Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod losalamos 3. 1. 2018 12:09

Pobočka je u Poštovky jistota. Volný dopis bez ověřené totžnosti vidím jako komplikaci. To by ti potom mohl účet zrušit cizí člověk.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod rd261 5. 1. 2018 13:38

Chtěl jsem si v bankomatu (ERA) změnit PIN, ale možná jsem se spletl a při potvrzeni noveho PINu mi bankomat dvakrát oznamil, že PIN je nespravný. Tak jsem to raděj stornoval, aby karta vyjela a šel jsem to zkusit k jinému bankomatu. A tam při zadávání PINu mi to napsalo, nesprávný PIN a počet pokusů vyčerpán a karta naštěstí vyjela ven.
Tak teď nevím..., ale pokud mi bankomat nenapsal, že byl PIN změněn, tak by měl zůstat ten původní, ne?
A tři pokusy na zadání PINu jsou na jeden den?
rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pestt 5. 1. 2018 18:33

Ja myslim, ze kdyz trikrat po sobe zadas spatny PIN, tak je karta trvale blokovana. Nebo ne?
Naposledy upravil pestt dne 5. 1. 2018 18:34, celkově upraveno 1
pestt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pestt 5. 1. 2018 18:34

:hm
pestt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 1. 2018 21:47

použí bankomaty airbank, tam to jde zadat víckrát. ale karta má v bankomatu csob jen asi 4 pokusy na zadání pin pak je vyplivne ven. jsou to 4 pokusy na den v csob bankomatech. blokovaný to není.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 5. 1. 2018 21:49

rd261 píše:Chtěl jsem si v bankomatu (ERA) změnit PIN, ... a počet pokusů vyčerpán ... A tři pokusy na zadání PINu jsou na jeden den?
Koukni do manuálu ke kartě. Jestli ho máš z ERY, tak tam čteš: Pokud zadáte chybný PIN, budete vyzváni k jeho novému zadání. Po třetím chybném zadání dojde k zablokování všech služeb Internetového bankovnictví. Pro odblokování navštivte jakékoliv obchodní místo Poštovní spořitelny a pomocí příslušného tiskopisu požádejte o odblokování. A tři pokusy jsou někde na den, někde na furt, zas záleží na tom, kdo ti kartu dal.
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 5. 1. 2018 23:03

audiobullys píše:použí bankomaty airbank, tam to jde zadat víckrát. ale karta má v bankomatu csob jen asi 4 pokusy na zadání pin pak je vyplivne ven. jsou to 4 pokusy na den v csob bankomatech. blokovaný to není.

To neurčuje bankomat, ale banka vydávající kartu.

Tady článek z roku 2011, ale princip je tam popsaný.

Exkluzivně: Jak banky blokují karty po zadání PIN? A co dělat, když se vám to stane?
https://www.bankovnipoplatky.com/exkluz ... 15938.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 1. 2018 00:47

no mám kartu ery, pin jsem zadal hodnekrat (radsi nebudu uvádět číslo) v bankomatu spatne a karta je stale fcní, nebyla nikdy zablokovaná.
a je opravdu rozdíl strčit kartu ery do bankomatu čsob či airbanku. u čsob jsou to jen 4 zadání pinu.a pak je to použitelný druhej den znova ta karta pro bankomat čsob.
ale pro jiný bankomaty to neplatí.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 1. 2018 09:06

Já úplně nechápu, proč tady takhle vaříte z vody, resp. někteří citujete zřejmě z podmínek pro internetové bankovnictví (vlastně nechápu ani to, proč tu ten dotaz je, ale budiž, někdo s tím mohl mít zkušenost). Najít podmínky není tak složité, ne? Rozhodně kratší, než napsání příspěvku.

46. Je-li u aplikace pro bankomaty a obchodníky zadán ve třech po sobě následujících pokusech nesprávný PIN, je Platební kartě z bezpečnostních důvodů (podezření na zneužití Platební karty) automaticky omezena funkčnost pro transakce, u kterých je ověřován PIN. Plná funkčnost aplikace pro bankomaty a obchodníky se obnoví automaticky následujícím kalendářním dnem.

https://www.erasvet.cz/portal/documents ... -karty.pdf
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod rd261 7. 1. 2018 12:27

Diky za přízpěvky. Každopádně další den již karta fuguje normálně, takže to potvrzuje co mají v podmínkách. Ono totiž když jsem byl u bankomatu, který mi psal špatný PIN tak se jsem se docela lekl, aby v něm ta karta nezůstala.
rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 1. 2018 19:24

PS prý chystá bezkonkurenční úrokovou sazbu na svém SÚ či spíše se má jednat o zcela nový produkt ... :?:
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 1. 2018 21:34

Haha. Že by nějaká super kombinace s investicema? :D
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 9. 1. 2018 22:27

Tato novinka https://www.erasvet.cz/portal/fyzicke-o ... s-produktu není zrovna něco, co bych si představoval jako náhradu za Červené konto, které již nenabízí. Klasický spořák nyní nenabízí. Na stránkách ČSOB zveřejnili akci od 8.1.2018 i pro klienty ERA https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... profit.pdf což rovněž není klasický lákavý spořák.
anonyni

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 1. 2018 23:55

Tak já bych viděl výhodné podmínky pro mě a obecně klienty takto: Do investiční části bych jim poslal 1 000Kč a do té spořící několik míčů za 2%, to už by se vyplatilo obětovat i více jednotek tisíc do té černé investiční díry fondů,že... )) )) ))

Sem to věděl, že to bude zase nějaká bouda kancl krys z ústředí v Praze.
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod rippe 10. 1. 2018 05:24

To je specialni akce na oblbnuti duchodcu, co si chodi pro duchod na postu. Z CSOB uz nic kloudneho sporiciho nevyleze.
rippe
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka