat.tomas 21. 11. 2011 19:34

potřebuju poradit s paypal
udělal jsem si tam účet a chci poslat nějaké peníze
ale ty údaje mi přijdou pěkně zmatečné
vygenerovalo mi to jakési ID které mám vepsat někam při transakci z mého účtu ale ma variabilní a spcefický kod je to příliš dlouhé nevím tedy kam to napsat
dále účet je u unicreditbank a je tam napsaný v tomto formátu 00000000818809262700 takže nevím kde začíná kde je pomlčka kde je lomítko a kde končí nerad bych to tam napsal špatně
prosím poradte někdo dík
aristokrat.tomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 11. 2011 19:46

potřebuju poradit s paypal
udělal jsem si tam účet a chci poslat nějaké peníze
ale ty údaje mi přijdou pěkně zmatečné
vygenerovalo mi to jakési ID které mám vepsat někam při transakci z mého účtu ale ma variabilní a spcefický kod je to příliš dlouhé nevím tedy kam to napsat

S tímhle bohužel nemám zkušenost, takže neporadím, nebylo by nejlepší přidat k účtu klasicky platební kartu? PayPal by si pak při placení jednoduše částku strhl přímo z karty

dále účet je u unicreditbank a je tam napsaný v tomto formátu 00000000818809262700 takže nevím kde začíná kde je pomlčka kde je lomítko a kde končí nerad bych to tam napsal špatně
prosím poradte někdo dík

Tak vzhledem k tomu, že Unicredit má kód banky 2700, tak bych hádal, že číslo účtu bude
000000-0081880926/2700 a i strejda Google to potvrzuje:
http://www.google.cz/search?gcx=w&sourc ... 926%2F2700
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Havers 21. 11. 2011 20:52

To aristokrat.tomas:

PayPal má v ČR účet u UniCredit Bank č. 81880926/2700. Tam pošleš peníze a do kolonky "Zpráva pro příjemce" v příkazu k úhradě napíšeš "Transfer ID" uvedené v tvém PayPal účtu.

Jedná se o bankovní převod v rámci ČR a účet ze kterého posíláš peníze by měl být na tvé jméno!
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod aristokrat.tomas 21. 11. 2011 21:27

to jde i bez poslání peněz jo?
no ono mi to napsalo nějakou hlášku když jsem zadával údaje o kartě že nemůže být přijmuta nebo co
to bude ale nejspíš tím že mám úplně novou kartu a ještě jsem ji nepoužil to musím myslím aktivovat při prvním použití v bankomatu ne? ted jsem si vzpomněl že jsem ten dopis ve kterým přišla vyhodil tak snad tam nebylo nějaký speciální heslo
PIN přišel zvlášt a ten mám
aristokrat.tomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2011 03:59

aristokrat.tomas: předpokládám, že naprostá většina lidí to má uděláno právě tak, že má k PayPalu přiřazenou kartu, ze které si systém sám strhává příslušné peníze.
To, proč karta nešla přiřadit může mít různé důvody. Může být zablokovaná celá karta (inicializace se zpravidla dělá na infolince nebo v internetovém bankovnictví), nebo jen limity pro platby na Internetu (některé banky vydávají karty se zablokovanými internetovými platbami a musí se odblokovat), pomohlo by, kdybys napsal, kterou banku používáš.
Když kartu připojíš k PayPalu, tento si z ní strhne 50 Kč a na výpise z účtu (nebo v IB) se ti ukáže v idetifikaci platby "PayPal1234" kde to 1234 bude různý 4 místný kód. Pak se přihlásíš do systému PayPal a ten 4 místný kód tam napíšeš. Tím potvrdíš že je to tvoje karta a můžeš jí používat.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod aristokrat.tomas 22. 11. 2011 16:36

mám českou spořitelnu
aristokrat.tomas
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka