Všeobecná bankovní diskuze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2008 09:50

memorix: no tak pokud nekdo vyuziva smeny penez primo v bance, tak nevim, co si mam o nem myslet. Nejenom, ze jejich kurzy jsou doslova smesne, navic cloveka oblazi jeste dalsim poplatkem za smenu penez.

Karta osobne a ne postou je pouze a jenom tvuj truc. Kdyz jsem se ptal ve svem okoli, tak kazdemu prijde lepsi, ze mu prijde domu a ze nikam kvuli ni nemusi. Zajimave je, ze karty postou posila i treba takova Rajfka a nikdo se tomu nedivi.

4honza: jak jsem si precetl tvuj prispevek, tak me uplne napadlo, ze memorix je vlastne analogie duchodce v cekarne u lekare. I kdyz tam nepotrebuje jit, tak tam proste chce jit a jde :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Žulda 25. 8. 2008 18:05

S474N píše:4honza: jak jsem si precetl tvuj prispevek, tak me uplne napadlo, ze memorix je vlastne analogie duchodce v cekarne u lekare. I kdyz tam nepotrebuje jit, tak tam proste chce jit a jde :mrgreen:

:D :D :D :D :D :D :tleskani
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 25. 8. 2008 18:51

Vyplouva na povrch, ze je problem diskutovat s nekym, kdo ma odlisny nazor.
Ovsem me...me nemuzete urazit :D

Ad hypoteka: hypoteky sjednane externimi poradci jsou nesplaceny 7x casteji, nez ty zpracovane primo bankou. Chci, aby to sjednaval nekdo, kdo tak nejak prostudoval ekonomii hloubeji, nez na rodinne skole. To muj financni poradce splnuje.

Ad posta: Za poslednich pet let jsem snad v zivote nedostal doporuceny dopis osobne, vzdy jsem musel na postu. Nesnasim to a nechci tam chodit. To radeji mramorovy palac. Tedy predpokladam, ze to nehodi (kartu) do schranky jako bezne psani.

Ad IB. Myslim, ze uzivatelsky zvladam zaklady PC, pochopil jsem vyhodnost IB a jeho telef.alternativy a presto na pobocku obcas potrebuji zajit. Ptal jsem se kolegu - jsou na tom podobne. Uver se vytizuje osobne. Dotazy k produktum take. A to nejsme duchodci a vzdelanostne patrime k nejsvrchnejsi casti skolske pyramidy (to tak nejak ma vyvratit, ze jenom imbecil muze chodit osobne v ustery bance, nikoliv hypertrofovat me ego :D ).

Ad kdo plati pobocky: ano tajne jsem tusil, ze chod pobocek zajistuje banka ze zisku generovaneho z klientu.
Pekny vecer.
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 25. 8. 2008 18:56

Ad pošta: jasne ze to hodej do schranky ... prece pro kus plastu nepobezim do mesta ... :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 8. 2008 20:54

memorix:

Problem neni diskutovat s nekym, kdo ma odlisny nazor. Problem je vzdy diskutovat s nekym, kdo pouziva sroubovane argumenty, aby dokazal konkretni "skutecnost".

Pokud nekdo napise, ze si potrebuje pokecat o svych zalezitostech se svym financnim poradcem v bance, tak to jako argument chapu (zvlast pokud se v pripade poradce jedna o osobu zenskeho pohlavi ve veku 2X let :-D ).

Nicmene z hlediska zakaznika - pokud mi budete argumentovat, ze pravdepodobneji nesplatim hypoteku, pokud to uzavru pres poradce - tak to bude opravdu k smichu. Skutecnost je zpusobena necim jinym - poradci maji vetsi provizi z prodeje nez clovek, ktery s vami hypoteku uzavre v bance, takze prodejce vas bude nenapadne posouvat k vyssi castce uveru, mene vam to bude rozmlouvat atd., ale to je predevsim VECI BANKY, aby dokazala ukocirovat risk u techto rizikovych klientu.

Pokud mate problem s postou, doporucuji podat pisemnou stiznost, pokud ani to nepomaha, poslete stiznost na CTU. Posta za nedorucovani do schranky nekolikrat dostala vysoke pokuty a nebudete mit duvod se vymlouvat :)

Ohledne uveru uz jsem vam psal, jde to i bez osobni navstevy. Ale v podstate jste nas nakonec "ubil" argumentem, ze obcas potrebujete zajit na pobocku. Tak nam schvalne napiste seznam duvodu vasich navstev, at nam vyvratite fakt, ze jste jako ten duchodce, ktery musi pravidelne navstevovat ordinaci.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod memorix 25. 8. 2008 22:43

Jene04:
Ja si ale preci muzu chodit na pobocku jen tak posedet. Zert.

Co si matne vybavuji tak na pobocku jsem zasel, kdyz:
-jsem menil limity kontokorentu
-sjednaval stavebni sporeni
-sjednaval Osobni ucet (podepsat dodatek)
-menil typ karty
-smenarna
-podepisoval prikazy k provedeni platby z uveroveho uctu
- no a nosim tam ruzne dokumenty - tu vypis z katastru, tu kupni smlouvu... nicmene v tomto ohledu supluje CS vicemene Stavebni sporitelnu CS
-vybiram tam starobni duchod a chodim se slecen ptat kolik mam na ucte :D

Vsichni kdo financuji bydleni chodi na pobocky! Z tech co znam. Co si clovek nevyridi sam to nema.
Svou navstevu na pobocce neberu jako dramatickou ztratu casu. Pocitam s tim jako s jednim z zivotnich udelu a povinnosti. Ale zase my ze statni spravy....si muzeme na pobocku odskocit v pracovni dobe....behem toho co pocitame dane, ktere nam vy -skutecne pracujici- odvedete :D
memorix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2008 08:34

memorix: tak tedy nevim, ale polovina veci se da bezne udelat pres IB a druha polovina je tak nepravdepodobna - respektive, clovek ji zazije jednou v zivote, tak ji nemusi vazat primo na jeden ustav a kvuli tomu u nej byt.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2008 09:18

memorix: měnit valuty v bance? To je hodně neefektivní, v dobré směnárně dostaneš daleko lepší kurzy. Snad jedině v případě nějakých exotičtějších měn, které ve směnárně nepořídíš.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka