Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 9. 2015 09:38

Ještě mě včera v posteli napadlo - vy, kteří jste měli v aktuálním výpisu omluvu, nevolali jste tam před 18. srpnem, že ty limity snižovat nechcete? A že by se vám pak omluvili dodatečně v důsledku toho, že jste limity snižovat nechtěli?

A co vy, kteří máte klasický NEonline účet (čili osobní s internetovým bankovnictvím) a žádnou omluvu nemáte, vám byly limity také sníženy?

edit: rodiče mají omluvu na výpise také, normální běžný účet v kombinaci s internetovým bankovnictvím, s možností operací na pobočce, nikam nevolali.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 9. 2015 16:11

mám on-line účet, omluvu i oznámení ve výpisech jsem měl, nikam sem nevolal, limity původní

v rodině běžný účet, omluva ani oznámení ve výpisech nebylo, nikam se nevolalo, limity původní


jak na to tak koukám tak v tom asi měly pěkný bordel, ještě že to nakonec nechali bejt
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 5. 9. 2015 10:49

Uvítal jsem na pár měsíců účet "zdarma" bez podmínek, když jsem účet vypověděl. :-D
anonyni

Odeslat příspěvekod LuZi 9. 9. 2015 23:31

- Online ucet
- odstavec o snizeni byl ve vypisu
- volal jsem pred 18. abych mel puvodni
- tvrdil ze je to omyl a nic se nemeni
- zadna omluva v aktualnim vypisu

Vcil mudrujte :-)
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LuZi 26. 9. 2015 14:56

Opakovani je matka blbosti, tentokrat ve vnitrni poste IB? To tam mam volat znova, nebo poprve jim to stacilo a tohle je jen pro ty nestastniky, co si toho papirove nevsimli?

Dobrý den,

vážíme si toho, že jste naším klientem, a proto bychom Vám rádi vyšli vstříc s posunem avizovaného termínu pro úpravy Vašich limitů plateb v internetovém bankovnictví.

V červencovém výpisu jsme Vás informovali o naší snaze ochránit Vaše peníze a s ní souvisejícím snížení limitů pro platby v internetovém bankovnictví. Změny budou automaticky nastaveny nově až k datu 2. 11. 2015, a to takto:

denně budete moci poslat platby celkem ve výši 50 000 korun a
týdně pak celkem 80 000 korun.
Nové limity budou nastavené tak, aby Vás při běžném používání neomezovaly a zároveň ochránily Vaše peníze před převodem vyšších částek (např. při napadení Vašeho počítače nebo telefonu virem apod.)

Pokud si přejete ponechat limity v aktuální výši, můžete nás telefonicky kontaktovat na našich zákaznických linkách až do 20. 10. 2015. O změnu limitů si můžete kdykoli i po tomto termínu požádat na libovolném obchodním místě.
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 9. 2015 08:07

LuZi: a není to spíš předzvěst toho, že limity nakonec stejně budou a u všech? Že se nakonec Poštovní spořitelna (PS) rozhodla jen datum jejich zavedení posunout a vy jste jen taková první vlaštovka? To nic nemění na tom, že to jsou šašci a kašpaři, pokud se pletu, pak jedině dobře. Ale pokud limity zavedeny budou, pak nechápu ty omluvy ve výpise. A nebo se omlouvali za to, že je zavedou až později :-)) . Čili že nakonec budou, jen se posune jejich datum a za to možná byly ty omluvy u ostatních. Počkal bych, co napíšou další, zda nebudou mít podobnou zprávu také oni, přičemž jim pár týdnů nazpět přišla omluva, že se pro ně v limitech nic nemění. Že by jen do listopadu?

Zavolal bych tam znova, pro sichr.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 27. 9. 2015 11:01

Ono chování ČSOB, a.s. (ale i KB, a.s.) se začíná vymykat realitě.
Měl jsem coby "domácí násilník" problém s Bílým kruhem bezpečí. Poté co jsem zjistil, že ČSOB je partner BKB, jsem ihned doplatil KK, kontokorent a veškeré své aktivity u ČSOB a jejich dceřinných společností ukončil.
Je fajn podporovat "neziskový sektor" jako BKB, ale přeci jen by si měla ČSOB uvědomit, že desítky procent z tisíců mužů v nejlepších letech, vyhnaných ze svých domovů a od svých dětí, Policií ČR za podpory BKB, jsou klienty ČSOB.
Tito mužové "dobročinné aktivity" ČSOB, jako je podpora "neziskovky" Bílý kruh bezpečí Ministerstva vnitra ČR, dobrovolně financovat nebudou.
Pro úplnost: Mgr. Vitoušovou už pasivně podporovat jako klient ČSOB opravdu nebudu!!!!
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Heavy71 27. 9. 2015 13:21

Tak to by sis měl ještě změnit nick;-)
Jinak nějak nechápu souvislost s dobročinnými aktivitami ČSOB a probíraným snižováním limitů u PS B-)
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan Y. 18. 10. 2015 12:47

Od 15.10. do 30.11. (s možností prodloužení do 31.12.) dává ČSOB doporučujícímu i doporučenému klientovi 300 Kč za založení běžného účtu u ČSOB (ČSOB Konto, ČSOB Plus Konto) nebo Era (Osobní účet, Online účet)

https://www.csob.cz/portal/kampanove-stranky/doporuceni
https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... a-akce.pdf

https://www.erasvet.cz/nezarazene/stran ... px?from=HP
https://www.erasvet.cz/documents/296002 ... uceni2.pdf

Po založení účtu nového klienta je potřeba se na uvedených stránkách registrovat. Akce má končit po naplnění 2500 takovýchto registrací.

Jeden stávající klient může doporučit maximálně 3 nové klienty.

Pokud někdo o využití akce uvažujete, rád si střihnu roli doporučujícího klienta ;-)
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 23. 10. 2015 07:55

Psala na FB jedna známá, že jí někdo vykradl konto u PS přes karetní transakce a údajně i několika dalším jejím známým, co jsou u PS a prý jedna z nich ani nepoužívala kartu v bankomatu, tedy klasický skimming je mimo mísu. Máte o tom někdo nějaké poznatky?
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 11:43

Tak to jsem zvědav na vysvětlení. PP má u karet 3D tak snad jim někdo nenaboural systém.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 11:48

A on lemming psal něco o tom, že to byly internetové transakce (nehledě na to, že 3D Secure je platné jak mrtvému zimník, když bez problémů zaplatíš na platebních bránách, které ho nepodporují)?

To by chtělo více informací, podle toho nejde moc dobře vyvodit žádný závěr, ono se pak většinou ukáže, že nejslabším článkem je držitel karty, co tu kartu nechá kdovíkde... Se mi už takto jednou stalo, že jsem šel třeba vybírat do bankomatu a na stolku se sběrným boxem si zákazník nechal položenou kartu se stvrzenkou.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lemming 23. 10. 2015 12:11

Kdyby to byla chyba držitele, tak je ten případ jeden a ne hned několik. No, uvidíme.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 27. 10. 2015 22:10

zdravím chci se zeptat jak jak je to s plněním podmínek pro vedeníá zdarma Era online učtu zda není třeba na 2 měsíce není třeba plnit.
Děkuji
pan Y. píše:Od 15.10. do 30.11. (s možností prodloužení do 31.12.) dává ČSOB doporučujícímu i doporučenému klientovi 300 Kč za založení běžného účtu u ČSOB (ČSOB Konto, ČSOB Plus Konto) nebo Era (Osobní účet, Online účet)

https://www.csob.cz/portal/kampanove-stranky/doporuceni
https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... a-akce.pdf

https://www.erasvet.cz/nezarazene/stran ... px?from=HP
https://www.erasvet.cz/documents/296002 ... uceni2.pdf

Po založení účtu nového klienta je potřeba se na uvedených stránkách registrovat. Akce má končit po naplnění 2500 takovýchto registrací.

Jeden stávající klient může doporučit maximálně 3 nové klienty.

Pokud někdo o využití akce uvažujete, rád si střihnu roli doporučujícího klienta ;-)
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 22:44

Vedení Era Online účtu je první 2 kalendářní měsíce bez poplatku, podmínku kreditního obratu 15000 Kč/měsíc stačí plnit až poté, viz sazebník: https://www.erasvet.cz/Informace-k-produktum/Sazebnik

Sazebník poplatků píše:Online účet je první dva celé kalendářní měsíce vždy bez poplatku za vedení účtu. V dalších měsících je účet zdarma při splnění podmínky, že na účet je zasláno minimálně 15 000 Kč v každém měsíci. Jedná se o celkový součet všech vkladů na účet (např. zaslání výplaty, převod z účtu, vklad hotovosti). Do součtu všech vkladů na účet nejsou zahrnuty platební transakce mezi účty klienta vedenými u ČSOB. Splnění této podmínky se posuzuje za předcházející měsíc a při jejím nesplnění je poplatek za vedení účtu 69 Kč. V případě přechodu z jiného typu účtu v rámci Era / ČSOB se kontrola výše uvedené podmínky uplatní v měsíci změny.


Pokud chceš doporučit, pošli prosím SZ.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků