Všeobecná bankovní diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 18. 8. 2008 13:06

Já jsem ČS zrušil více jak před rokem a vůbec nelituji. Poplatky jaké jsem jim za cca 6 let zaplatil lezly do tisíců. Nyní jsem s BU u FIO, FIO konto a u mBANK s eMAX a spokojenost. U ČS jsem také musel neustále řešit nějaké problémy.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 13:14

U CS se plati predevsim za komplexni servis. Nenabizeji "zdarma" Maestro kartu apod. nesmysly ...no ale hlavne smysl proc je nekdo klientem takoveho financniho domu je predevsim, ze pod jednou strechou zajisti pojisteni, bydleni, ucty, karty, uvery, penzijni pripojisteni atd. CS navic vyrizuje vse extremne rychle (uvery pocinaje a kartovymi produkty konce) - ano vse stoji penize. Studentsky kontokorent byl ve sve dobe nejvyssi mezi konkurenci, jednoduchy na spravu atd. Mam pocit, ze verne si CS povazuje. Ale je mozne, ze treba KB nebo Unicredit jsou jeste vstricnejsi, to nevim.Jiste existuji i marketingove nesmysly jako Chytra karta, ale kdyz nekdo i po tom touzi budiz mu prano.
Jen tady kolegu pana studenta nabadam, at obejde i velke domy financi-urcite maji co nabidnout.
M.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2008 13:44

memorix: myslis ten komplexni servis, ktery poskytuji v takovych otviracich hodinach, ze bezne pracujici clovek se tam nema jak dostat? Pripadne ten komplexni servis, kdyz uz se tam dostane, ze ceka v rade hodinu az dve, nez na nej prijde rada? Tak osobne si takovyto servis nechavam velmi rad ujit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 14:42

Zadna banka nema otevreno nonstop. Ceska Sporitelna neni Tesco. Navic myslim, ze nekolik pobocek ma otevreno 7 dni v tydnu.
Ja nikdy frontu necekam. Cekaji me a vyridi vse obratem. Tento servis poskytuji vsem studujicim VS nebo tem bez VS s nejakym obratem na uctu. NIKDY se tam na nic neceka. Neni-li spokojenost s pridelenym poradcem jen vymenen za jineho (menil jsem 2 nez jsme si nejak sedli). Vzdycky vse ochotne vysvetli. Co je revolving a anuita jaky je rozdil mezi debetem a kreditem...jasne to vy z financniho fora mate doma ohromne knihony ekonomicke literatury, vy si to nactete, ale my -dojici mleka- potrebujeme, aby nam to nekdo prezvykal. Nevim s kym se u Fia chcete radit. Kdo Vam tam rekne zda-li je lepsi preklenovaci uver ze stavebniho sporeni ci hypoteka. Zda je vyuhodnejsi ucelovy nebo neucelovy uver atd. U CS vse v obklopeni umelych kvetin a pozor - s vynikajicimi bonbony.
Ale:
Pisu CS, ale v zasade asi toto dokaze kazda kamenna banka - z velke trojky.
A uvedomuji si, ze je mnohom klientu, kteri u vchodu musi zmoulat poradovy listecek a cekat na pani u prepazky - mozna, ze je to stve, nevim. Zase treba plati min nebo nepotrebuji tolik sluzeb - netusim. Anebo maji jit o dum dal....ke konkurenci.

Ja uz vazne nikdy nevysvetlim, ze nejsem od nich.
Nejak tady clovek vlci..nejdriv diakritika a ted uz i hrubky v trivialnich vetnych formacich. Jdu ke dnu:)
Naposledy upravil memorix dne 18. 8. 2008 14:46, celkově upraveno 1
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 8. 2008 14:46

memorix: ja taky nevYm, jestli si z nas delas legraci zamernou nebo jenom nechtenou. Jednou sebe nazyvas sekacem travy, ted zase dojicem mleka nebo studentem VS.

"Od nich" byt nemusis, staci kdyz to beres stylem Hulana aneb "proti vsem" a zamerne prechvalovanim CS vytvaris flamewar.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 15:18

No bylo :( To je pravda. Tak jen jsem prispel svym nazorem do mlyna. Je prakticke si zde neco precist, ovsem ti skalni z Vas -to je tedy tvrdy material (VIM-tento prispevek sem uz vubec nepatri!!). Jen me proste zarazilo, ze ze vsech problemu s financnimi operacemi jsou pro vas odborniky (teda spise diskutery, ze...) tim nejpalcivejsim POPLATKY. A neco jineho.. Mne vadi naprosto jine veci souvisejici se sluzbami bank.

a pak tady vzenete neboheho studenta do natuci druzstevnich zalozen. Ahoj ja jsem Marek a mam ucet u Fiu teda Fia :) komicke.

Respektuji vas nazor,a le zazstavam odlisny.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2008 15:20

memorix píše: ...no ale hlavne smysl proc je nekdo klientem takoveho financniho domu je predevsim, ze pod jednou strechou zajisti pojisteni, bydleni, ucty, karty, uvery, penzijni pripojisteni atd.

Tak tohle mě opravdu rozesmálo. Kolikrát za život člověk uzavírá třeba takové penzijní pojištění? Pokud si dobře vybere, tak jednou. Podobné je to u pojištění - i když např. u havarijního se vyplatí jednou za rok změna ve smlouvě - snížení pojistné částky.
Ale pojišťovák ten za vámi (a rád :D ) přijde klidně až domů (do kanceláře), takže tady bych problém neviděl. Navíc jde opravdu jen od tu jednu střechu, protože jde o 3 samostatné společnosti (banku, pojišťovnu, penzijní fond).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 15:27

Ovsem s tremi hesly! Takhle to vidite na Servisu24 komplet. Navic Kooperativa uzce s CS spolupracuje..tak to mate jedno. Pojistovak? Nikdy! Dohadoval jsem se s Ceskou pojistovnou mesice, vyhrozoval.. - pod jejich strechu nejdu. A mne a a asi dalsim 5000 000 lidi toto vyhovuje - holt hlas lidu hlas bozi.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lucas.s 18. 8. 2008 19:00

Ano, tak CS byla moje první banka a k tý mě už nikdo nedostane. :-) Poplatky slušný, služby nikoliv. Neuvěřitelně pomalá...
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod memorix 18. 8. 2008 20:49

Je velmi rychla. Platby jiz necekaji v nezauctovanych operacich, ale jsou ve vterine na ucte. Ovsem tedy pouze mezi ucty CS. Navic jako student vyziskas dle meho skromneho soudu solidni balicek zdarma. Ale samozrejme konkurence muze treba nabidnout vice. Nevim ale teda co, krom toho, ze bude reknemez o 30Kc levnejsi per mesic:)
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 18. 8. 2008 22:42

Ano, ČS je teď rychlá ... ale to je jediné ... se studentským účtem (který nemá paušál, ale za všechno se platí) jste dost omezen. Sice máte kontokorent ale víc než 20 000 Kč na účet nevložíte (viz speciální podmínky k student+). O tom, že se za všechno platí (a za něco i dvakrát) psát nemusím.

Jinak kdyby tady někdo hledal nějaké příspěvky, tak ať je nehledá.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod memorix 20. 8. 2008 19:30

Rozdelme pojmy a dojmy:

Plastikova karta (tim myslim non-reliefni) je k nicemu, relifni karta je naprosty základ z rady duvodu...zehlicka, pak zminovane akce v hotelu, ktere k autorizaci vyzaduji reliefni kartu (zjistuji tzv. disponibilitu klienta a blokuji cast prostredku za ubytovani..). CS ji poskytuje za stejnou cenu jako plast - neni o cem debatovat.

Visa/ECMC- Visa je jednoznacne pro nas evropany vyhodnejsi -o malo ale ano.. Jejich centrala je v Rakousku, cili kdyz odvolavate transakci vyjde to nepomerne levneji, nez do statu spojenych (je to ale raritni zalezitost). ECMC navic ignoruje mnoho zemi, ktere Bushova administrativa povazuje za teroristicke - ale je pravda, ze take ob vikend neletame do Iranu, ze.. (nicmene myslim, ze na seznamu je i Turecko - ale to je jen DOJEM).
V CR je uplne jedno jestli to je Visa ci ECMC, 99% obchodu bere obe. A to same v nejbeznejsich destinacich.

Pobocky CS maji oltevreno 7 dni v tydnu! Samozrejme ne v Horni Dolni..ale ve velkych mestech ano.

A ted ten pojem: Co lze u Fia nebo kdekoliv jinde zalozit bez navstevy pobocky (kiosku-to me pobavilo) a u cehoz CS vyzaduje prezencí?
Jeste jsem nevidel uver, ktery by nekdo vyridil po telefonu (bez rozsahle korespondence s overovanim podpisu).

CS ceka, ze prijdete (protoze se objednate) a navstevy jsou v globale naprosto minimalni. Nikdy nevyzaduji zevlovani klientu u prepazek.

Ad S2T2N9: A ktera banka je ta stastna, ze Vam smela otevrit Visu Gold (FIO tezko)? Jestli to tedy neni tajne....ja Vam to pak povim taky, ktera to je:D
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 8. 2008 19:42

memorix: zajimave, vychvalujes tu VISU a ja ti rekl konkretni priklad, ze v rakouskych horskych strediscich ji vubec neakceptuji. Muzes mi rict konkretni priklad, proc je Visa lepsi nez EC/MC? Tzn. kde konkretne neakceptuji EC/MC a naproti tomu VISA ano?

BTW ciste teoreticky by FIO mohlo zvladnout vydat Goldku, protoze vydavaji karty CSOB a ta ji ma:
:arrow: http://www.csob.cz/bankcz/cz/Lide/Plate ... A-Gold.htm

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod memorix 20. 8. 2008 20:17

V Iranu ji neberou:( a v Lybii taky ne.

A rikam volat staci do Rakouska nikoliv USA, kdyz se neco stane.
Ale to je prkotina. Vyjdou nastejno. Mozna ta Vase byla prilis precerpana. Anebo dostali pokyn od Erste, ze jste nezadouci v jizni casti Rise:)

Nemam na to silny nazor, cestuji nerad. Nikdy jsem nepocitil dramaticky rozdil mezi Visa/ECMC, jen ty staty...kdo treba vede Jihad nebo Intifadu apod.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 8. 2008 20:58

No takze si kazdy muze sam spocitat, zdali mu vadi to, ze nezaplati v Rakousku nebo v Lybii. Nechapu taky argument toho volani, protoze co by se s nima melo resit? Vsechno se snad resi pres svou banku.

Ne, ma to nebyla, protoze jsem pouzil svou EC/MC, ale kamarad s VISA byl nahranej. Ne z duvodu precerpani, ale predevsim z duvodu absence loga VISA u pokladen.

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka