Všeobecná bankovní diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 20. 8. 2008 20:59

Lucas.s: nevím co ti poradit ... ale pokud si chceš připlatit za kvalitní služby pak je tu ještě možnost HSBC Premier ... sice je to drahý, ale pokud cestuješ po světě tak se to může hodit ... každopádně pro běžného studenta to není ... ono 9 000 Kč ročně na poplatcích je 9 000 Kč ročně na poplatcích.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lucas.s 20. 8. 2008 23:00

Rop: Tak HSBC bych bral všema deseti, ale Premiera asi zatím odložím. :-D
Aletřeba ve Francii poskytují i Studentská Konta... :-(
Lucas.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod memorix 20. 8. 2008 23:09

Studentsky ucet? Tak teda Premier...to mi vazne vyrazilo dech! Sporitelna hadr... A pozor! Je zdaleka nejlevnejsi - Premier...vybery zdarma po celem svete (pidipismem je v podminkach, ze muze byt pozadovan-blize nespecifikovany- transakcni poplatek).. osobni pristup, pobocky po celem svete, uroven, vyjimecnost, investice, veskere obraty na ucte ZDARMA. Nevim proc strasit adepta na studentsky ucet poplatky...vse je zcela zdarma. Pravda je treba vlozit v hotovosti milion korun, ale v porovnani s nabidnutymi sluzbami...debet 75 000 garantovany, urok na debetu nula nula nic...Tenhle produkt jeste zastrese konkurenci.

A mne bylo vycitano, ze nectu co je v pozadavcich tematu! Vazne tedy myslim, ze jestli toto konto vyuziji 2 studenti ze sta tak klobouk dolu.
Toto doporucit studentovi (nebo jen navrhnout ke zvazeni) - to je silna kava. Ale samozrejme, ze varianta to je...

Jen opatrne pro vahavce- HBCSCB :) muze existenci jakekoliv sluzby kdykoli ukoncit (ale upozorni na to 30 dni predem) v pripade, ze jaksi prestane existovat onen drobny zustatek 1M. Myslim, ze i kdyz se uvoli kdokoliv, ze bude platit tech 750 Kc (coz je NESPLNENI vstupnich kriterii - uz kvuli te formulaci bych do te banky sel), zrejme nedostane ani kreditku...ale zase ta svoboda....moci vlozit svuj milion treba v Salzburgu nebo na Namesti republiky zcela zdarma:)
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 8. 2008 23:34

Luca.s: u nás má být okleštěná varianta pro méně majetné ... to by taky mohlo zaklepat bankovním trhem

memorix: já jsem reagoval na tu potřebu karty do ciziny ... a musíš uznat, že HSBC tohle splňuje ... celkově ale můžeme říct, že žádný účet dané podmínky nesplňuje ... buď je potřeba počkat nebo slevit z požadavků :-)
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 8. 2008 09:34

memorix píše:Rozdelme pojmy a dojmy:

A ted ten pojem: Co lze u Fia nebo kdekoliv jinde zalozit bez navstevy pobocky (kiosku-to me pobavilo) a u cehoz CS vyzaduje prezencí?
Jeste jsem nevidel uver, ktery by nekdo vyridil po telefonu (bez rozsahle korespondence s overovanim podpisu).

CS ceka, ze prijdete (protoze se objednate) a navstevy jsou v globale naprosto minimalni. Nikdy nevyzaduji zevlovani klientu u prepazek.

Chcete konkretne? Takze, co naprilad co CS nedokaze na dalku.

Zalozeni uctu.
Ztratite telefon/SIM a zmenite telefonni cislo a potrebujete do S24.
Zaplaceni vyssi castky (nad limit S24).

Jinak, zkuste se porozhlednout jinde. Uver, ktery lze vyridit nejen po telefonu, ale dokonce jen v IB u nas nabizi alespon jedna banka. Bez overovani jakehokoliv podpisu.

Ano, CS ma pobocky temer vsude. Ale pokud napriklad jako student cestujete, tak to muzete sakra pocitit, kdyz ztratite telefon a potrebujete neco zaplatit.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 21. 8. 2008 19:57

Nevim koho by mohlo zajimat zalozeni uctu BEZ prichodu na pobocku! Ja tu pobocku, resp. streva banky chci videt, nez jim sverim sve finance.. Predpokladam, ze drtiva vetsina financnich domu celosvetove, chce sveho klienta privitat osobnim podanim ruky. Nebo snad ze by Dresdner Bank ci Barclays oteviraly ucty po internetu - nevim, ale neverim tomu.

Kdyz ztratim telefon, zadam maximalni eliminaci rizika! To znamena, ze nechci aby stacilo kamsi natukat nebo zavolat nove telefonni cislo. Navic jako zalozni system je zde telebanking-k nemu zadnou sim kartu nepotrebujete, overi Vas jinymi nastroji:)

Trvam na tom, ze neexistuje uver, kde by nebyl zadan OVERENY podpis. Pokud se tedy nejedna o uver zrizeny bankou ke kontu, jehoz zalozeni vyzadovalo overeni. Navic jiste musite podepsat dodatek k uctu nebo uzavrit uverovou smlouvu...jak by to asi ta banka pak z Vas soudila, ze.. (No my jsme mu dali tech 100 000 po telefonu..ne podpis nemame, ale vazne jsme mu to pujcili, slibil, ze to vrati...:D )

Navic se muzete oprit o celou financni skupinu Erste, zvyhodnene vybery z bankomatu...v nouzi Vam vydaji emergency hotovost atd...Ano Ano uz slysim S6t6n6 - nouzova hotovost je drahy spas - JE, ale dava jistotu.

CS je Vam proste stale na blizku (neznam detailne konkurenci, ale verim a uznavam, ze podobne sluzby muze nabizet i jina kamenna banka).

Pekny ctvrtek.M.

P.S. Ted jsem to overoval...obe mnou nahodne vybrane banky (zase tolik jich neznam) vyzaduji prichod na pobocku. A jsou to ustavy s nejakou tradici.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 8. 2008 21:08

Tradice je nakupovat v kamenných obchodech ... ale eshopů je tady jak hub po dešti ... to samé čeká banky ... :-D

Navíc kamenná banka je dražší o tu drahou pracovní sílu ... internetové banky nemusí zaměstnávat tolik pracovníků tak nemusí mít tolik nákladů na ně :-)
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod memorix 21. 8. 2008 21:19

Ano-ale pane inzenyre - uznejte, ze hybnou silou je poptavka. A chce-li klient na pobocku tak by mely byt pobocky.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 8. 2008 22:49

Ano spousta klientů chce pobočku ... ale pak je tu spousta především mladých či vzdělanějších lidí a ti pobočku na nic nepotřebují ...
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 8. 2008 08:54

memorix: Vy jste zamestnanec Erste nebo CS? Podle vasich slov to tak vypada, napriklad veta "Navic se muzete oprit o celou financni skupinu Erste" to je vystrizena jak z ucebnice PR :)

Taktne jste presel ty nadlimitni prevody.

K ostatnim nema cenu se vyjadrovat, zjevne nechapete, ze ne kazdy ma potrebu se seznamovat s personalem a frontou na pobocce.

Jeste by me zajimalo, proc by banka mela chtit overeny podpis. Vzdyt zadost muze byt certifikovana v IB a vas podpisovy vzor banka ma.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 22. 8. 2008 09:34

Kdybych byl zamestnanec Erste, tak bych ji prece nechvalil. Jsem zamestnavatel. Sedim v dozorci rade a na starosti mam segment internetovych diskuzi, kde mam za ukol sirit blazene informace o teto financni skupine. Prisahame na Sazebnik a kancelare otevirame Chytrou kartou.
Ne opravdu nemam s CS mnoho spolecneho-jsem jejich klient (ale to zase neni tak malo).

Ty nadlimitni operace jsem prehledl. Operace jsou takove jake stanovila Banka. Tecka. Neverim, ze pres Fio muzete z obyvaku poslat jeden a pul miliardy a koupit si treba kus Skodovky. Limity byly zrejme stanoveny tak, aby vyhovovaly vetsine klientu. Nebo vy odesilate ob den statisice? Pak asi je treba najit jiny ucet nez Zirokonto, tedy osobni ucet a jemu podobne derivaty konkurecnich domu.

Tvrdil jsem, ze neni mozne ziskat ucet a uver bez prichodu na pobocku a bez rozsahle korespondence s overovanim podpisu. Proste jednou nekam persoenlich (prominte-to ta nemcina, zvyk z Erste :) musite, bud overit podpis nebo na pobocku. At po mne hodi kamenem ten, kdoz pouze po internetu otevrel ucet s kontokorentem napr. 50 000 a nikdo z banky ho nikdy nevidel (myslim na pobocce ne napr. v tenisovem klubu).
Pekny patek.M.

P.S. Ad Rop Jsem take mlady a jsem take vzdelany a CHCI na pobocku. Dekuji za transport dotazu do nove sekce, priste si dam pozor - Vorsicht.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 8. 2008 09:42

memorix: pres FIO se daji bezne posilat miliony bez jakychkoliv problemu. Pri posledni transakci znameho (vklad a nasledne preposlani jinam) ve vysi 17 milionu meli sice hemzy, ze se tam penize ani neohraly (sly totiz rovnou do mBank na eMax - takova forma vkladomatu do mBank), ale jinak zadny problem.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod memorix 22. 8. 2008 10:18

A prisahal bys na Sazebnik, ze to ramcove je stejne bezpecene?
Jinak: kdyby CS zvysila limity netoveho bankovnictvi 10x - myslim, ze by to ocenilo minimum zakazniku. Ale mozna se pletu a ve fronte na prepazkach cekaji statisice klientu, kteri maji potrebu ze sveho osobniho soukromeho uctu zacit posilat milion korun (treba do HBSCS). Limity urcite nejsou problem. Pri koupi vozu jsem zase na pobocku a neubylo me. Ale mozna se pohybujete v jinych relacich. Ja jsem chudy sekac travy.M.

Jinak koukam, ze na vykani/tykani se tady nehraje, tak budu taky neomalene tykat (byt souhlasim s prof.Klausem, ze s tykanim jako se safranem). Ale kdyz je to uzus tak prosim.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 8. 2008 10:21

memorix: jsme na internetove diskuzi, takze kdyz uz si chces hrat na etiku, tak si nejdriv nastuduj, co je a co neni bezne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod memorix 22. 8. 2008 10:29

Nikoliv etiku, ale etiketu:) Ja myslim, ze to bezne je, ale je mi to zinantni tykat. Mne treba to nevadi, ale nerad bych se nekoho dotknul. I kdyz v pokynech fora stoji: nepiste nic, co byste nerekli do oci pri osobnim rozhovoru. Ruku do ohne dam, ze byste mi netykal:)
Oprava: ze bys mi netykal (nejde mi to pres prsty na klavesnici).
memorix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka