Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 10. 2015 06:32

fremantle, už jsi někoho doporučoval? Nějak mi nepřišel e-mail s potvrzením registrace, jak slibují.

Jak chápeš podmínky? Že pro nezpoplatněný třetí měsíc musíš obratovou podmínku plnit již druhý měsíc? Já tedy ano. Ono to tedy trochu svádí k tomu, že první dva měsíce nemusíš plnit, ale je to napsáno šalamounsky.

Jinak mám taky ještě 2, vlastně 5 míst na doporučení. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 10. 2015 08:56

Já jsem zatím nedoporučoval, tak s tím mailem nevím... Co se týče těch podmínek, to je asi dobrá připomínka, jelikož podmínka obratu se kontroluje taky zpětně, což by v extrémním případě znamenalo, že pokud bych si otevřel účet třeba zítra, tak dostal vedení zdarma na zbytek října a na listopad, ale současně pak v listopadu, tedy už vlastně od příštího měsíce už musel plnit i podmínku obratu, abych si zajistil bezplatné vedení v prosinci, tak nevím přesně, jak ty dva měsíce budou posuzovat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod D.roak 28. 10. 2015 11:41

Dekuji vsem
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 10. 2015 13:05

Podmínka bezplatného vedení se posuzuje pro daný měsíc a účtuje se zpětně. Takže pro bezplatné vedení za prosinec musí být příjem v prosinci.
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2015 11:20

ČSOB utlumuje značku Era. Nákladně budovaný brand u klientů neuspěl.

iHNed.cz píše:
  • Značka, kterou banka spustila před pěti lety, se neujala. Ve své nové strategii sází na Poštovní spořitelnu.
  • V nově chystané strategii se počítá s expanzí i prostřednictvím samotné ČSOB.
  • Další záměry skupiny ČSOB s Poštovní spořitelnou závisí na prodloužení spolupráce s Českou poštou. Smlouva platí do konce roku 2017.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 11. 2015 23:04

Koukám, že podle Světa odměn je nyní odměna pro doporučitele 300 Kč + 500 bodů do Světa odměn: https://svetodmen.cz/novinky#_ziskejte- ... doporuceni, ale v úplných pravidlech akce zmínka o tom není... :-( Nejspíš se to bude ale vztahovat jen za doporučení účtu u Ery, nikoliv tedy ČSOB Plus konta. :hm

Jinak bych za těchto podmínek bych zvážil pustit část své odměny pro doporučeného klienta (200 Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 11. 2015 07:30

To by mě tedy zajímalo, co mi nakonec připíšou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 11. 2015 09:01

Asi od včerejška se nemůžu přihlásit do IB (moc ho nepoužívám, spíš smartbanking - do něho jsem se tuším včera ještě dokázal přihlásit, ale od dnešního rána už ne). Stalo se to ještě někomu?

Vaše přihlašovací údaje byly z bezpečnostních důvodů zablokovány. Pro odblokování navštivte jakoukoliv poštu či Era finanční centrum.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 11. 2015 09:34

Funguje mi jak IB tak Smartbanking pro Android.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 11. 2015 09:49

No jo, už jsem volal na infolinku, což jak obvykle u Poštovky nějakou chvíli trvá a zablokovali mi přístupové údaje kvůli podezření na zneužití, tak si budu muset jít na finanční centrum vygenerovat nové (přes poštu by to trvalo prý až dva týdny) >:-( ... Prý se mi předtím pokoušeli dovolat, ale nemám o tom žádný záznam. Taky by mě zajímalo, jestli to zablokovali kvůli IB (žeby se mi někdo zkoušel přihlásit přes zjištěné přihlašovací jméno - koneckonců, to jsem neměl nastavené příliš "silné" zhruba ve tvaru jmprijmeni) nebo smartbankingu (už v pondělí jsem s ním měl problém, když jsem byl mimo republiku a zadával z něho platbu, tak mi volali, jestli jsem ten příkaz autorizoval opravdu já a platbu pustili až poté), ale to jsem se už nedopátral.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 11. 2015 10:11

Tohle se stalo před půl rokem mé kamarádce, nepoužívá nelegální software, Windows také legální a volali ji z Poštovky, že jsou údaje odesílány třetí straně, byť to používala roky dozadu bez problémů. Je pravda, že se většinou přihlašovala v práci, kde mají počítače lépe zabezpečené, ale určitě platila párkrát i něco ze svého notebooku (už rok a půl má nový, předtím měla 8 let Asus). Na dálku jsme to odvirovali, něco to našlo, kamarádka si musela vyřídit nové údaje, a aby se to v budoucnu neopakovalo, poradil jsem ji linux, konkrétně Ubuntu. Ale nikoliv nainstalovat, nýbrž z flashky. A zaujalo to i jejího přítele. Princip je tedy takový, že když chtějí něco zaplatit z IB, zasunou flashku s Ubuntu, nastartují z ní, nastaví českou klávesnici, síť, přihlásí se do IB, zaplatí, ukončí Ubuntu, vytáhnou flashku, hotovo.

Jde to udělat i tak, aby si to klávesnici a wifinu pamatovalo. Blbé je, když máte rozdílné typy biosů. Její přítel má Acera s Windows 7 bez UEFI (to je chytřejší verze BIOSu) a kamarádka má Probook 450 s UEFI a Windows 8, kvůli čemuž nechce startovat přítelova flashka v kamarádčině notebooku. Vždy tedy musíte linuxovou flashku vytvářet na konkrétním počítači. Kamarádka je nyní na mateřské a řeší to tak, že se přihlašuje na přítelově notebooku. Kdyby to někoho zajímalo podrobněji, klidně SZ.

Ano, je to trochu krkolomné, ale za tu bezpečnost to stojí. Na Linuxu se totiž viry téměř nevyskytují. Už si to přesně nepamatuji, ale je to zhruba, jak píše fremantle - ve čtvrtek něco platila, ta platba se autorizovala, no a v pátek už ji volali. Vybírat z bankomatu, platit kartou samozřejmě šlo, ale nikdy už se nedopátráme, co tam vlítlo a kvůli čemu to blokli.

Nicméně v případě fremantle to opravdu může být tím smartbankingem, já tomu zas tak dobře nerozumím, dělám spíš do počítačů. Ale vím, že kamarádka smartbanking nepoužívá, takže muselo být něco v počítači. Každopádně o žádné peníze naštěstí nepřišla, jen to stálo trochu vyřizování.
Naposledy upravil dockalacek dne 20. 11. 2015 10:24, celkově upraveno 3
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 20. 11. 2015 10:17

No nektere banky zablokuji pristup do IB, kdyz se do nej uzivatel prihlasi z ciziny a je na mobilu nekontaktni, dela to treba GE.
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 10:59

Tak naštěstí většina bank to není. Bývám dlouho v Asii v různých zemícn, s IB od Fio, AiB, Equa, UCB, Citi, VR-b... a s jejich kartami pracuju prakticky pořád a naštěstí nikdy žádného idiota nenapadlo mi to zablokovat. (A na telefonu samozřejmě nejsem, ten mám přesměrovaný, na něj chodí jen potvrzovací smsky.) Vůbec nechápu, proč blokovat přístup i při napadeném počítači, když se stejně aktivní operace podepisují smskama. Jestli se někdo chce podívat na zůstatky, tak v tom bych zase tak velký problém neviděl.

Ale známým taky zablokovali v ČS lehkou rukou obě debetky kvůli tomu, že si chtěli vybrat peníze na Filipínách a nebyli schopní to odblokovat, to opravdu potěší.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 11. 2015 11:54

Já bych jen doplnil, že Poštovka má v obchodních uvedeno možnost zablokování už jen při podezření ze zneužití. Takže se ani v reálu třeba nic dít nemusí. Pokud se to nepotvrdí, zase vám ho odblokují. Ale xls má pravdu - jaké je riziko zneužití, třeba i na chytrých telefonech, když chodí SMS? Ano, pochopil bych riziko u těch, kteří si do mobilu stáhnou pochybnou aplikaci, která se vydává za oficiální transakční dané banky. A u hloupých tlačítkových mobilů je to ještě víc v klidu, takže možná to ty banky s tou bezpečností občas přehánějí.

Já IB ani SB nemám, ale myslím, že každý měsíc se v ČR uskuteční milióny plateb těmito kanály, IB údajně používá téměř polovina obyvatel. Takže když se občas dočtu o někom, kdo přišel o desítky tisíc, je mi ho líto, ale naštěstí jsou to ojedinělé případy. Zajímalo by mě vyjádření v procentech. Přesto si nemůžu pomoci a mám pocit, že čeští "novináři" vždycky vydávají takové zprávy s obrovskou chutí, jako by chtěli vzbudit mezi lidmi paniku, jak je ten net banking nebezpečný. Ano, ono není dobré být při jeho používání lehkovážný a vyplatí se dodržovat určitá pravidla. Na druhou stranu - všude máte nějaká rizika, jedete autem, můžete mít nehodu. V podstatě celý život je nebezpečný, to by člověk nesměl vystrčit nos z baráku, a i tak hrozí riziko, že vám na kebuli spadne kus stropu. Zkrátka veškerý pokrok i pohodlí, které máme, má, bohužel, i svou odvrácenou stránku. A vždycky budou existovat vyčůránci, podvodníčci a filutové, kteří se budou snažit nás připravit o peníze.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 13:31

No tak zrovna mít aplikaci v mobilu a zároveň na stejný mobil posílat potvrzovací smsky je bezpečnostní díra jak vrata, to by neriskoval. Simku na příjem sms mám v hloupé Nokii pod zámkem a vytahuju ji jen při tom podepisování příkazů.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka