Anonymni platba - zlocinec

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zeroy 17. 4. 2008 15:34

Bude to znit jak z drsneho amrerickeho filmu :-D . Ale... ale je nejaka realna moznost, jak prijmat platbu anonymne? Je opravdu nejak mozne ziskat penize bez totoznosti - anonymni ucet a bla bla bla ...? Kdyby jste nekoho vydirali nebo delali nelegalni obchody nebo ja nevim co, jak by jste na to sly s vyrovnanim uctu? Vzijte se do role zlocince 8-). Delam si legraci... proste mne to jen tak napadlo, kdyz jsem dnes v telelevizi videla neco blizkeho teto myslence...

Zlocin je spatny :pozor :-)
    zeroy
    Kolemjdoucí
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod medabeda 17. 4. 2008 17:33

    Jasně, ten, kdo ti bude hotovost dávat, ji vyhodí z vlaku na opuštěném místě, které mu předem mobilem sdělíš, ty si ji pak vyzvedneš (pokud tam nebudou čekat chlupatý ;-) ) a bez problémů vložíš na svůj účet, pokud ten účet ovšem není u mBank :-D .
    medabeda
    Návštěvník

    Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2008 18:11

    Jde to, ale je to velmi drahé a navíc nikdy ne 100 % spolehlivé, pokud se policie rozhodne, že po tom půjde, tak je schopná vystopovat ledaccost.
    U malých částek třeba Western Union - využívají podvodníci s ojetými automobily na e-bay, u velkých plateb číselné účty ve Švýcarsku/Lichtenštejnsku (evetuelně v zámoří, např. Kajmanské ostrovy, atd) - ovšem jak je to s jejich "jistotou" jsme mohli vidět ve zprávách z Německa.
    Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
    PatrikChrz
    Administrátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod sniper76 17. 4. 2008 19:22

    Když už budeš zločinec, sežeň si falešnou občanku (v bance to stejně nepoznají) a pokud to konkrétní banka chce, tak i druhý doklad. Výpisy budeš vyzvedávat na pobočce(falešná adresa). Problematický zůstavá výběr-převod peněz dále. Policajti si tě vychutnají jako kaviár.
    sniper76
    Nadšenec

    Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2008 04:40

    Někde jsem četl případ o jednom vykukovi, co si takhle zařídil účet na cizí doklady a vybíral peníze na kartu z bankomatu. Ale stejně ho chytli, on totiž (téměř) každý bankomat má kameru.
    Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
    PatrikChrz
    Administrátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod S474N 18. 4. 2008 07:07

    Podle toho, jak si tu ctu ten prvni prispevek, tak se dotycny stejne snazi zjistit konkretni informace o tom, jak to udelat. Dle meho nazoru to maskuje dost nesikovne.
    citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

    "Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
    S474N
    Inventář
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2008 09:33

    S474N: ono ani žádná "neprůstřelná" cesta nefunguje.
    Když už jsme u toho, celkem by mě zajímalo, jak dokázal půl miliardy proprat pan Procházka. Jestli ještě žije. Jestli se dostal někam na Bahamy, Seychely nebo podobnou oblast, tak mu tam CZK moc k ničemu nejsou :-), takže je musel někde vyměnit, ale kde vyměnit půl miliardy (navíc v hotovosti - u částek nad 100 000 CZK se musí předkládat občanský průkaz)? Stačí se podívat, co na našem devizovém trhu udělal s kurzem koruny milion Euro.
    Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
    PatrikChrz
    Administrátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod S474N 18. 4. 2008 11:13

    PatrikChrz: pan Prochazka mel dle meho nazoru jine starosti, nez s pranim penez. Rekl bych, ze se bud uci na Orliku potapet nebo jinde okusuje koreny kytek zespodu :mrgreen:
    citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

    "Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
    S474N
    Inventář
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod sniper76 18. 4. 2008 13:16

    S panem Procházkou je problém v tom, že pokud žije, tak kde má tu hotovost uloženou. Fyzicky, se tolik peněz nevejde do kufříku. Jinak si myslím, že v balkánských zemích není s korunou problém a uplatit několik osob z banky a od policie aby zavíraly oči taky není problém. Každý den vezmu 100 000kč, zaplatím na policii, v bance vyzvednu něco na slušný život, zbytek převedu na švýc. frank a jdu na presso...
    sniper76
    Nadšenec

    Odeslat příspěvekod medabeda 18. 4. 2008 15:37

    No tak to má Procházka 20 let co dělat, s tím měněním po 100 kKč :D .
    medabeda
    Návštěvník

    Odeslat příspěvekod Rop 18. 4. 2008 18:02

    Navíc není balkánská země jako balkánská země ... půlka balkánu je v Evropě (pardon ... v EU) a druhá půlka balkánu je v pr... (no řekněme v Asii ... a ještě tak před tisíci lety kdy se tam vedly náboženské války :roll: )
    Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
    Rop
    Administrátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod sniper76 19. 4. 2008 09:27

    To neustále válení se u televize je nebezpečné pro lidské zdraví. každodenní procházka neuškodí. Já osobně bych si takovou starost rád užil, bohužel nejsem tak dokonalý zločinec. V každém případě nemusí řešit penzi. Buď bude bohatý, nebo je KO, nebo bude v base. Navíc to, že je nějaká země v EU neznamená, že se tam nedělají nekalosti, že?
    sniper76
    Nadšenec

    Odeslat příspěvekod Rop 19. 4. 2008 09:43

    sniper76 píše:Navíc to, že je nějaká země v EU neznamená, že se tam nedělají nekalosti, že?

    Tady spíš je otázka jestli je to horší u nás, nebo na balkáně ... a mám z toho blbý pocit :lol:
    Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
    Rop
    Administrátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod JohnyWalkyra 22. 4. 2008 15:43

    Ahoj,

    měl bych tak trochu opačnou otázku: lze nějakým (standardním a legálním) způsobem zjistit majitele účtu, pokud znám jen číslo účtu? Tuhle jsem totiž platil fakturu a následně si nebyl úplně jistý, jestli jsem správně opsal číslo účtu. Řekl jsem si tedy, že si počkám na výpis, jestli bude majitel správně, ale na výpisu je také jen číslo. Nakonec jsem do té firmy zavolal a vše bylo OK, ale zajímalo by mě, jestli to nejde nějak inteligentněji? Např. pochybuju, že by stačilo zavolat do jejich banky, ta by mně asi tento údaj nesdělila...

    JW
    JohnyWalkyra
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod S474N 22. 4. 2008 16:35

    Standardnim postupem urcite ne.
    citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

    "Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
    S474N
    Inventář
    Uživatelský avatar

    Další stránka

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků