Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 8. 2017 10:20

Ty používáš příkaz k inkasu? To vnímám jako příkaz, že se má inkasovat z cizího účtu ve prospěch Tvého účtu. To, co se používá běžněji - inkaso z Tvého účtu ve prospěch např. O2, energetiky, plynárny ... - se nazývá povolení k inkasu, ne?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 8. 2017 10:25

Aha, dík. Takže to není totéž? Právě jsem myslel, že jo, omlouvám se. Já to chápal tak, že poštovka používá jinou terminologii - příkaz = svolení. Omlouvám se za poplašnou zprávu. Příkaz k inkasu nepoužívám, měl jsem na mysli Svolení.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 2. 8. 2017 10:44

Díky za info, zde přikládám kompletní vysvětlivky k nepodporovaným službám:
Komfortní vyúčtovaní
Služba bude ukončena bez náhrady – doporučujeme si stávající faktury stáhnout do počítače. Za služby jednotlivých poskytovatelů je samozřejmě možné zaplatit jakoukoli běžnou platební metodou.
Komfortní datová schránka
Služba bude ukončena bez náhrady – doporučujeme si archivované zprávy stáhnout do počítače. Datová schránka zůstává dostupná na oficiálním portálu http://www.mojedatovaschranka.cz.
Připomínky
Služba bude ukončena bez náhrady – doporučujeme poznamenat si připomínky plateb například do vašeho kalendáře.
Příkazy k inkasu (jednorázové, trvalé, hromadné)
Služba bude ukončena – nadále bude možné příkazy k inkasu zadávat ve Finančních centrech, na přepážkách pošty nebo přes Telefonní bankovnictví.
Svolení k inkasu O2
Formulář bude zrušen – nově bude možné toto svolení zadávat přes standardní formulář pro svolení k inkasu.
Vodafone platby
Služba bude ukončena – nově bude možné platit faktury Vodafonu přes standardní formulář pro zadání plateb.
Přístup do původního internetového bankovnictví
Vstup nebude umožněn – nově bude možné vyřídit vše ve vylepšeném internetovém bankovnictví.
Eurogiro
Služba bude ukončena – nadále bude možné tuto službu využívat pouze na poště
Objednávání tiskopisů (výplatní šeky apod.)
Služba bude ukončena – nadále bude možné tiskopisy objednávat na poště, ve Finančních centrech nebo přes Telefonní bankovnictví

Osobně využívám Vodafone platby, svět se pro mě nezboří, VF má účet rovněž u ČSOB.
anonyni

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 8. 2017 10:48

dockalacek - Nevím, myslím. :) Já to u Poštovky léta nepoužívám ani jedno, ale bývalo to takto.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 8. 2017 10:53

Nene, máš asi pravdu, googlil jsem to. Příkaz k inkasu - když přijímám peníze já, Svolení - když si je někdo bere. Fakt ale je, že jinde se to nerozlišuje. A pokud náhodou pravdu nemáš a Poštovka skutečně zruší možnost zadávat svolení inkasa přes IB, tak to budou pěkní trubci. A on to, že máš pravdu, potvrzuje i pm81:

Svolení k inkasu O2
Formulář bude zrušen – nově bude možné toto svolení zadávat přes standardní formulář pro svolení k inkasu.

Kdyby zrušili Svolení úplně, nebude tam poznámka o standardním formuláři.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 3. 8. 2017 07:08

dockalacek píše:Aha, dík. Takže to není totéž? Právě jsem myslel, že jo, omlouvám se. Já to chápal tak, že poštovka používá jinou terminologii - příkaz = svolení. Omlouvám se za poplašnou zprávu. Příkaz k inkasu nepoužívám, měl jsem na mysli Svolení.

To mě štve, předpokládám, že stejné IB bude i pro ČSOB, kde funkci využívám několikrát měsíčně.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 8. 2017 11:14

No, toho se taky trochu bojím. Ale ono to bude minimálně chvíli trvat, protože si to určitě chtějí nejdřív odzkoušet na pokusných subjektech v PS.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 8. 2017 05:42

Kdyz si ten prikaz zadas ve starem IB tak v novem pobezi...

-- 4. 8. 2017 05:44 --

dockalacek píše:Nene, máš asi pravdu, googlil jsem to. Příkaz k inkasu - když přijímám peníze já, Svolení - když si je někdo bere. Fakt ale je, že jinde se to nerozlišuje. A pokud náhodou pravdu nemáš a Poštovka skutečně zruší možnost zadávat svolení inkasa přes IB, tak to budou pěkní trubci. A on to, že máš pravdu, potvrzuje i pm81:

Svolení k inkasu O2

Co se jinde nerozlisuje? Prikaz a svoleni? Ale bez, svoleni umi kazda banka, prikaz jen nektere (vetsina ho umi ale jen na firemnim uctu)... Na soukromem uctu - protoze vetsina soukromniku jako ty ani nechape rozdil, nepouziva to skoro nikdo...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 4. 8. 2017 08:46

Tak jejich Ombudsman mi zajistil připsání 400,- Kč i bez toho, že bych do mobilu nainstaloval a rozchodil jejich tragickou aplikaci NaNakupy. Bylo to ale času a emailů. :-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 8. 2017 09:15

vpe píše:Kdyz si ten prikaz zadas ve starem IB tak v novem pobezi...

-- 4. 8. 2017 05:44 --

dockalacek píše:Nene, máš asi pravdu, googlil jsem to. Příkaz k inkasu - když přijímám peníze já, Svolení - když si je někdo bere. Fakt ale je, že jinde se to nerozlišuje. A pokud náhodou pravdu nemáš a Poštovka skutečně zruší možnost zadávat svolení inkasa přes IB, tak to budou pěkní trubci. A on to, že máš pravdu, potvrzuje i pm81:

Svolení k inkasu O2

Co se jinde nerozlisuje? Prikaz a svoleni? Ale bez, svoleni umi kazda banka, prikaz jen nektere (vetsina ho umi ale jen na firemnim uctu)... Na soukromem uctu - protoze vetsina soukromniku jako ty ani nechape rozdil, nepouziva to skoro nikdo...

Kouknul jsem na Wikipédii, tam mi přišlo, že se to nerozlišuje.
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 4. 8. 2017 11:56

cz01 píše:
dockalacek píše:Aha, dík. Takže to není totéž? Právě jsem myslel, že jo, omlouvám se. Já to chápal tak, že poštovka používá jinou terminologii - příkaz = svolení. Omlouvám se za poplašnou zprávu. Příkaz k inkasu nepoužívám, měl jsem na mysli Svolení.

To mě štve, předpokládám, že stejné IB bude i pro ČSOB, kde funkci využívám několikrát měsíčně.

Jo, je to tak.
https://www.csob.cz/portal/nezarazene/n ... nkovnictvi

Příkazy k inkasu (jednorázové, trvalé, hromadné)

Služba bude ukončena – nadále bude možné příkazy k inkasu zadávat v pobočkách ČSOB nebo přes Telefonní bankovnictví.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 8. 2017 13:15

Příkaz k inkasu považuji za běžnou náležitost platebního styku. Tak přece když můžu svolit, můžu snad i přikázat.
Chybět mi bude datovka - jednou se napojila a už to žádná hesla nechtělo. Ale to chápu, že to bylo něco navíc.
Proč to tak osekávaj a nenechaj být?
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 8. 2017 14:57

Protože se jim to pro pár lidí nevyplatí. mBank příkaz taky zrušila.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 8. 2017 15:14

Fajn. Za chvili to osekaji tak, ze se bude s kdecim behat na pobocku. Tak jako verim, ze pri tom, jak si ceni prace bankeru, se jim to vyplati.
Prikaz k inkasu je bezna vec, to mi nikdo nevymluvi.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 5. 8. 2017 17:32

A jak ho běžní pracující používají? Pro převod mezi vlastními účty můžu použít normální převod.

Pokud inkasuji z cizího účtu, velice pravděpodobně mám klienty, a tedy by banka chtěla, abych platil za podnikatelský nebo firemní účet. To, že inkaso se z osobního účtu nedá udělat, zákazníky automaticky k těm podnikatelským donutí.

A těch pár desetin promile nepodnikatelů, co se jim příkaz k inkasu líbí, holt má smůlu.
fc70
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka