Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 6. 2020 19:38

minarjo píše:Zkus to, budeš pokusný králík :). Ale o obě naráz ve stejné vteřině sotva požádáš, vždy bude jedna rychlejší :)

"Nejsem Králík." :) Píšu, že se nad tím nemáme zamýšlet. Pokud bych to udělal, pak bych s Tebou nesouhlasil v podstatě z důvodů uvedených Lenkou výše. Dokud nebude žádost schválena nemohu být držitelem, natož stávajícím. Ale ta diskuse je u mě bezpředmětná, protože počítám, že já i žena jsme na blacklistu. Ale ke konci akce zkusím 1 ks u PS jako náhradu za Lifku, alespoň na těch 6M.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 1. 6. 2020 19:40

tak vetsina z nas ma stejne premiove bankovnictvi a k tomu KK, takze to taky nelze vyuzit
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 6. 2020 20:58

@Lenka2, drkarel:
Nevím jak při sjednání po telefonu nebo na pobočce, ale když jsem cca 3 roky zpět sjednával kreditku PS online přes IB, tak hned po SMS podpisu smlouvy byl úvěrový účet vidět a jeho držitelem jsem tedy byl v podstatě hned v den sjednání (ano držitelem plastu ještě ne, ale u kreditek je pro banku klíčový ten úvěrový účet a jeho rámec hned zaznamenaný do registru BRKI). Tedy druhý pokus o založení úvěrového účtu by už sotva v rámci využití této akce prošel, když online žádost (a jiná forma nejspíš taky) končí buď zamítnutím, nebo zavedením úvěrového účtu do systému (a tím už je v podstatě sjednáno).
Jinak ano, je to slovíčkaření s pojmy, ale ČSOB určitě myslela tu existenci úvěrového účtu jako takovou, ne převzatý fyzický plast- což je u ČSOB/PS mimochodem celkem brzy jak pamatuji, cca do týdne, je v tom jedna z nejrychlejších.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 6. 2020 00:21

Jak funguje u PS vklad na účet na poště? Jde to vůbec?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 2. 6. 2020 05:30

Složenkou to jde u jakékoliv banky. Dobírkou takě.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 6. 2020 10:27

Myslel jsem normální vklad na běžný účet.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 6. 2020 10:38

Nevím jak teď, když zrušili staré terminály, ale vždycky to šlo - přes papírový doklad PS a přes čipovou kartu přes ten starý terminál. Počítám, že papírový doklad nebo nějaká jeho obdoba by měla existovat stále.
Naposledy upravil drkarel dne 2. 6. 2020 11:38, celkově upraveno 1
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 6. 2020 11:26

Připsáno na účet okamžitě?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 6. 2020 11:36

To netuším, vkládal jsem naposledy v době, kdy to trvalo několik dnů (3?). Ale mám pocit, že na pobočkách by to už mělo jít on-line, stejně tak ve vkladomatu.

-- 2. 6. 2020 11:38 --

Asi se to zrychlilo, ale jistota z toho zrovna nevyzařuje:

Proč využít Českou poštu
Vložené peníze máte ihned na účtu
Peníze dorazí na účet okamžitě, nejpozději do následujícího pracovního dne.

https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/pl ... eske-poste
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 11:41

Tak jsem včera v IB PS (a pro zajímavost ještě dnes ve Smartbankingu, to je stejný formulář) zkusil online žádost o kreditku, jen s rámcem 10k. Po zadání všech údajů a schroustání systémem na mě vyskočila hláška "Zkuste prosím žádost dokončit později nebo přijďte na pobočku." Když jsem se pak hned v menu eShop-Žádosti podíval na tuto rozpracovanou žádost, byla s poznámkou Zamítnuto (při obou pokusech). Takže i já jsem asi něčím v minulosti ČSOB/PS něčím naštval :). Přitom jsem tam měl předschválený rámec až 125k, protože PS s hypotékou u HB využívám jako hlavní účet, kam chodí výplata, už skoro 10 let. Tak buď jak na black listu proto, že jsem kreditku před 2 lety zrušil (a jako požadovaný důvod při online rušení jsem popravdě uvedl výhodnější nabídku konkurence), nebo kvůli Cool kartě: ale tu jsem měl jen jednu a využíval jsem dost i na běžné platby, navíc jsem jí rušil sám, žádná výpověď od nich.
Tedy by mě zajímal ten důvod :), no v dnešní Covid době jsou asi přísnější (já ale žádal o ani ne desetinu předschváleného limitu počítaného z příjmů z výplaty na účet). No nic, až kreditku v této akci někdo úspěšně získá, hlaste se :)

-- 2. 6. 2020 11:51 --

@Lafayette16:
K vkladům na poště-ano lze, v ceníku jsou tyto dvě položky:
"Vklad hotovosti kreditní kartou na účet kreditní karty na České poště, s.p - zdarma"
"Zpracování hotovosti připisované na účet v pobočkách České pošty, s.p., kartou / dokladem 10 Kč/20 Kč"

Nikdy jsem nezkoušel, ale když to říká ceník, nejspíš to půjde...
A pokud se nepletu, už jsem nějaké klienty PS viděl na poště i celkem nedávno vkládat hotovost s použitím karty. Tedy to funguje jistě stále, na účet kreditky i běžný (dle toho jakou kartu PS použiješ).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 6. 2020 19:29

Píšu to i ve vlákně ČSOB. Ženská na pobočce mi tvrdila, že systém, automaticky zamítá žádosti (respektive zve klienta na pobočku) v případech, kdy nechodí klientovi výplata k nim na účet. Prostě dělají drahoty s blbou kreditkou, kterou jiná banka dá bez problémů (anebo s minimálním dokládáním).
Ono to "zamítání" v IB asi dává smysl, protože když se podíváš na podmínky získání kreditky na stránkách PS/ČSOB, tak tam přímo píší, že chtějí doložit potvrzení o příjmu, takže dle toho by stejně ta žádost nikdy nebyla v prvním kroku definitivně schválena, ale max. předschválena s požadavkem doložení příjmu..
Pokud by se někomu, komu nechodí výplata na PS/ČSOB podařilo získat kreditku na první dobrou, tak ať se určitě pochlubí :-)
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 2. 6. 2020 20:38

Dle mě to není pravda. Já - účet založen v 03/2020, pouze kvůli bonusu (a že jsem těch bonusů za celou dobu od 0300 vyčerpal ... včetně CK) , témeř žádné pohyby, včera žádost o KK v IB, schválena. A výplata mi tam nechodí určitě.
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 2. 6. 2020 21:43

zdravím,taky jsem zakládal v dubnu kvůli bonusu, který stejně zatím nepřišel, ale zkrátka účet nemám jako hlavní, výplata mi tam nechodí a kreditku mi dneska po telefonu schválili. Původně, během hovoru, chtěla i ty papíry z účtárny a pásky, pak ale na konci říkala, že vše OK, ať čekám kurýra příští tejden.
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 2. 6. 2020 22:04

Dám Ti dobrou radu - bonus musíš u ERY učitě reklamovat !
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 22:37

@hannys85:
Tvá hypotéza není správná (respektive není jediná možná). Mně kreditku systém v IB odmítl i přesto, že výplata mi na jejich účet chodí od roku 2008 (dokonce průměrný příjem na účet byl ve formuláři žádosti o kreditku předvyplněn) a hypotéku tam mám od roku 2010 - hodilo to v IB hlášku jak píšu o pár příspěvků výše. Toto zjevně roli nehraje, vadí fakt asi víc jiných existujících kreditek (i přes nízký celkový rámec, někdo i zde v minulosti tuším psal, že ČSOB nerada dává kreditky těm, co jich už dle registrů mají několik), nebo vadí věci jako "využívání" Cool karty v minulosti.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka