Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 11. 3. 2020 09:31

presne,prave proto jedine reseni je ta postovka.

chtěl sem si to zřídit a oni musejí volat? nelze to s odměnou přes ten odkaz zařídit online sám? v podmínkách akce se píše,že si mohu také žádost vyplnit sám plně online, ale vyběhla na mne info, že se mi ozvou. Tak jak to tedy je? :-l
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Surik4t4 12. 3. 2020 00:03

Sám online žádost vyplnit můžeš pokud máš přístup z dřívejška do IB. Třeba pokud si měl někdy jejich účet, tak ti zůstali přihlašovací údaje i po zrušení účtu. Pokud nemáš přístup do IB, tak vyplníš jen svoje jméno a číslo na webu a oni ti zavolají zpátky.
Surik4t4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 12. 3. 2020 08:23

A až ti budou volat zpátky, tak budeš muset nejdřív vysvětlit, co vlastně chceš, protože operátorka na druhém konci má jenom číslo, na které se má ozvat. Pak spolu budete 17 minut vyplňovat žádost o účet s tím, že během 3 pracovních dnů přiveze kurýr smlouvu k podpisu. To se však nestane, namísto kurýra dostaneš za 3 dny email, že telefonické žádosti bohužel nemohou vyhovět a pro založení máš navštívit jakékoliv Finanční centrum Poštovní spořitelny.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 12. 3. 2020 10:11

diky prave ze ja vyslovene kuryra nechci,chtel sem to vyridit prave na kontaktnim miste to podepsani.Takova moznost snad je.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 12. 3. 2020 10:59

Dělal jsem co se dalo, abych se kurýrovi vyhnul, ale nešlo to. Pak už zbývá jen pobočka, ale bez záruky té tisícovky. Jsem rád, že se celá věc tím mailem uzavřela.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 21. 3. 2020 12:54

Tak se mě podařilo po 1,5 měsíčním čekání zrušit účet u PS přes AB mobilitu, zcela bez osobního kontaktu.
Podařilo se někomu vytěžit v rámci letošní akce odměnu u PS za nový účet a současně měl tento účet již v minulosti ?
Díky.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 6. 4. 2020 15:14

mareka píše:V rámci akce https://www.postovnisporitelna.cz/portal/ucty/akce-1000 jsem on-line požádal o založení Poštovního účtu, přišlo potvrzení z Poštovní spořitelny a návrh na uzavření smlouvy pro Poštovní účet.
Následná žádost o ověřovací platbu přišla od ČSOB a píše se zde, že na mne čeká nové Plus Konto.

Tak jsem zvědav, co se vlastně založí a jak to bude s odměnou.

Pokračování příběhu: v ČSOB mi při návštěvě potvrdili, že mi byl opravu zřízen účet Plus Konto u ČSOB a nikoli on-line sjednaný Poštovní účet (a že mi nijak více nemohou pomoci/poradit).

Po písemné reklamaci (mailem) mi byl účet u ČSOB zrušen a naveden účet u Poštovní spořitelny.....
mareka
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 4. 2020 23:12

že je ČSOB a PS nyní v zásadě jedna banka vím. Ale překvapuje mě, že v IB současného Poštovního účtu zřízeného v akci v březnu 2020, vidím ve Zprávách i oznámení týkající se předchozích 2 zrušených účtů jak ČSOB Plus konta zřízeného 10/2019 a následně hned po připsání odměny zrušeného, tak Poštovního účtu z předchozí akce založeného na konci prosince 2019 a také hned jak bylo vše vyřešeno zrušeného. Vždy jsem rušil přímo osobně na pobočce a vždy jsem přišel i o přístup do IB, tak jsem předpokládal, že bylo zrušeno vše, vč. IB.
Vše bylo samozřejmě vždy na stejné jméno a RČ, ale prostě mi přijde divné, že vidím ty zprávy, týkající se vlastně úplně jiných účtů, jsou tam smlouvy o výpovědi předchozích účtů i výpovědi Elektronického bankovnictví.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 4. 2020 23:19

Nikoliv, IB nezaniká v podstatě "nikdy". Ve Skupině ČSOB je IB (i s přihlašovacím číslem) "doživotně", vázané to je asi na rodné číslo klienta.
Důkaz: měl jsem účet u IPB (a následně po převzetí tedy ČSOB) cca do roku 2001 (v době studií), pak dlouho u této banky nic a pak znova účet v ČSOB zřízen kvůli hypotéce od roku 2011 (a pak vnitrobankovně převeden bez změny čísla z ČSOB do PS, kde tehdy kolem roku 2014 už byl účet bezplatný a v ČSOB ještě ne) - a i takto po 10 letech má mé IB stejné přihlašovací ID jako tehdy, tedy jak v IPB, tak ČSOB a teď i PS, i když jsem 10 let klientem nebyl :) (naštěstí už jde to číslo v IB PS nahradit uživ.jménem, ale stále to číslo existuje). Takže fakt od dob IPB to je v ČSOB/PS co se IB týče "doživotně propojené" na daného klienta (bez ohledu na strukturu produktů) - nejen dokumentací, ale i tím číslem.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 4. 2020 11:35

No já tedy nevím, ale ted mi byl zrušen pomocí mobility AB účet u PS a hned jsem se zkoušel přihlásit do IB PS a opravdu už jsem se nepřihlásil. A jinak ČSOB účet mám dále v IB ČSOB samozřejmě.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 4. 2020 11:45

To ale píšeme o dvou různých věcech: ano, pokud už nemáš v bankovní "divizi" PS resp. ČSOB (to je zatím stále formálně oddělené) žádný účet/produkt, tak IB může být bankou deaktivováno. Data ale stále existují, včetně ID internetbankingu. Tedy po zřízení nějakého produktu v budoucnu je číselné ID (sloužící k přihlášení, pokud nemáš nastaveno textové uživatelské jméno pro přihlášení) stejné, IB je jen "probuzen". U mě to skutečně šlo po linii IPB-ČSOB-PS se stále stejným ID internetbankingu, přestože cca 10 let jsem neměl u banky nic.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 7. 4. 2020 19:40

Tak nějak to je. Mám "firemní" účet (ČSOB) na společenství vlastníků. V té době mi přidělili klientské číslo. Když jsem za X let zřizoval osobní účet u ERA, tak mi pro první přihlášení platilo to stejné... (myslel jsem, že firemní a soukromá sféra bude oddělená, v podstatě nebyla). Jen mi to tenkrát nikdo neřekl a déle jsem čekal, než jsem se do banovnictví ERA mohl přihlásit. Než na to tenkrát přišli v bance na pobočce a dokázali mi to nějak předat, tak to pár dnů vzalo.
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 21. 4. 2020 12:11

včera připsána odměna za Poštovní účet zřízený v březnu
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300 Kč, Richee 300 Kč, Curve 5 GBP, ExpoBank, Revolut, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 21. 4. 2020 12:26

Taky to tak mám.
fanyn3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 4. 2020 12:41

Díky, super 1000 Kč odepsáno a do konce týdne vypovím. Akci prodloužili:
https://www.postovnisporitelna.cz/porta ... 01-04-2020
Škoda, že to už nestihnu ještě jednou, ale třeba to prodlouží do konce 05/2020 a pak to půjde.

Dle telefonní infolinky výpověď lze podat pouze na pobočce. :grr:
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka